Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
.Paula.

Ból jedynek, na ktory dentyści nie potrafią pomóc

Polecane posty

Piszę gdyż mam bardzo skomplikowany problem i żadnen z dentystów i z ortodontow, u których byłam u mnie w mieście (w Toruniu) nie potrafi mi pomóc.

Cala sytuacja wygląda następująco:
Nosilam aparat ortodontyczny stały od 2013 do czerwca 2015 roku. Po zdjęciu aparatu nie miałam żadnego retainera, lecz również nic mi nie było z zębami (nie bolaly mnie), lecz wszyscy zaczęli mnie straszyc, ze bez retainera one znowu się pokrzywią, więc w kwietniu 2017 roku trafilam do innej ortodontki, która po ponownym leczeniu aparatem ruchomym założyła mi retainer stały (przyklejany od wewnętrznej strony zębów) na górze od 2 do 2, a na dole od 3 do 3. W czerwcu tamtego roku (2019) zaczęła pobolewac mnie dolna jedynka, poczatkowo bolała i przestawala, a później był to juz ból stały samoistny bardzo intensywny. Z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej, aż w końcu miesiąc temu (w lutym 2020 roku) dentysta zadecydował o jej kanałowym leczeniu, gdyż nie reagowala na przykladany chlorek etylu oraz ból byl nie do zniesienia. Przez ten cały czas dentysci, u których bylam na konsultacjach (było ich kilkunastu) twierdzili, ze nie ma to związku z retainerem. Dentystka, która zadecydowała o leczeniu kanalowym tej dolnej jedynki stwierdzila jednak, ze mialo to związek z retainerem (że wedlug niej był on założony prawdopodobnie źle i działał siłą na zęby i w wyniku przeciążenia doszło do obumarcia tej dolnej jedynki). Oprócz tego od stycznia tego roku zaczęły mnie również boleć górne jedynki i dwójki (czyli te na których był retainer) oraz dolne obie jedynki (zarówno ta już wyleczona jak i sąsiednia).
Zdjęcie retainera w połowie lutego tego roku (bezpośrednio przed leczeniem kanałowym) nie przyniosło jednak poprawy i z dnia na dzień jest coraz gorzej. Od tygodnia górne i dolne jedynki bolą mnie tak intensywnie, że płaczę z bólu i silne leki przeciwbólowe typu ketonal i nimesil nie przynoszą ukojenia. Na wykonywanych zdjęciach rentgenowskich oraz na tomografii nie widać żadnych zmian. Najnowsze zdjęcia byly wykonywane w marcu 2020 (tydzien temu).

Czy ktoś z Was miał taki problem i udało mu sie go rozwiązać (znaleźć przyczyne bolu i ja wyeliminowac)? Czy retainer mógł spowodować obciążenia zębów i w wyniku tego ich obumarcie (dolna jedynka)? Dlaczego obecnie mimo zdjęcia retainera nie ma poprawy?

Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek pomoc i informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim zdecydowałam się na aparat szukałam ortodonty po znajomych. Wielu z nich polecało Eurodental w Warszawie. Zdecydowałam się na ich usługi i nie żałuję. Mają tam świetnych specjalistów. Myślę, że musisz trafić na dobrego fachowca który Ci pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×