Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kochanka?

Jestem kochanką, chyba w ciąży.

Polecane posty

Czyli rozwaliłaś coś co trwało od lat- relacje po prostu- a nie od roku. Skoro to taka pusta lala, to dziwne, że wczesniej w ogole nawet się kumplowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Co za różnica gdzie? Myślisz że w rodzinnej firmie pierdzi się w stołek?

Nie no, skąd. Po prostu w rodzinnej łatwiej dostać pracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 
 

Sama praca - nie. Ale praca w zamian za możliwość ingerencji w życie prywatne, to już średnio zdrowy układ.

No to właśnie z tego układu się wyplatuje. To chyba dobrze?

To stwierdzimy dopiero wtedy jak znajdzie pracę i zacznie zarabiać tyle, że będzie w stanie utrzymać rodzinę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

A wyobrażasz sobie, że musisz się ustatkować, bo stracisz pracę i pieniądze? A kobieta którą wybiera co drugie słowo mówi ,,Mój misio pysio" i rozmawia z Tobą tylko o zakupach? Nie krytykuje jej, żeby znowu nie było. Tylko przedstawiam sytuację. Oni razem nawet nie sypiają, bo się nie kochają. To jest bardziej układ. 

To co ich łączy? Sorry, nie czytałam 2 strony😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

A bo ja wiem czy dobrze, dla mnie by było bez różnicy. Dziwnym trzeba być człowiekiem, żeby się w ogóle na takie coś zgodzić. Wyobrażasz sobie, że jesteś w okolicach 30-stki i mama wybiera ci męża, a ty na odczepnego mówisz, że spoko?

No nie, nie wyobrażam sobie tego w moim przypadku. Ale wiem, że ludzie wiklaja sie w rozne toksyczne relacje i nawet nie wiedza, ze relacja jest toksyczna. Czasem trzeba jakiegoś impulsu, żeby się ocknac i to zauważyć. Albo widzi się to po czasie, gdy ta relacja skończy się z jakiś powodów. Nie przekreslalabym ludzi za to, że kiedyś zdarzyło im się popełnić jakiś błąd. Chyba że ten sam błąd popełnialiby częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakochałam się. Pierwszego dnia spędziliśmy razem czas od obiadu do następnego poranka. Poznałam go jako profesjonaliste w zawodzie i zupełnie innego człowieka prywatnie. Szalonego, wesołego, zartujacego, z dystansem do siebie, w łóżku zaliczyliśmy kilka odlotów. Każdego dnia poznając go,  coraz bardziej zako...e się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

U taty w firmie? 😁

A to w rodzinnej firmie nie można zdobyć doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci życzę powodzenia i moge tylko jedno doradzić- zadbaj o to, żeby w ciągu najblizszych miesiecy jednak nie zajść w ciąże z człowiekiem, którego totalnie przeciez nie znasz. Więc po tabsy do gina, spiralke, albo seks z gumką. A tak to żyjcie sobie jak chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli rozwaliłaś coś co trwało od lat- relacje po prostu- a nie od roku. Skoro to taka pusta lala, to dziwne, że wczesniej w ogole nawet się kumplowali.

Ma grono znajomych, w którym była ona od zawsze nim zainteresowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ona mu nie wybrała żony. Miał się ustatkować. 

???

I normalny, zdrowy na umyśle człowiek mówi ok mamo, oto moja przyszła żona, wziąłem ją z łapanki na ulicy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Nie no, skąd. Po prostu w rodzinnej łatwiej dostać pracę. 

No i co z tego, że łatwiej dostać pracę? Co to zmienia w kontekście zdobywania doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

No nie, nie wyobrażam sobie tego w moim przypadku. Ale wiem, że ludzie wiklaja sie w rozne toksyczne relacje i nawet nie wiedza, ze relacja jest toksyczna. Czasem trzeba jakiegoś impulsu, żeby się ocknac i to zauważyć. Albo widzi się to po czasie, gdy ta relacja skończy się z jakiś powodów. Nie przekreslalabym ludzi za to, że kiedyś zdarzyło im się popełnić jakiś błąd. Chyba że ten sam błąd popełnialiby częściej.

Powiedział mi podobnie.

 

Ja Ci życzę powodzenia i moge tylko jedno doradzić- zadbaj o to, żeby w ciągu najblizszych miesiecy jednak nie zajść w ciąże z człowiekiem, którego totalnie przeciez nie znasz. Więc po tabsy do gina, spiralke, albo seks z gumką. A tak to żyjcie sobie jak chcecie.

