Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dziewczynka z zapałkami

Osobowość niedojrzała- chyba to mam,a Wy?

Polecane posty

Nagle mnie olśniło.  Przyczyną 99% mojego cierpienia w 30letnim życiu jest niedojrzała osobowość. 

Wszystko mi pasuje z opisu tego zaburzenia ... I teraz każda ciezka sytuacja jaka przyjdzie mi na myśl z życia, idealnie komponuje się z obrazem mnie nieporadnej, baardzo naiwnej, dziecinnej. No cóż, tacy byli też i są moi rodzice. Ojciec aż do tego stopnia ,że mówię, że go nie miałam.  Był poprostu psychicznie nieobecny jako ojciec: nigdy niczego nie nauczył , nie rozmawiał, nie mówił o uczuciach o zasadach,  ba, on w ogóle nie mówił, tylko tyle co jako' kapeć' mamy musiał. 

Był jak mój brat. 

Donosił na nas do mamy, był bardzo dziecinny, zmienny w humorach,kaprysny, egocentryczny.

To jest trauma, zwłaszcza, że nie miał na to papierów, że np.jest uposledzony, czy właśnie niedojrzały... Więc nie umiałam tego nazwać, wytłumaczyć, zrozumieć... 

Mama jest nielepsza. 

Za jakie grzechy?????? 

Męczę się już tak długo... bywałam ofiarą hejtu wiele razy ... Ech nie mam siły o tym pisać.

Chce pracować nad sobą, bo życie mamy jedno i albo zaraz się pociacham, albo zdecyduję, że się będę rozwijać .

Pójdę na terapię  wyprowadzę się od mamuni..........

Boże jak mi się znów chce płakać. Świadomość boli. 

• Like 2

Chodź, przytul się, mogę cię pocieszyć. Ja mam podobnie trochę, chociaż ja mam akurat bordera i nie tylko, więc to trochę co innego jednak. Czasem czuję się taka nieporadna jak małe zwierzątko, a czasem zachowuję się jak herod baba. Generalnie jednak moje życie jest zaburzone i wymaga terapii. Nie wiem czy to pomaga, bo dopiero zaczęłam, ale nie miałam za bardzo innych opcji, więc wybrałam to. Na pewno lepiej robić coś, niż nie robić nic.

Bardzo Ci zazdroszczę terapii i podziwiam ! To jest krok odwagi jak dla mnie. Narazie nie mogę się zdobyć na terapię, boję się , że nie będę miała kasy ,albo przerwę z jakiegoś innego powodu i zawiodę siebie i terapeutkę.

Boję się porażki. 

Terapię miałam parę razy po max 3 miesiące..  więc mało chyba i coś tam dawała, trochę.. 

Nigdy jednak nie ruszyłam świadomie tego tematu ..niedojrzalosci. 

• Sad 1

Ale nie rozumiem w czym problem jest? 😗

2 minuty temu, BoniBluBombka napisał: Tylko autor rozumie.  X raczej każdy uczy się na błędach, czy gadkę rodziców weźmiemy na poważnie ☝😕 wątpliwości.

Ostatnio olśniło cię że jesteś psychopatką...

Dokładnie! Jak miło, że ktoś pamięta ten usunięty nie wiedzieć czemu temat.

Przecież to się łączy ! Jestem i psychopatką i niedojrzałą osobą !

• Haha 1

Napisano (edytowany)

Większość tutaj to nie psychopaci a coś pomiędzy DDD 🙄  wiadomo że na naszą psychikę w największym stopniu wpływa 🏠🎃  gdy się kształtuje.

Edytowano przez AmidaButsu

Autorka ma rację duża część osób z DDD ucieka w typ specyficznego Magicznego myślenia. Znam to 😎 i ciężko zdać sobie z tego sprawę..🙄

Autorka ma rację duża część osób z DDD ucieka w typ specyficznego Magicznego myślenia. Znam to 😎 i ciężko zdać sobie z tego sprawę..🙄

O, mądrala z Ciebie , a udajesz upośledzonego 😀

Witam...

Apropo tej Dyni...-( moze to glowa/psychika/czlowiek?)

:) :-D

Ale nie rozumiem w czym problem jest? 😗

Nie nauczyli jej zaradności, nie świecili swoim przykładem, nie dopingowali, nie karcili jak bywała czasami leniwa, nie wymagali jak trzeba było, itp. 🙂

U mnie też, to samemu trzeba się nauczyć 😗

U mnie też, to samemu trzeba się nauczyć 😗

Nie każdy ma motywację, więc trzeba ,,pomóc"😄

Witam

To samo u Mnie... (A zaraz mi stuknie 24l ja jeszcze mam gorzej bo mieszkam od 8mego roku Zycia z macocha i ojcem biol. +brat przyrodni+ moja niepelnosprawnosc-zaburzenia myslenia od urodzenia)

A Mnie niczego kompletnie matka Nie nauczyla,nigdy Nie rozmawialysny o uczuciach,zasadach, brak tematow na tematy kobiece itp Mam z Nia rzadki kontakt...

Ojciec ; Jestem do Niego Bardzo Przywiazana(coreczka tatusia),wrazliwy, slaby Psychicznie, niekiedy brak swego zdania, siedzacy cicho pod kiecka macochy (to jej Mieszkanie), nie wspierajacy Mnie, brak nauki zaradnosci, nie swiecił przykładem...

