Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej, dziewczyny, mi udało się wbić dziś prywatnie do ginekologa, wszystko ok, 8 tc, serduszko jest, ciąża żywa 😊 mam założone kartę ciąży i skierowanie na prenatalne (35 lat), ale nie wiadomo, czy w tej sytuacji zrobią... Ale to nic, najważniejsze, że widziałam dziecko 😉 termin mam wg USG na 4 listopada, wg miesiączki 6-ego. Lekarz bardzo miły i konkretny, wszystko wytłumaczył, pokazał na monitorze, chyba u niego zostanę bo teraz z lekarzami na nfz przez jakiś czas będzie ciężko.

• Like 2

To daj znać też jak u Ciebie badania, będę trzymać kciuki ❤️

A powiedzcie jak wygladaja teraz Wasze jadlospisy? Co jecie? 

Bo ja juz nie wiem co jeść 😔

Hej, dziewczyny, mi udało się wbić dziś prywatnie do ginekologa, wszystko ok, 8 tc, serduszko jest, ciąża żywa 😊 mam założone kartę ciąży i skierowanie na prenatalne (35 lat), ale nie wiadomo, czy w tej sytuacji zrobią... Ale to nic, najważniejsze, że widziałam dziecko 😉 termin mam wg USG na 4 listopada, wg miesiączki 6-ego. Lekarz bardzo miły i konkretny, wszystko wytłumaczył, pokazał na monitorze, chyba u niego zostanę bo teraz z lekarzami na nfz przez jakiś czas będzie ciężko.

Super ❤️❤️ gratulacje 

Ja to nawet nie wiem w którym tygodniu jestem bo usg miało wykazać. Dzwoniłam do przychodni i orientowałam sie w przjęciach i kazali mi dzwonić na konsultację telefoniczną.

Czy jak robiłyście badania stacjonarnie to czy ginekolodzy mieli odpowiednie zabezpieczenia w postaci masek? 

Dankrej, gin miał maseczkę i rękawiczki i nie pozwalał dotykać klamki, sam otwierał i zamykał drzwi 😉 ale badań żadnych na razie nie zlecił mi oprócz tego skierowania na prenatalne, hmmm 🤔 w sumie nie wiem, gdzie bym je zrobiła, u nas wszystko pozamykane

Super ❤️❤️ gratulacje 

Dziękuję ❤️ jadłospisy hmm zróżnicowane bardzo. Czasami mnie dopada wilczy głód, ale staram się jeść zdrowo. Zamiast kawy piję herbatę zieloną, bo po Ince też mam mdłości. Odrzuca mnie też od łososia wędzonego w plastrach (którego wcześniej uwielbiałam), po prostu nie mogę na niego patrzeć . Aa i jem na przemian rzeczy słodkie że słonymi. Zupełnie nie przeszkadza mi pomieszanie tych smakow. 

Oj Laura bardzo się ciesze! Ja nawet myslalam, żeby kupić maseczkę na wizytę w pon, ale nigdzie nie ma... hmm a z jedzeniem to tak różnie. Mam takie sprawdzone przepisy, różne naleśniki z mąki orkiszowej, makarony pełnoziarniste np. Dziś miałam wersje olio oglio, czyli oliwa, czosnek, natka pietruszki i chili. Staram się nie jeść kurczaka, raczej indyk i raczej pieczony. A z jakichś zachcianek to chciało mi się lodow, wiec dziś weszły. Ale póki co pozwalam sobie tylko raz w tygodniu na taką przyjemność. Pozdrawiam 🙂

Dankrej, gin miał maseczkę i rękawiczki i nie pozwalał dotykać klamki, sam otwierał i zamykał drzwi 😉 ale badań żadnych na razie nie zlecił mi oprócz tego skierowania na prenatalne, hmmm 🤔 w sumie nie wiem, gdzie bym je zrobiła, u nas wszystko pozamykane

Dzięki za informację. Ja -odwiedzilam ginekologa jakis miesiąc temu i dał mi skierowanie na wszystkie badania jakie się robi na początku (ten duży pakiet). Warto jest się wybrać na nfz, lekarze te badania przypisują bez problemu. Kobietom w ciąży te badania sie należą, tak wiec nie ma potrzeby płacic prywatnie (prawie 450 zł....). W poniedziałek kazali dzwonić na konsultację telefoniczną i lekarz oceni, czy powinnam wybrać się do niego na wizytę czy nie. 

Ciesze się, że wszystko jest u Ciebie ok  🙂

Dzięki za informację. Ja -odwiedzilam ginekologa jakis miesiąc temu i dał mi skierowanie na wszystkie badania jakie się robi na początku (ten duży pakiet). Warto jest się wybrać na nfz, lekarze te badania przypisują bez problemu. Kobietom w ciąży te badania sie należą, tak wiec nie ma potrzeby płacic prywatnie (prawie 450 zł....). W poniedziałek kazali dzwonić na konsultację telefoniczną i lekarz oceni, czy powinnam wybrać się do niego na wizytę czy nie. 

Ciesze się, że wszystko jest u Ciebie ok  🙂

Niestety badania kosztują 🙄Potwierdzam. Dziś wydane 516 zł ale cóż - spokój ważniejszy. Na NFZ pewnie można dostać skierowanie na te badania ale znaleźć teraz lekarza, który skieruje online.. 🤔

Oby badania prenatalne udało się zrobić w terminie. Trzymam kciuki za Was 👍💪😊

Pozdrawiam z Krakowa/Wrocławia💚

PS. Do dziewczyn kwalifikujących się na prenatalne - robicie test nifty? 

Napisano (edytowany)

Niestety badania kosztują 🙄Potwierdzam. Dziś wydane 516 zł ale cóż - spokój ważniejszy. Na NFZ pewnie można dostać skierowanie na te badania ale znaleźć teraz lekarza, który skieruje online.. 🤔

Oby badania prenatalne udało się zrobić w terminie. Trzymam kciuki za Was 👍💪😊

Pozdrawiam z Krakowa/Wrocławia💚

PS. Do dziewczyn kwalifikujących się na prenatalne - robicie test nifty? 

Zadzwonię dziś do poloznej, ewentualnie do rodzinnego (bo ginekolog od 3 tyg nie przyjeżdża nawet wrr), może wystawią skierowanie chociaż na te podstawowe skoro mam potwierdzona ciążę. Dziś będę dzwonić i rejestrować się na prenatalne, a czy się odbędą - tego pewnie nie wie nikt 🤷 Mopti ja jeszcze nie jestem obeznana w temacie, jakie to badania, muszę poczytać 😅 Lekarz mówił, że test podwójny i z krwi. Skierowanie mam do Gdyni na ul. Sojową.

Edytowano przez Laura*****

Ja od samego początku wybrałam się do lekarza na fundusz. I dzieki temu dostałam skierowanie na badania na nfz. Moja rodzinna pani doktor mi powiedziala abym tak zrobiła. Wspomniała, że w zasadzie robi tak wielu lekarzy oraz wiele pielęgniarek. 

Napisano (edytowany)

Ja od samego początku wybrałam się do lekarza na fundusz. I dzieki temu dostałam skierowanie na badania na nfz. Moja rodzinna pani doktor mi powiedziala abym tak zrobiła. Wspomniała, że w zasadzie robi tak wielu lekarzy oraz wiele pielęgniarek. 

Dankrej, ja też miałam iść na fundusz (byłam zapisana już miesiąc temu) ale weszła kwarantanna i lekarz odwołał wszystkie wizyty. Pacjentki zostały na lodzie i muszą szukać prywatnie innego lekarza albo czekać aż to się wszystko skończy, ale i tak nie ma gwarancji, czy przyjmie, bo przesuwa wizyty tylko pacjentkom w zaawansowanych ciążach, a wczesne ciąże i wizyty innych pacjentek odwołał 😩  No cóż, pech, ale przynajmniej dowiedziałam się, że na część badań może mi wystawić skierowanie lekarz rodzinny (pewnie krew, mocz, TSH). 

A jak tam samopoczucie? Ja dziś już jestem senna, a to dopiero początek dnia 😅

Edytowano przez Laura*****

Hej Dziewczyny! 