Wiem, nie chce być teraz w ciąży. Zdążyło się kilka razy bez zabezpieczenia, nasza głupota. A do ginekologa probowalam się umówić,  póki co bez skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 
 

U taty w firmie? 😁

Co za różnica gdzie? Myślisz że w rodzinnej firmie pierdzi się w stołek?

Oczywiście!!!

Znałam i znam bardzo wielu mężczyzn którzy pracowali bądź pracują u tatusia czyli w tzw "rodzinnej firmie".

Zawsze "zarabiali" więcej niż ktokolwiek w firmie, urlopu mieli ile chcieli ale zawsze było coś za coś - rodzice zawsze mieszali im w związkach, zawsze decydowali co kupić i jak urządzić mieszkanie które dostał synek, zawsze była ingerencja w finanse i zawsze każda dziewczyna syna była "dzivką, która leci na ich majątek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znałam i znam bardzo wielu mężczyzn którzy pracowali bądź pracują u tatusia czyli w tzw "rodzinnej firmie".

Zawsze "zarabiali" więcej niż ktokolwiek w firmie, urlopu mieli ile chcieli ale zawsze było coś za coś - rodzice zawsze mieszali im w związkach, zawsze decydowali co kupić i jak urządzić mieszkanie które dostał synek, zawsze była ingerencja w finanse i zawsze każda dziewczyna syna była "dzivką, która leci na ich majątek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znałam i znam bardzo wielu mężczyzn którzy pracowali bądź pracują u tatusia czyli w tzw "rodzinnej firmie".

Zawsze "zarabiali" więcej niż ktokolwiek w firmie, urlopu mieli ile chcieli ale zawsze było coś za coś - rodzice zawsze mieszali im w związkach, zawsze decydowali co kupić i jak urządzić mieszkanie które dostał synek, zawsze była ingerencja w finanse i zawsze każda dziewczyna syna była "zlodziejką, która leci na ich majątek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Znałam i znam bardzo wielu mężczyzn którzy pracowali bądź pracują u tatusia czyli w tzw "rodzinnej firmie".

Zawsze "zarabiali" więcej niż ktokolwiek w firmie, urlopu mieli ile chcieli ale zawsze było coś za coś - rodzice zawsze mieszali im w związkach, zawsze decydowali co kupić i jak urządzić mieszkanie które dostał synek, zawsze była ingerencja w finanse i zawsze każda dziewczyna syna była "zlodziejką, która leci na ich majątek"

Fajnie tak patrzeć na życie zero-jedynkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A to w rodzinnej firmie nie można zdobyć doświadczenia?

Można, można, sama bym korzystała jakbym miała taką możliwość. Zapytałam dlatego, bo "pracował przez całe studia" brzmi imponująco, a "pracował przez studia u taty" już trochę mniej. No nie oszukujmy się, tata cię z pracy nie wywali, bo wzięłaś wolne, żeby się uczyć do egzaminu 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Fajnie tak patrzeć na życie zero-jedynkowo.

Ale czemu? Tak najczęściej jest, wiadomo że inaczej jest jak zaczynasz od zera, a inaczej jak masz tatę prezesa. Nie mówię, że ma nie korzystać, bo każdy by skorzystał, ale po co udawać że to nie jest ułatwienie w życiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Fajnie tak patrzeć na życie zero-jedynkowo.

Może bym tak nie patrzyła gdybym znała chociaż jednego który pracowałby jak reszta pracowników, szanował ich i był niezależny od rodziców

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

No nie, nie wyobrażam sobie tego w moim przypadku. Ale wiem, że ludzie wiklaja sie w rozne toksyczne relacje i nawet nie wiedza, ze relacja jest toksyczna. Czasem trzeba jakiegoś impulsu, żeby się ocknac i to zauważyć. Albo widzi się to po czasie, gdy ta relacja skończy się z jakiś powodów. Nie przekreslalabym ludzi za to, że kiedyś zdarzyło im się popełnić jakiś błąd. Chyba że ten sam błąd popełnialiby częściej.

