Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Agreement

Czy widzicie coś złego w rodzeniu po 30-stce?

Polecane posty

Niektórzy nie mogą wcześniej z różnych względów, wykształcenie albo nie znalezli wcześniej partnera albo starali się długo.

Napisano (edytowany)

Czy widzicie coś złego w rodzeniu po 30-stce?

Głównie większe ryzyko zdrowotne dla dziecka i kobiety oraz problemy ze zdrowiem rodziców na stare lata i, skutkiem, możliwe trudności w opiece i wychowaniu potomstwa...

Edytowano przez Nenesh

To co kobieta miała sie nie krztałcić, nie pracować tylko 18 lat i od razu dzieci robic?

To co kobieta miała sie nie krztałcić, nie pracować tylko 18 lat i od razu dzieci robic?

tak

Moje koleżanki są mamami....wszystkie urodzily w wieku 34,35,36. Dzieci zdrowe. Ciążę zdrowo donoszone. W staraniach też nie bylo problemu. Mężów mają wszystkie po 40. Aby było bardziej paradoksalnie to każdy lekarz im  mówił,  że starsze roczniki jeszcze większe mają szansę na dzieci niż te młodsze. Młodzi teraz mają tak zły tryb życia że dużo par będzie długo się starać o potomstwo bądź ich W ogóle nie będą mieć. Elektronika, styl życia bardzo weryfikuja.  

Jakby mi ktoś powiedział że 40 lat to za pózno ale 30-ści? przecież kobiety wykształcone dopiero po studiach sie biorą za rodzenie

Napisano (edytowany)

Jakby mi ktoś powiedział że 40 lat to za pózno ale 30-ści? przecież kobiety wykształcone dopiero po studiach sie biorą za rodzenie

I tak rodzenie dzieci to bezpowrotny cios dla kariery i zarobków kobiety. Całe wykształcenie idzie na marnację przez taką głupia rzecz jak rozmnóg.

Żeby było jasne: ja urodziłam dzieci po 30, bo tak chciałam. Ale i tak uważam, że w młodszym wieku jest mniejsza degrengolada ciała, szybciej się dochodzi do siebie itp.

Edytowano przez Onkosfera

Nie, widzę wiele złego w rodzeniu dzieci bez posiadania dachu nad głową (gdzie jest spokój, niech będzie i z kimś, ale nie z kimś znienawidzonym) i zaplecza finansowego. Poważnie to wolałabym urodzić mając np. 38 lat i mieszkanie, dobre zarobki niż 23 lata, mieszać z teściową, która się wtrąca, kłócić z mężem, nie mieć pieniędzy. 

• Like 1

Zdecydowanie to jest jednak bardziej moja wizja. Jednak jak już chciałabym miec dziecko to wtedy, gdy mogę zaoferować mu porządne warunki. Nie ma co się śmieszyć, gdy sytuacja życiowa nie jest ustabilizowana.

Takie efekty pogoni za karierą wśród kobiet 🙂 

Nie, widzę wiele złego w rodzeniu dzieci bez posiadania dachu nad głową (gdzie jest spokój, niech będzie i z kimś, ale nie z kimś znienawidzonym) i zaplecza finansowego. Poważnie to wolałabym urodzić mając np. 38 lat i mieszkanie, dobre zarobki niż 23 lata, mieszać z teściową, która się wtrąca, kłócić z mężem, nie mieć pieniędzy. 

Tylko, że jak to dziecko skończy 18 lat Ty będziesz miała prawie 60 i będą w szkole pytać czemu babcia na zebrania poprzychodzi (wiem z autopsji). Gdy dziecko będzie myśleć o własnych dzieciach, to będzie musiało zajmować się Tobą. W pewnym momencie zgubisz kontakt z dzieckiem, bo po prostu nie nadążysz. Dziecko w młodym wieku pochowa matkę i zostanie trauma. Dużo negatywnych rzeczy się z tym wiążę, ale racja stabilność finansowa najważniejsza. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować