Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rosa_rosa

Rozszerzanie diety dla niemowlaka a zatwardzenie

Polecane posty

Cześć, od miesiąca rozszerzam diete swojej siedmiomiesięcznej córce. Gotuje zupki głównie marchewka, ziemniaczek i indyk na parze, koperek. Zjada jeden słoiczek gerberowski dziennie. Przepajam po posiłkach stałych. Malutka ma wilczy apetyt. Kilka chrupkow kukurydzianych w ciągu dnia. Poza tym mm od 2msca życia. I od kiedy rozszerzam diete malutka męczy sie bardzo przy kupie. Trzęsie sie, napina, bardzo płacze, kupka czasem z odrobiną krwi bo odbyt się uraża. Ze starszą córka nie miałam takich przejść, pieknie jadla i pieknie wydalała. Malutka tak chętnie je ze serca nie mam jej odmawiac ale wiem co będzie potem. Macie jakieś rady? Może jakies inne skladniki do zupki sprobowac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamień marchewkę na inne warzywo bo marchew jest bardziej zapierająca, dobra na biegunki. Zrezygnuj z chrupek bo to tylko zapychacz. Dajesz owoce? Jabłuszka i śliwki będą dobre na rozluźnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zamień marchewkę na inne warzywo bo marchew jest bardziej zapierająca, dobra na biegunki. Zrezygnuj z chrupek bo to tylko zapychacz. Dajesz owoce? Jabłuszka i śliwki będą dobre na rozluźnienie. 

A co zamiast marchewki mogłabym sprobowac? Może burak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Burak, pietruszka, brokuł, kalafior, seler. Patrz jak reaguje.

Ok dzięki. Myslisz ze to raczej przejsciowe czy raczej jakas uciążliwosc na dłużej? Nie wiem czy leciec z nią do lekarza, na razie wolałabym jej nie narazac na infekcje bo poza tymi zatwardzeniami nic sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Układ pokarmowy dopiero uczy się trawienia i prawdopodobnie to przejściowe. Pamiętaj o wodzie i owocach i myślę, że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×