Pewnie że tak często jest, ale czy to usprawiedliwia wielomiesięczną zdradę? No ocknął się, poznał kobietę którą powiedzmy że pokochał, nawet już się ze sobą przespali. I co teraz robi poważny człowiek? Kończy poprzedni związek czy zdradza narzeczoną? Może po prostu ja nie ogarniam jak tak można, mnie by zjadły wyrzuty sumienia w tydzień 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałam kiedyś u wujka i powiem szczerze, że cięzko było mi sie potem przestawić z mówienia do prezesa: "przestań, stary" u wuja, na "oczywiście szefie, mogę zostać po godzinach pracy, żaden problem"  w nowej firmie🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

No nie, nie wyobrażam sobie tego w moim przypadku. Ale wiem, że ludzie wiklaja sie w rozne toksyczne relacje i nawet nie wiedza, ze relacja jest toksyczna. Czasem trzeba jakiegoś impulsu, żeby się ocknac i to zauważyć. Albo widzi się to po czasie, gdy ta relacja skończy się z jakiś powodów. Nie przekreslalabym ludzi za to, że kiedyś zdarzyło im się popełnić jakiś błąd. Chyba że ten sam błąd popełnialiby częściej.

Pewnie że tak często jest, ale czy to usprawiedliwia wielomiesięczną zdradę? No ocknął się, poznał kobietę którą powiedzmy że pokochał, nawet już się ze sobą przespali. I co teraz robi poważny człowiek? Kończy poprzedni związek czy zdradza narzeczoną? Może po prostu ja nie ogarniam jak tak można, mnie by zjadły wyrzuty sumienia w tydzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historia jak z kiepskiej telenoweli. Meczyzna musi sie ozenic z jakakolwiek kobieta by utrzymac stanowisko i pieniadze. Nie kocha jej, ta kocha tylko jego pieniadze, ten poznaje latwa panne na spotkaniu sluzbowym, zapyla ja, rzuca wszystko dla swego nienarodzonego, jeszcze niestwierdzonego, potencjalnego potomka, wybiera kochanice i jada w Bieszczady odzywiajac sie tylko seksem i korzonkami. Ta dam. Koniec telenoweli. 

A tak serio, ktos w to serio wierzy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Ale czemu? Tak najczęściej jest, wiadomo że inaczej jest jak zaczynasz od zera, a inaczej jak masz tatę prezesa. Nie mówię, że ma nie korzystać, bo każdy by skorzystał, ale po co udawać że to nie jest ułatwienie w życiu?

Praca w rodzinnej firmie nie zawsze oznacza, że Leżysz do góry brzuchem i tylko bierzesz kasę. Czasem to oznacza, że robisz nadgodziny i pracujesz ciężej niż inni. Bo tobie, w przeciwieństwie do zwykłych pracowników zależy na firmie.

I co z tego, że praca w rodzinnej firmie  moze byc ułatwieniem w życiu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Praca w rodzinnej firmie nie zawsze oznacza, że Leżysz do góry brzuchem i tylko bierzesz kasę. Czasem to oznacza, że robisz nadgodziny i pracujesz ciężej niż inni. Bo tobie, w przeciwieństwie do zwykłych pracowników zależy na firmie.

Nie spotkałam się nigdy z sytuacją o której piszesz.

A ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Nie spotkałam się nigdy z sytuacją o której piszesz.

A ty?

Wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

I co z tego, że praca w rodzinnej firmie  moze byc ułatwieniem w życiu? 

Nic, tylko brać i się cieszyć. Tylko nie udawać, że jest inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie temat o pracy w rodzinnych firmach. Test dla faceta, czy po latach pracy u rodziny odnajdzie się w aktualnej rzeczywistości na rynku pracy. Jeden nie będzie miał żadnych kłopotów, dla drugiego może to być spory problem adaptacyjny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Nic, tylko brać i się cieszyć. Tylko nie udawać, że jest inaczej. 

A kto udaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Ale to nie temat o pracy w rodzinnych firmach. Test dla faceta, czy po latach pracy u rodziny odnajdzie się w aktualnej rzeczywistości na rynku pracy. Jeden nie będzie miał żadnych kłopotów, dla drugiego może to być spory problem adaptacyjny. 

No ale kobiety z kafe juz przesadzily, że ten konkretny facet sobie nie poradzi a doświadczenie zdobyte przez lata pracy to śmiech na sali. Bo to rodzinna firma była. Więc na pewno nic nie robil tylko pierdzial w stołek i pobierał wypłatę 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×