Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej, czy tylko ja tu klikam? 🙂 ktoś się przyłączy może?

Hej, ja tez dołączam do listopadowych mamusiek 🙂 ktory tydzień u Ciebie, jak samopoczucie? 🙂

• Like 1

Hey. U mnie koniec października /początek listopada ?

Czy to normalne że mam codziennie temp (mierzona pod pachą) ok 37stopni ?

U mnie jakos polowa listopada. 

Podobno tak, w ciazy temperatura moze byc podniesiona. Ja sama mialam na poczatku takie wybuchy goraca wręcz 

Ok,dzięki za odpowiedź...choć męczy mnie ta temperatura, a kiedy przyjdzie tak całą ciążę mieć  🙈. Ja bym wolała mieć termin na chociaż jakaś połowę października zamiast aż koniec albo i listopad , ale natury nie oszukasz 😉

Mnie teraz mecza straszne mdłości 🤦‍♀️

A czemu wolalabys październik? 

O fajnie! Trochę nas jest. Ja niby mam na 24.11, ale dopiero w poniedziałek mam wizytę. Dziś zaczęłam 6 tc. Wy już po pierwszym usg? Martwicie się wirusem, czy staracie się nie przejmować? 

• Like 1

O fajnie! Trochę nas jest. Ja niby mam na 24.11, ale dopiero w poniedziałek mam wizytę. Dziś zaczęłam 6 tc. Wy już po pierwszym usg? Martwicie się wirusem, czy staracie się nie przejmować? 

Ja już po pierwszym. Teraz mam komplet badań do zrobienia ale idę jutro bo dziś ciężko było. Takie leniuchowanie mnie dopada czasem... 

Ta sytuacja z koronawirusem stresuje pod tym kątem czy będzie opieka lekarska zapewniona dla przyszłych mam 🙄

No właśnie mi ginekolog powiedział, żebym nie robiła beta hcg nawet, żebym nie narażała się. Mam przyjść w poniedziałek na wizytę i powie co dalej. Przez telefon powiedział tylko, co mam brać. Hmm No trzeba jakoś dać rade 🙂  ja z objawów to mam nudności, bolą mnie piersi i pobolewa podbrzusze, mam bardzo wyczulony węch też 🙂 

Ja to nawet nie wiem w którym tygodniu jestem bo usg miało wykazać. Dzwoniłam do przychodni i orientowałam sie w przjęciach i kazali mi dzwonić na konsultację telefoniczną.

Czy jak robiłyście badania stacjonarnie to czy ginekolodzy mieli odpowiednie zabezpieczenia w postaci masek? 

Ja to nawet nie wiem w którym tygodniu jestem bo usg miało wykazać. Dzwoniłam do przychodni i orientowałam sie w przjęciach i kazali mi dzwonić na konsultację telefoniczną.

Czy jak robiłyście badania stacjonarnie to czy ginekolodzy mieli odpowiednie zabezpieczenia w postaci masek? 

Ja ciągle szukam, gdzie tu się wbić, bo przychodnia, u której miałam wizytę, odmówiła. W jednej prywatnej mam dzwonić w piątek, może się lekarz zlituje.  

Ja ciągle szukam, gdzie tu się wbić, bo przychodnia, u której miałam wizytę, odmówiła. W jednej prywatnej mam dzwonić w piątek, może się lekarz zlituje.  

Ja się dowiedzialam, ze w Luxmedzie ginekolodzy przyjmują. I postaram się zapisać jeśli na fundusz mnie lekarz nie przyjmie i nie zrobi usg.  Bo przecież usg w 11-13 tygodniu jest bardzo ważne. Ehhh mam wrażenie, ze kobiety w ciazy zostaly w obliczu koronawirusa bez opieki. 

Dokładnie. U nas położna otwarcie powiedziała, że żaden z ginekologów nie pojawia się od 2 tyg! 

A tak poza tym czuję się dość dobrze, pomijając wymioty codzienne, nadwrażliwość na zapachy i senność (brak kawy). Trochę mnie  od niej odrzuca . Dziewczyny pijecie kawę? 

Dokładnie. U nas położna otwarcie powiedziała, że żaden z ginekologów nie pojawia się od 2 tyg! 

A tak poza tym czuję się dość dobrze, pomijając wymioty codzienne, nadwrażliwość na zapachy i senność (brak kawy). Trochę mnie  od niej odrzuca . Dziewczyny pijecie kawę? 

Piję, jedna filiżankę dziennie. Z tego co się orientowałam to mozna wypić do dwóch filiżanek mocnej kawy dziennie o ile nie ma się problemów z ciśnieniem. Ale jeśli Cię odrzuca to nie pij 😛

Mnie ogólnie odrzuca od jedzenia. NIe mam mdłości, nie mam wymiotów ale stałam sie bardzo wybiórcza. Jadlabym same owoce i warzywa.