Macocha: Nauczyła Mnie tylko: Sprzatac i gary zmywac Nic wiecej. Brak tematow: Kobiecych,uczucia,zasady. Nie spedzamy Razem czasu. I aby Mnie zbyć...(kaze Mi chlopaka szukac),bardzo krytyczna w stosunku do Mnie, nie wspierajaca. 

Brat Przyrodni: Nie mamy ze soba kontaktu; Jesli juz to: Przynies podaj pozamiataj...Pewny siebie,majacy swe zdanie.

Ja:Wrazliwa,mila, naiwna,nie pewna siebie z kompleksami,nie majaca swego zdania, od zawsze czujaca sie jak..gowno smieć..+ Brak Wsparcia w Rodzinie co jest dla Mnie Wazne i mej Niepelnosprawnosci.

To chyba tyle..:( :-X

No i ma rację szukaj chłopak 😘

Lezaczek: Dlaczego ma macocha Racje? Dlaczego na sile mam sobie chlopaka szukac? Bo co?

Bo mieszkam w jej domu i Nie moze na Mnie patrzec...(?)

Moze ja Nie chce miec chlopaka?? Moze mam obawy?

Lezaczek: Dlaczego ma macocha Racje? Dlaczego na sile mam sobie chlopaka szukac? Bo co?

Bo mieszkam w jej domu i Nie moze na Mnie patrzec...(?)

Moze ja Nie chce miec chlopaka?? Moze mam obawy?

Obawy ma każdy niektórzy nigdy nie wyjdą zaa fotela dziade😂 że strachu aprzed nieznanym i wtedy trzeba im pomóc 😁🤗

Witam

To samo u Mnie... (A zaraz mi stuknie 24l ja jeszcze mam gorzej bo mieszkam od 8mego roku Zycia z macocha i ojcem biol. +brat przyrodni+ moja niepelnosprawnosc-zaburzenia myslenia od urodzenia)

A Mnie niczego kompletnie matka Nie nauczyla,nigdy Nie rozmawialysny o uczuciach,zasadach, brak tematow na tematy kobiece itp Mam z Nia rzadki kontakt...

Ojciec ; Jestem do Niego Bardzo Przywiazana(coreczka tatusia),wrazliwy, slaby Psychicznie, niekiedy brak swego zdania, siedzacy cicho pod kiecka macochy (to jej Mieszkanie), nie wspierajacy Mnie, brak nauki zaradnosci, nie swiecił przykładem...

Macocha: Nauczyła Mnie tylko: Sprzatac i gary zmywac Nic wiecej. Brak tematow: Kobiecych,uczucia,zasady. Nie spedzamy Razem czasu. I aby Mnie zbyć...(kaze Mi chlopaka szukac),bardzo krytyczna w stosunku do Mnie, nie wspierajaca. 

Brat Przyrodni: Nie mamy ze soba kontaktu; Jesli juz to: Przynies podaj pozamiataj...Pewny siebie,majacy swe zdanie.

Ja:Wrazliwa,mila, naiwna,nie pewna siebie z kompleksami,nie majaca swego zdania, od zawsze czujaca sie jak..gowno smieć..+ Brak Wsparcia w Rodzinie co jest dla Mnie Wazne i mej Niepelnosprawnosci.

To chyba tyle..:( :-X

No to słabo. Chłopak w tym momencie to najmniejszy problem. Powiem ci tak, że to zależy od człowieka czy będzie cię wspierał czy nie, bo może nie potrafi a może nie chce. Analogicznie, matki rodzone tez mogą nie wspierać swoich dzieci tak jakby one tego chciały. Za chwilę cos dopiszę, ale teraz muszę iśc🙂

Do Pari: Masz racje. Tez sadze ze znalezienie sobie chlopaka to najmniejszy problem ... (Moze miec lekka niepelnosprawnosc)

W sumie masz racje to duzo od czlowieka zalezy Czy Mnie bedzie wspieral czy Nie...

A moja matka rodzona jest wyjatkowo udana i + odmieniec prawie całkowity...

(Dla osob z zaburzeniami myslenia/zaburz. Psychicznymi Bardzo Wazne jest Wsparcie Rodziny. Wtedy taki czlowiek Lepiej sie czuje i tez tak sadze...Lepiej funkcjonuje) 

A macocha potrafi tylko mowic do Mnie; Nie moge patrzec na to! Pospiesz sie! Niunia Szybciej! Potrafi mi znienacka wyrwac cos z reki np naczynie i sama to zrobic np umyc garnek...

Potrafi rowniez wejsc kiedy kompie sie do łazienki bez pukania. Bierze moj laptop jak swoj-Bez pytania...

Dnia 29.02.2020 o 10:43, KLAUN96 napisał:   Bo mieszkam w jej domu i Nie moze na Mnie patrzec...(?) X choćby dlatego właśnie. 

Dnia 29.02.2020 o 10:43, KLAUN96 napisał:   Moze ja Nie chce miec chlopaka?? Moze mam obawy? X to zostań lesbą i weź sobie dziewczyne.

5 godzin temu, KLAUN96 napisał:   Potrafi rowniez wejsc kiedy kompie sie do łazienki bez pukania.  X normalnie jak mąż. 

5 godzin temu, KLAUN96 napisał: Bierze moj laptop jak swoj-Bez pytania... X to zrób hasło. W czym jeszcze pomóc 😗

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się