Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ggggggr

Czy 10 letnia córka prawidłowo róśnie?

Polecane posty

Zwróciłam na to uwagę gdy zauważyłam że Dorota jest najniższa w klasie. Większość dzieci w jej wieku ma ok 140 cm wzrostu a ona ma 131 cm wzrostu a w wieku 9 lat miała 130 cm wzrostu czyli przez cały rok ursła tylko 1 cm. Waży 26 kg i tyle samo ważyło rok temu. Nie ma problemu z jedzeniem i nie widać po niej żeby była na coś chora. Ja mam 163 cm wzrostu a mąż 176 cm wzrostu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli prawidłowo się rozwija, to nie ma obaw.

Ja zawsze byłam najniższa i najdrobniejsza w klasie. Gdy miałam 13 lat przestałam rosnąć i utknęłam ze wzrostem 156 cm przy wadze coś ponad 30 kg. W okresie dojrzewania tylko trochę przybrałam na wadze w miejscach kobiecych krągłości i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiesz.. z rodzin mieszanych tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według siatek centylowych jest jeszcze w normie, chociaż ten 1cm przez cały rok jest trochę niepokojący. Obserwuj pozycję w siatkach i mierz regularnie. Jeżeli tempo nadal będzie kiepskie albo spadnie w siatkach poniżej 3 centyla to idź to lekarza (i nie daj się zbyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja corka ma 9 lat i 131cm i tez jest najnizsza w klasie. 

Mierzę ja regularnie co miesiac. Dlatego wiem, ze w 4mce urosla 2cm i jest ok.

W rok 1cm jest juz za malo z tego co czytalam. Sprawdz to moze lepiej i omow z pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli wydaje ci sie ze córka jest za niska.Musisz umówic córke do poradni endokrynologicznej dzieciecej i tam porobia badania wiek kostny , hormony wzrostu i badnia uzg brzucha , tarczycy .

Ja z moja córka chodze dotakiej poradni bo za szybko rosnie a ma dopiero 10 lat , wzrost 165 cm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×