Napisano (edytowany)

Piję, jedna filiżankę dziennie. Z tego co się orientowałam to mozna wypić do dwóch filiżanek mocnej kawy dziennie o ile nie ma się problemów z ciśnieniem. Ale jeśli Cię odrzuca to nie pij 😛

Mnie ogólnie odrzuca od jedzenia. NIe mam mdłości, nie mam wymiotów ale stałam sie bardzo wybiórcza. Jadlabym same owoce i warzywa.

Mam to samo z jedzeniem ...choć z początku było gorzej , zero apetytu więcej sumie ciągle w siebie wmuszałam jedzenie . Teraz też nie jem chętnie , ale już tak mnie nie odrzuca . Jem to na co mam ochotę , zwracając uwagę było w miarę zdrowe , ale nie wmuszam w siebie na siłę bo to czy tamto trzeba .

Kawy nie piję bo zwyczajnie mnie do niej nie ciągnie. Mam niskie ciśnienie więc powinnam choć jedną dziennie chlapnąć , ale co jak ochoty brak. Słodycze mogą dla mnie nie istnieć 😳choć przed ciążą jadłam prawie codziennie jakiś łakoć do kawki 😉

Edytowano przez folami83

Mnie teraz mecza straszne mdłości 🤦‍♀️

A czemu wolalabys październik? 

Jakoś tak bym wolała...listopad jakiś depresyjny itd. ale to moje osobiste nastawienie po prostu . W sumie lekarz nie ustalił mi jeszcze daty porodu takiej w miarę dokładnej .

Ja jutro mam miec pierwsze usg, oby sie udało. 

Z jedzeniem ciężko, od wielu rzeczy odrzuca, ale trzeba sie zmusic zeby w ogole cos jesc 😃

Z wirusem troche strach, zeby cala opieka byla zapewniona, nie wiadomo co będzie 🤔

Ja się dowiedzialam, ze w Luxmedzie ginekolodzy przyjmują. I postaram się zapisać jeśli na fundusz mnie lekarz nie przyjmie i nie zrobi usg.  Bo przecież usg w 11-13 tygodniu jest bardzo ważne. Ehhh mam wrażenie, ze kobiety w ciazy zostaly w obliczu koronawirusa bez opieki. 

Dokładnie tak. Badania prenatalne to podstawa, żeby wiedzieć czy wszystko jest ok. Lekarze nie powinni zostawiać swoich pacjentek bez opieki w tym trudnym okresie. 

u Mnie to samo z kawą! Odrzuciło mnie totalnie 🙂 a tak wcześniej to piłam po dwie dziennie. Oj niby mam nudności, ale trudniej mi się opanować jeśli chodzi o przekomarzanie czegoś nadprogramowo 🙂 staram się z tym walczyć, no ale nic 🙂

Ja mam momentami tak duży apetyt, że aż mnie to przeraża, co będzie później. Powiedziałyście już komuś (oprócz męża/ partnera) o ciąży? Ja jakoś mam opory

Ja czekam do skończenia 12 tc. Nie chce, żeby rodzina się stresowała jeszcze moim stanem. A jeśli nie wytrzymam to przynajmniej po jakichś pierwszych badaniach 🙂

Ja mam momentami tak duży apetyt, że aż mnie to przeraża, co będzie później. Powiedziałyście już komuś (oprócz męża/ partnera) o ciąży? Ja jakoś mam opory

Tez momentami tak mam, czasem na slodkie, słone, niezdrowe- co to bedzie dalej 🤷‍♀️ a czasami mdlosci takie ze nie zjem nic poza bulka mleczna. 

My powiedzieliśmy rodzicom i dziadkom, reszcie powiemy po badaniach jak bedzie ok 

Ja z kolei nie mam apetytu bo ciągle mnie mdli. 

Musiałam powiedzieć paru osobom, w tym szefowi bo charakter mojej pracy wykluczał moją aktywność zawodową tym bardziej ze względu na koronawirus. Rodzice i rodzeństwo też wiedzą. Reszta dowie się później. 

Przytylyście coś w pierwszym trymestrze? 

Napisano (edytowany)

Ja jutro mam miec pierwsze usg, oby sie udało. 

Z jedzeniem ciężko, od wielu rzeczy odrzuca, ale trzeba sie zmusic zeby w ogole cos jesc 😃

Z wirusem troche strach, zeby cala opieka byla zapewniona, nie wiadomo co będzie 🤔

Monia i jak tam z usg? Daj znać. Ja póki co nic nie przytyłam 🙂 myśle, ze przytyjemy prędzej przez ten zakaz wychodzenia z domu 🙂

Edytowano przez Oliwka0612

Monia i jak tam z usg? Daj znać. Ja póki co nic nie przytyłam 🙂 myśle, ze przytyjemy prędzej przez ten zakaz wychodzenia z domu 🙂

Udało sie, na szczęście wszystko dobrze i słyszeliśmy serduszko ❤️

Az mi mdlosci z tej radości minely 😂

• Like 1

A Ty kiedy masz badania? 

Skad w ogole jesteście dziewczyny? 

Monia, mam w poniedziałek! Strasznie się ciesze, ze wszystko dobrze u Ciebie ❤️ Jestem z Gdańska! Pozdrawiam ☺️

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się