Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malisza

Kaszka na noc dla 8mc niemowlaka -jak to zrobić?

Polecane posty

Moje dziecko ma niespełna 8 miesięcy, synek karmioney jest piersią i do tego ma rozszeżoną dietę. Obiadki  gotuje mu sama. Problem mam taki, że Mały często budzi mi się w nocy na cyca. Myślę o wprowadza mu jakiejś kaszki lub mleczka na noc z butelki ale nie wiem jak się za to zabrać. Nie wiem jaka miałaby to być kaszka czy mleko. Jeśli kaszka to czy można ja zacząć podawać w butelce czy trzeba poszerzać dziurkę w smoczku? Proszę o jakieś rady. Jeśli taki temat już był to przepraszam i proszę o LINK:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co uczyć dziecko butelki? Zrób kaszke i podawaj łyżeczką. Ja nie używam tych mlecznych. Kupuje bezmleczne i robię na własnym mleku modyfikowanym. Mała ma 9 miesięcy i karmie ją piersią już tylko rano i wieczorem i raz, czasem dwa razy w nocy. Śpi lepiej odkąd je kaszke na noc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój synek na 7,5 mies i dostaje kaszki wielozbozowe.  Ale nie zupelnie na noc, tylko koło 19. Zjada łyżeczką i później jest zbyt śpiący,  nie ma szans na takie karmienie. Później mleko po 22 i śpi do 6.  Do butelek są specjalne smoczki na kaszke, ale ja nigdy tak nie podawałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używasz już do czegoś butelek? Bo jest ryzyko, że po butli odrzuci pierś. Lepsza gęsta kaszka podawana łyżeczką. Ale nawet taki posiłek nie jest gwarancją przespanej nocy. Moja dziewięciomiesięczna córka mimo kaszki na wieczór nadal budzi się w nocy do piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rzecz w tym, że moje dziecko budzi się 3-4 A czasem nawet 6 razy na cyca. Chciała bym żeby jednak trochę przespal tej nocy... Na codzień je dość dużo i często nawet po obiadku z mięsem potrafi dopchnąćsię jeszcze cycem. Butelką ma podawaną od 3 miesiaca moje mleko gdy muszę wyjść na dłużej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro dużo je to może problem nie leży w głodzie. Dzieciątka po prostu lubią się do mamy przyssać dla zaspokojenia potrzeb emocjonalnych. A czasem cycuś to gryzak przy ząbkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Skoro dużo je to może problem nie leży w głodzie. Dzieciątka po prostu lubią się do mamy przyssać dla zaspokojenia potrzeb emocjonalnych.

Dokładnie takie miewam czasami wrażenie! 

Nie mniej jednak zastanawiam się czy nie jest tak, że takie maluszki lepiej śpią po mm lub kaszce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dokładnie takie miewam czasami wrażenie! 

Nie mniej jednak zastanawiam się czy nie jest tak, że takie maluszki lepiej śpią po mm lub kaszce?

W tym wieku to chyba nie. Po prostu dzieci są różne. Niektóre potrzebują więcej przytulania a inne śpią i jedzą wg starych podręczników. Cieszmy się tym czasem bliskości bo długo nie potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Twoje dziecko zna butelke to nie widze problemu by sprawdzic czy kaszka pomoze jemu i Tobie lepiej przespac noc. Mozesz dodac np. jedna lyzke kaszki, na poczatek, zamiast nabeierki mm. Jezeli nedziesz robic na swoim mleku to normalnie. Do kaszek sa specjalne smoczli. Maja taka gwiazdke- naciecie, czy jak to nazwac i oczywiscie zawsze sa opisane przez producenta do czego sluza. Mozesz zrobic tez troszke gestsza to dziecko dluzej bedzie syte. Tyle w teorii. Jezeli nie sprawdzisz, to sie nie dowiesz czy to dziala i czy mozesz w ten sposob Wam pomoc. Wybor kaszek tez masz ogromny.

Bliskosc, bliskoscia ale sen tez jest wazny.  Zycze powodzenia. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jezeli Twoje dziecko zna butelke to nie widze problemu by sprawdzic czy kaszka pomoze jemu i Tobie lepiej przespac noc. Mozesz dodac np. jedna lyzke kaszki, na poczatek, zamiast nabeierki mm. Jezeli nedziesz robic na swoim mleku to normalnie. Do kaszek sa specjalne smoczli. Maja taka gwiazdke- naciecie, czy jak to nazwac i oczywiscie zawsze sa opisane przez producenta do czego sluza. Mozesz zrobic tez troszke gestsza to dziecko dluzej bedzie syte. Tyle w teorii. Jezeli nie sprawdzisz, to sie nie dowiesz czy to dziala i czy mozesz w ten sposob Wam pomoc. Wybor kaszek tez masz ogromny.

Bliskosc, bliskoscia ale sen tez jest wazny.  Zycze powodzenia. 😄

Dzięki za konkretną podpowiedź, spróbuję w tej sposób ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Proponuje płytę gazową bez płomienia firmy Solgaz, szybko kaszkę można zrobić.

Fajna ta płyta. Z wyglądu pierwsza klasa. Trochę mnie zastanawia brak widocznych palników. Bo to przecież płyty gazowe są. Masz i polecasz takie rozwiązanie, nie tylko do kaszek? 😉

Najbardziej mi w oko wpadł model Optima. Najładniejsza linia z wszystkich. Jaką masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×