Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gggddg

Imię dla córki. Nie chcę żeby było wyszukane ma być tylko ładne.

Polecane posty

Nie podobają mi się imiona typu Eryka Klaudyna Miłosława Walentyna  i wszystkie inne imiona które mają na celu wyróżnić dziecko z tłumu.  Myślałam o Annie Karolinie lub Katarzynie. Co myślicie. Jakie macie inne propozycje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anna i Karolina sa bardzo ladne, Katarzyna troche mniej mi sie podoba... ale to moje osobiste zdanie 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Karolina najładniejsze. Anna super ale Ania czy Anka już niekoniecznie, podobnie Katarzyna Kaśka Kasia... A Karolina brzmi ladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Anna jest bardzo ładna, klasyczna, ponadczasowa. Może Ewa?

Nie Ewa raczej nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Moim zdaniem Karolina najładniejsze. Anna super ale Ania czy Anka już niekoniecznie, podobnie Katarzyna Kaśka Kasia... A Karolina brzmi ladnie

A co myślisz o zrobieniu od Karoliny Karolcia Karola Karolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze imienia biorę pod uwagę kilka aspektów:

1) Ma być międzynarodowe, czyli nie typowo polskie. Takie które jest ok i u nas jak i za granicą. Najlepiej bez polskim znaków.

2) Pasować zarówno małemu dziecku, nastolatce jak i dorosłej, poważnej osobie.

3) Nie chcę by dało się zgrubić, tzn. Anka, Kaśka odpadają. Marta np. spełnia to kryterium

4) Ładnie brzmieć. Są litery w języku polskim które sprawiają że imię brzmi twardo, np. Ż, Z, i te również raczej odrzucam

 

U dziewczynki byłabym skłonna do większych szaleństw. U chłopca postawiłabym na imię bardziej ponadczasowe, klasyczne.

 

Mi podobają się ( spełniają większość kryteriów):

Dziewczynka: Weronika, Bianka, Nina, Anastazja, Ewelina

Chłopiec: Adam, Michał, Robert, Dawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z twoich opcji najbardziej podoba mi się Karolina (tak chciałam dac swojej starszej), tyle tylko, ze jest dosyc popularne obecnie, Anna i Katarzyna jak dla mnie zbyt przestarzale.

Mnie sie podobają trochę bardziej wyszukane, np. Laura, Blanka, albo nawet Bianka, ale wiem, ze nie każdemu takie imiona pasują. Julia (ale tez jest ich dużo). Adrianna ( w zdrobnieniu Ada).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie uważasz, Misiek, ze imię Adrianna mozna sobie zdrabniać, jak się komu podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Może Alicja?

Alicja to ładne imię i zdrobnienie Alinka w sumie też chyba się zastanowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Alicja to ładne imię i zdrobnienie Alinka w sumie też chyba się zastanowie 

My mamy W domku Alicje 😊 teraz jestem w drugiej ciąży, jeszcze nie wiemy co będzie Ale jeśli będzie synek to chyba Aleksander A jak dziewczynka to nie wiem 🙊😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może Agata? Też mi się podobają takie zwykłe imiona środka, nie za wyszukane i też nie te sprzed 100 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A może Agata? Też mi się podobają takie zwykłe imiona środka, nie za wyszukane i też nie te sprzed 100 lat.

W sumie Agatka też ładne ale wolę Alicja. Jednak najbardziej podoba mi się chyba Karolina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje imię dla córki jest bardzo bardzo mało używane, stare a jednak teraz nadal brzmi super, totalnie mało dziewczynek nosi to imię, w swoim życiu spotkałam tylko jedna osobę o tym imieniu i to całkiem niedawno, więc moje przyszłe dzieciątko też je dostanie 🙂 oczoczywiście imienia nie zdradzę, ale zostało tu wymienione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie bardzo podobaja imiona Anna i Katarzyna. Jak jeszcze nie wiedzialam czy moje drugie dziecko bedzie chlopcem czy dziewczynka to oba bralam pod uwage. Karolina to ladne imie, ale jakos nie mam przekonania do nadawania dziwczynkom imion ktore sa tylko zenska forma meskiego imienia. 

Imie Alicja jest piekne. Mnie sie jeszcze podobaja Malgorzata i Magdalena oraz Joanna. Dla mnie sa to imiona ponadczasowe. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ada to nie jest zdrobnienie od Adrianny tylko samodzielne imię, ogarnij się, Grażyna. 

Sama się ogarnij, bo Ada jest również zdrobnieniem.

 

W sumie Agatka też ładne ale wolę Alicja. Jednak najbardziej podoba mi się chyba Karolina 

Jest podobne imię do Alicji, a mające coś z Karoliny.  Alina. Myślę, że to byłby dobry kompromis. Często piszę tutaj, że jak się nie ma imienia do dziecka, bo nie potrafi się wybrać, to olać to i zluzować. Mieć wybrane kilka imion, a jak dziecko się urodzi, to imię samo się wybierze. To się naprawdę sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie obecnie bardzo podoba się Liliana 🙂

Bardzo kobiece,niezbyt częste i nie przestarzałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mnie obecnie bardzo podoba się Liliana 🙂

Bardzo kobiece,niezbyt częste i nie przestarzałe

Zgadza się jest kobiece i piękne ale z tym że niezbyt częste się nie zgodzę. W moim otoczeniu pełno jest Lilek w wieku 0-10lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz Liliana jest na topie, a mnie sie kojarzy z jedna problematyczna "facetka"w srednim wieku z czasow szkolnych, straszna siekiera.Zofia tez jakos pasuje babci a nie mlodej dziewczynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rcznr
 

Nie podobają mi się imiona typu Eryka Klaudyna Miłosława Walentyna  i wszystkie inne imiona które mają na celu wyróżnić dziecko z tłumu.  Myślałam o Annie Karolinie lub Katarzynie. Co myślicie. Jakie macie inne propozycje? 

Miriam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×