Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Athread4

Problem z hemoroidami.

Polecane posty

Witam, mam 23 lata prowadzę siedzący tryb życia i co jakiś czas mam problem z hemoroidami. Chodzi o to, że np. przez jakiś okres kilku tygodni podczas podcierania czuję "gulkę" w odbycie. Owa gulka nie stymuluję jakiegoś większego bólu.
Są okresy kiedy problem znika, również na kilka tygodni i tak non stop (czasami wspomagam się procto-hemolanem.)
Dlaczego ten stan jest przewlekły i nie mija? Mam tak już od kilku lat, czy muszę coś z tym zrobić? bo po za obawami, że rozwinie się z tego coś poważniejszego właściwie mi to nie przeszkadza.
Proszę o wyjaśnienie, czy to niebezpieczne i czy takie objawowe leczenie czopkami na dłuższą metę jest bezpieczne, czy raczej powinienem coś z tym zrobić, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie mam problemów z hemoroidami a od pewnego czasu z zaparciami i problemem z wypróżnieniem się do końca stąd właśnie obawiam się, że w końcu mogą mi się od tego zrobić hemoroidy. Ale dużo czytałam na ten temat i wyczytałam również, że zaawansowane hemoroidy mogą powodować guzki wyczuwalne w odbycie,które mogą tam być wewnątrz lub wypadać. Moim zdaniem warto iść z tym do lekarza gdyż w odbycie mogą też pojawić się polipy, które nieleczone może nie od razu ale w perspektywie kilku lat mogą być groźniejsze dla zdrowia. Ale nie chcę straszyć a raczej zachęcam żeby upewnić się i zasięgnąć fachowej porady lekarzy. Sama nie miałam takich objawów i nic pewnego nie mogę powiedzieć i nie wiem czy da się to samemu wyleczyć. Raczej to jest związane z hemoroidami ale samemu ciężko stwierdzić co to za zmiana zwłaszcza jak jest ona w odbycie i ciężko się samemu wyleczyć. Jeśli to już kilka tygodni nie znika to warto upewnić się że to jakaś niegroźna narośl żeby się nie stresować przypadkiem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz po dokładniejszym przeczytaniu posta jeszcze zastanawiam się czy Ty napewno masz hemoroidy czy to tylko Twoje podejrzenia? Stwierdził to jakiś lekarz, że to na pewno są hemoroidy czy to tylko Twoje podejrzenia? Czy ta gulka to jedyny objaw czy są też inne? Bo tego nie napisałaś. Najczęstsze objawy hemoroidów to ból podczas oddawania stolca.mogą też pojawiać się problemy z wypróżnieniem do końca, obecność śluzu w stolcu a w zaawansowanej formie nawet krwi na papierze toaletowym bo hemoroidy to właśnie guzki krwawnicze. Jeżeli ta gulka to jedyny objaw to może to nie mieć nic wspólnego z hemoroidami a być jedynie jakąś niegroźną naroślą. Wiem,że badanie lekarskie w tego typu przypadkach to nic przyjemnego a wręcz wstydliwego, ale już być może przy badaniu per rectum lekarz określi co to za zmiana w odbycie lub zleci bardziej szczegółowe badania. Sama być może będę musiała takie badania przejść jeśli moje problemy z zaparciami, które trwają już 3 miesiące po antybiotyku nie znikną po zmianie trybu życia i nawyków żywieniowych które wprowadzam. Też bym wolałam sama się wyleczyć i szukałam tu i w internecie porad, ale jeśli to nie minie w najbliższym czasie to też będę musiała iść sprawdzić u lekarza stan moich jelit 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Teraz po dokładniejszym przeczytaniu posta jeszcze zastanawiam się czy Ty napewno masz hemoroidy czy to tylko Twoje podejrzenia? Stwierdził to jakiś lekarz, że to na pewno są hemoroidy czy to tylko Twoje podejrzenia? Czy ta gulka to jedyny objaw czy są też inne? Bo tego nie napisałaś. Najczęstsze objawy hemoroidów to ból podczas oddawania stolca.mogą też pojawiać się problemy z wypróżnieniem do końca, obecność śluzu w stolcu a w zaawansowanej formie nawet krwi na papierze toaletowym bo hemoroidy to właśnie guzki krwawnicze. Jeżeli ta gulka to jedyny objaw to może to nie mieć nic wspólnego z hemoroidami a być jedynie jakąś niegroźną naroślą. Wiem,że badanie lekarskie w tego typu przypadkach to nic przyjemnego a wręcz wstydliwego, ale już być może przy badaniu per rectum lekarz określi co to za zmiana w odbycie lub zleci bardziej szczegółowe badania. Sama być może będę musiała takie badania przejść jeśli moje problemy z zaparciami, które trwają już 3 miesiące po antybiotyku nie znikną po zmianie trybu życia i nawyków żywieniowych które wprowadzam. Też bym wolałam sama się wyleczyć i szukałam tu i w internecie porad, ale jeśli to nie minie w najbliższym czasie to też będę musiała iść sprawdzić u lekarza stan moich jelit 😉

Dzięki za zainteresowanie się tematem, odpisuje tak póżno, bo zapomniałem o temacie i musiałem się go nieżle naszukać w rezultacie. A więc tak, nikt mi nie stwierdził hemoroidów, sam po prostu tak się domyślam, bo jeżeli nie hemoroidy to co to za magiczny bąbel, czy gulka? 😄

Tak jak pisałem wcześniej, nie mam niby jakiś większych problemów przy wypróżnianiu, może lekki ból, ale bez przesady. Co ciekawe, przez ostatni tydzień doszedł stały ból w okolicach odbytu, tylko przy siedzeniu, czy leżeniu, nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem.

Ty piszesz o zaparciach, ja na szczęście nie mam takich problemów, może dlatego, że od zawsze zdrowo się odżywam (codziennie owoce, soki, duża ilość wody itp.) Jedynie co mnie teraz nie pokoi to ten stały ból, który objawia się przy dłuższym siedzeniu, czy leżeniu. 

Do lekarza na razie się nie wybieram, czuł bym się okropnie jak ktoś miał, by mi zaglądać w te strony... No nic, muszę powiększyć wiedzę na ten temat, oraz zakupić jakieś czopki typu procto-hemolan i pewnie przejdzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×