Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Latanka66

Wysoka gorączka u prawie dwulatka

Polecane posty

Witam. Mój synek od czwartku gorączkuje. Temperatura spada tylko na godzinę góra dwie i znowu rośnie. Wczoraj o 16-stej dałam mu ibuprofen w czopku później o 22, dzisiaj rano o szóstej. Przed dziewiątą temperatura znowu 38 stopni. Dzwoniłam do lekarza kazał o 10tej podać czwarty czopek w ciągu doby. Na ulotce pisze, że maksymalnie 3. Nie wiem już co robić, pierwszy raz mamy taką sytuację z tak wysoką i długo utrzymującą się gorączką. Poza tym mały ma katar i jest bardzo marudny. Czy ktoś miał podobną sytuację, czy rzeczywiście jeden czopek więcej mu nie zaszkodzi. Z dnia na dzień jest coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a paracetamol?

do 38,5 sie nie zbija, gdy temperatura jest do powyzej 38,5 i po godzinie od podania leku (ibuprofen lub paracetamol) nie spada, należy dziecko wykąpać, zmoczyć głowę, jak nadal temp sie utrzymuje  to podać drugi lek zamienny . 

Ważne jest to ze ibuprofen podaje się gdy jest stan podgorączkowy, bo to lek przeciwzapalny, gdy jednak temperatura powyzej 38,5 utrzymuje się dłuzej podaje sie paracetamol bo jest bezpieczniejszy i ma za zadanie zbijać gorączkę, a nie zatrzymać ewentualną infekcje.

Odnośnie doniesien o koronawirusie, dużo bezpieczniej podawać teraz każdemu paracetamol, bo ibuprofen ponoć może pogarsza stan chorego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja bym podawala dziecku paracetamol. Jezeli jest jednak koniecznosc i jeden lek nie zbija goraczki to po trzech godzinach od poprzedniego podajesz kolejny. Czyli najpierw ibuprofen a po trzech godzinach, jezeli to nie pomaga, paracetamol. Tak nam zapisala lekarka kiedy mlody mocno goraczkowal i nie dawalismy rady zbijac goraczki. 

Chlodne oklady tez duzo daja. Obserwuj dziecko, jezeli bedzie sie pogarszac a lekarz nie bedzie chcial pomoc to trzeba jechac do szpitala. Goraczke trwajaca 3 dni mozna zwalczac samemu, powyzej 3 dni dziecko powinien obejrzec lekarz i tyle. Zwlaszcza w dzisiejszych czasach nie ma co ryzykowac. Moze ma trzydniowke? Moje dzieci jak ja przechodzily to dobijaly do 40°C i nic nie pomagalo. Trzy dni pozniej wychodzila wysypka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

38 stopni to jeszcze nie taka wysoka gorączka. 

My zawsze w domu mamy w razie czego czopki i ibum lub nurofen w syropku. I daje na zmianę (syrop potem czopek) co 5-6 godzin w zależności od temperatury jak szybko wzrasta. Jesli temperatura nie spadnie do 3 dni to lekarz. Warto tez zwrocic.uwage co moze byc powodem goraczki, moze gardlo zaczerwienione, moze infekcja moczowa. Warto zaczac dzialac tez w kierunku infekcji żeby zapobiegać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma taką ciemną mamusię to nic dziwnego.Po 1 gorączkę należy obniżać gdy jest bardzo wysoka i nie wiadomo czy sama nie stworzy problemów.Czyli od minimum 40 stopni.Po 2 należy stosować nadtlenek wodoru-to pomaga.Na choroby przewodu oddechowego dobry jest chlor.Ja stosowałem i pomagało.Tylko musi być odpowiednia dawka.Za mała nie pomoże a za duża zaszkodzi.Ja stosowałem taką że były problemy z oczami ale z płucami nie zauważyłem problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Witam. Mój synek od czwartku gorączkuje. Temperatura spada tylko na godzinę góra dwie i znowu rośnie. Wczoraj o 16-stej dałam mu ibuprofen w czopku później o 22, dzisiaj rano o szóstej. Przed dziewiątą temperatura znowu 38 stopni. Dzwoniłam do lekarza kazał o 10tej podać czwarty czopek w ciągu doby. Na ulotce pisze, że maksymalnie 3. Nie wiem już co robić, pierwszy raz mamy taką sytuację z tak wysoką i długo utrzymującą się gorączką. Poza tym mały ma katar i jest bardzo marudny. Czy ktoś miał podobną sytuację, czy rzeczywiście jeden czopek więcej mu nie zaszkodzi. Z dnia na dzień jest coraz gorzej

Najpierw to ja się zapytam, gdzie ty się z tym dzieckiem smyczysz, że ono ci się tak przeziębiło, jak ono powinno nie ruszać się z domu właściwie od zeszłego piątku. Dobrze ci dziewczyny piszą. Podaj paracetamol. Zapytaj lekarza, czy możesz dziecku wysmarować klatkę piersiową kamforą. Kamfora pomoże lekko udrożnić nos i wygrzeje.

Temperatura 38 stopni, to nie jest duża gorączka. Ważne, żeby nie rosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×