Wczoraj sie upewnilam, zrobilam test, jestem w ciąży nr 3, rodze na początku grudnia. Jako że nie ma tematu na grudzień a moje dwie corki urodzilam 2 tyg przed twrminem to wbijam do Was na listopad. Mąz narazie nie wie, nikt nie wie... szukam lekaża (tez jestem z Gdanska) ktory mnie przyjmie i potwierdzi. Ogólnie totalna wpadka która wszystko obecnie komplikuje ale widocznie tak mialo być... 

Dankrej, ja też miałam iść na fundusz (byłam zapisana już miesiąc temu) ale weszła kwarantanna i lekarz odwołał wszystkie wizyty. Pacjentki zostały na lodzie i muszą szukać prywatnie innego lekarza albo czekać aż to się wszystko skończy, ale i tak nie ma gwarancji, czy przyjmie, bo przesuwa wizyty tylko pacjentkom w zaawansowanych ciążach, a wczesne ciąże i wizyty innych pacjentek odwołał 😩  No cóż, pech, ale przynajmniej dowiedziałam się, że na część badań może mi wystawić skierowanie lekarz rodzinny (pewnie krew, mocz, TSH). 

A jak tam samopoczucie? Ja dziś już jestem senna, a to dopiero początek dnia 😅

Ojej, jest aż tak źle z dostępnością? W jakim mieście jeśli moge sie zapytać? Bo z tego co wiem w Lublinie funkcjonuje kilka przychodni ginekologicznych, do których mozna wybrac sie na fundusz. U mnie samopoczucie jest ok, pracuję od rana na home office. W pizamie i w łóżku. Nie mam senności z rana, ale przestawilam sie na dziwny tryb: mogłabym wstawać o 5 z rana i tak robie, a kładę się spać o godzinie 21..... Chyba organizm przestawia sie na malucha 😄

Bo z tego co wiem w Lublinie funkcjonuje kilka przychodni ginekologicznych, do których mozna wybrac sie na fundusz. 

Akurat w Lublinie to większość przychodni na fundusz jest zamknięta albo przyjmuje tylko i wyłącznie swoje pacjentki, żadnych nowych.

Akurat w Lublinie to większość przychodni na fundusz jest zamknięta albo przyjmuje tylko i wyłącznie swoje pacjentki, żadnych nowych.

Ojej to bardzo słabo. Co w takim razie z kobietami, które finansowo nie sa w stanie pozwolić sobie na wizyty i  badania prywatnie?  Nie wiadomo w koncu jak długo będzie trwał ten cały kryzys z koronawirusem i jak się to przeciągnie. 

Ojej, jest aż tak źle z dostępnością? W jakim mieście jeśli moge sie zapytać? Bo z tego co wiem w Lublinie funkcjonuje kilka przychodni ginekologicznych, do których mozna wybrac sie na fundusz. U mnie samopoczucie jest ok, pracuję od rana na home office. W pizamie i w łóżku. Nie mam senności z rana, ale przestawilam sie na dziwny tryb: mogłabym wstawać o 5 z rana i tak robie, a kładę się spać o godzinie 21..... Chyba organizm przestawia sie na malucha 😄

U mnie z tym wstawaniem jest dokładnie to samo. Tez siedzę na ho, tyle ze staram się chociaż z piżamy przebrać w dresy, żeby odczuwać to ze jednak pracuje 😄 

w Gdańsku polecam dr Mielcarek. Ma dwa gabinety, jeden na Morenie. Pozdrawiam

Hej Dziewczyny! 

Wczoraj sie upewnilam, zrobilam test, jestem w ciąży nr 3, rodze na początku grudnia. Jako że nie ma tematu na grudzień a moje dwie corki urodzilam 2 tyg przed twrminem to wbijam do Was na listopad. Mąz narazie nie wie, nikt nie wie... szukam lekaża (tez jestem z Gdanska) ktory mnie przyjmie i potwierdzi. Ogólnie totalna wpadka która wszystko obecnie komplikuje ale widocznie tak mialo być... 

Oj jak bardzo Cię rozumiem... 😅 U mnie też wpadka, dwaj synowie w domu, zawodowo wszystko mi się skomplikowało ale cóż. Pocieszam się, że później już bym się nie zdecydowała. Także teraz albo nigdy.

