Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Milka,.32

Jakie macie pamiątki z niemowlęctwa waszych dzieci?

Polecane posty

Jakie rzeczy zostawiacie sobie i swoim maluszkom na pamiątkę, po dzieciństwie?

Bo ja nie wiem czy mam świra, ale miałabym ochotę zostawić każde ubranko zabawkę itd, z tymi rzeczami troszkę mi przechodzi (chociaż nie jest łatwo  ), ale trochę i tak zostawię, ale oprócz tego:
- zasuszony kikutek pępuszka
- zdjęcia z USG,
- śpioszki, w które mała została ubrana po narodzinach,
- nagrane na komórkę jej pierwsze kwilenie po porodzie,
- opaski założone na rączki i nóżkę w szpitalu z nazwiskiem i imieniem,
- odbiłam jej w specjalnej masie ślad rączki i utwardziłam w piekarniku, choć żałuję , że nie zrobiłam tego kilka miesięcy temu, a teraz niedawno, bo mała się wyrywała i niewyraźne jest trochę,
- piszę jej pamiętnik od okresu jeszcze mojej ciąży..., ale ostatnio robię to zdecydowanie za rzadko!
- zostawię jakieś zabawki,
- ubranka, zostawiam więcej tłumacząc sobie, że będzie miała też w co ubrać lalki jak będzie większa 
- masa zdjęć oczywiście, nagrań na kamerę, ale niestety zasilacz został w Anglii i ostatnich kilka miesięcy mam jedynie małe urywki nagrane na komórkę,
- odbijałam w kilku pierwszych miesiącach ślad stópki i rączki, - są urocze
- ???? pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam
będę jej to chciała chować i dać na 18 urodziny - jak wytrzymam tak długo 


a Wy to samo macie? bo ja już się zastanawiam, gdzie to wszystko pochować, a co to będzie później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym dziecku byłam bardziej sentymentalna i tez miałam mnóstwo pamiątek. Podobnie jak ty: pamiętnik, opaskę ze szpitala, pepuszsk, kosmyk włosów, usg... graciarnia. 

Po drugim dziecku zostawiłam tylko opaskę że szpitala i zdjęcia usg. 

Bardziej dla siebie to trzymam niż dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że tylko ja mam kikutek 😂 Opaska szpitalna, ubranka, spis przekręcanych słówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Ubranie w którym przyjechał do domu,

-Zeszyt z godzinami jedzenia, a potem z tym co jadł jak zaczęłam mu dietę rozszerzać. Robiłam tam takie mini przepisy.

-Szatkę ze chrztu i świece oraz ubranie w którym byl chrzczony 

-Pierwszy smoczek

-Opaskę ze szpitala. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie kikuta pępowiny jest obrzydliwe tak samo jak trzymanie zębów mlecznych w jakimś pudełku. Nie zostawiłam nic prócz opasek ze szpitala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kikuta miałam w pudełeczku, przy sprzątaniu go wyrzuciłam, bo uważam że to obrzydliwe.

Mam opaski ze szpitala, zdjęcia USG, pierwsze ciuszki, poza tym dużo filmów i zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie kikuta jest fuj. Ja mam tylko opaskę i zdjęcia/filmiki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko opaska ze szpitala,zdjęcia i wspomnienia w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opaski ze szpitala, pierwsze ubranko, pierwszy i ostatni smoczek, bukiecik z chrztu, szatkę i świece z chrztu, czapeczkę urodzinową z roczku, kartki urodzinowe i z chrztu, zdjęcie usg, test ciążowy, masa zdjęć i filmików coś tam jeszcze mam ale już nie pamiętam co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie przyszło mi do głowy żeby zachować kikuta, ale mam na przykład kosmyk włosów z pierwszego podcięcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Opaski ze szpitala, pierwsze ubranko, pierwszy i ostatni smoczek, bukiecik z chrztu, szatkę i świece z chrztu, czapeczkę urodzinową z roczku, kartki urodzinowe i z chrztu, zdjęcie usg, test ciążowy, masa zdjęć i filmików coś tam jeszcze mam ale już nie pamiętam co 

No to dużo pamiątek masz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko opaskę że szpitala i pierwszy smoczek. No i zdjęcia, ale to chyba każdy robi jakieś zdjęcia dzieciom, sobie, rodzinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ja zbieram wiele, ale nie kikut, to może od razu pampersa??

Ja mam 1 ubranko, ubranko+szatkę+świecę z chrztu, opaskę na rączkę ze szpitala, album mój 1 rok życia, pierwszy rysunek i wiele innych rysunków, 1 kwiatek zasuszony, prowadzę album z naszych wyjazdów i do tego z każdego miejsca kartkę, którą piszę do dzieci, kartki urodzinowe i inne, kocyk, ukochanego pluszaka, test ciążowy i zdjęcie usg, zdjęcia i filmiki to wiadomo, 1 kamyczek zebrany na spacerze, muszelkę z pierwszych wakacji, dużo i regularnie zbieranych odcisków rączek i nóżek, smoczek, spis przekręcanych słówek, opis co i w jakim czasie dziecko się nauczyło do 3 r.ż. (tak mniej więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasuszony kikut 🙄🙄🙄 kiedyś widziałam u koleżanki, chwaliła się swoimi pamiątkami. Myślałam że rzygne. Ja od razu to do śmieci wyrzucilam. Nie widzę w tym nic pamiątkowego. Mogłabym kawałek kabanosa ususzyć i by było to samo. Blaaah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×