Ja też jestem z pomorskiego, ale z okolic Wejherowa. 

Z ginekologami cieżko, nawet prywatnie dużo odmawia a  co dopiero na NFZ. A Ci, których nie stać no to cóż, pewnie mają siedzieć w domu min 3 miesiące  i czekać, aż epidemia skończy się i lekarze wrócą do -bądź co bądź - swojej pracy. 

Oj jak bardzo Cię rozumiem... 😅 U mnie też wpadka, dwaj synowie w domu, zawodowo wszystko mi się skomplikowało ale cóż. Pocieszam się, że później już bym się nie zdecydowała. Także teraz albo nigdy.

Ja też jestem z pomorskiego, ale z okolic Wejherowa. 

Z ginekologami cieżko, nawet prywatnie dużo odmawia a  co dopiero na NFZ. A Ci, których nie stać no to cóż, pewnie mają siedzieć w domu min 3 miesiące  i czekać, aż epidemia skończy się i lekarze wrócą do -bądź co bądź - swojej pracy. 

Dziewczyny rozmawiałam z moim ginekologiem na temat badań prenatalnych. Kliniki, które robią to prywatnie, również mają podpisane umowy z NFZ i w ich ramach można zrobić badania jeśli kwalifikujecie się do ich przeprowadzenia. Nie wszystkie badania są refundowane np. właśnie test nifty..., za który trzeba zapłacić, ale jest obecnie najlepszym testem nieinwazyjnym i ubezpieczonym. 

Niestety trzeba się liczyć z tym, że obecnie lekarze mogą zamykać gabinety nie z ich winy, ale bądźmy dobrej myśli. Ktoś musi nam pomóc. 

A co do rytmu dnia to ja mam zupełnie odwrotnie. Chodzę spać ok 24:00 a rano śpię jak suseł 😄

Dzień dobry! Od 5 na nogach, powiedzialam mężowi, sam w sumie zapytał "co z tym twoim okresem", odpowiedzialam ze nic i dalam mu test. Przez pol godziny sie smial i był pewny że go wkręcam. Potem jak już doszło do niego to powiedzialam ze ja się teraz przez 2 dni nie odzywam żeby to sobie przetrawił. Widze to ciśnienie na jego twarzy... dzisiaj dzwonie do znajomej ginegolożki czy mnie poprowadzi. A apropo badań o których piszecie. Jestem po stracie jednego dziecka, mimo że chodzilam zawsze prywatnie do lekarza i takie badania jak krew, mocz itd zawsze robiłam odpłatnie ale jeżeli chodzi o te testy połówkowe to miałam je za darmo, ze względu na wiek i strate jednej ciązy. Mimo że chodziłam prywatnie dostałam skierowanie na zrobienie tych badań za darmo. I co śmieszne-robiłam je w prywatnym gabinecie innej pani ginekolog, nie w żadnej przychodni czy szpitalu. 

Dzień dobry! Od 5 na nogach, powiedzialam mężowi, sam w sumie zapytał "co z tym twoim okresem", odpowiedzialam ze nic i dalam mu test. Przez pol godziny sie smial i był pewny że go wkręcam. Potem jak już doszło do niego to powiedzialam ze ja się teraz przez 2 dni nie odzywam żeby to sobie przetrawił. Widze to ciśnienie na jego twarzy... dzisiaj dzwonie do znajomej ginegolożki czy mnie poprowadzi. A apropo badań o których piszecie. Jestem po stracie jednego dziecka, mimo że chodzilam zawsze prywatnie do lekarza i takie badania jak krew, mocz itd zawsze robiłam odpłatnie ale jeżeli chodzi o te testy połówkowe to miałam je za darmo, ze względu na wiek i strate jednej ciązy. Mimo że chodziłam prywatnie dostałam skierowanie na zrobienie tych badań za darmo. I co śmieszne-robiłam je w prywatnym gabinecie innej pani ginekolog, nie w żadnej przychodni czy szpitalu. 

Ktoś kiedyś powiedział, że na ciążę nigdy nie ma odpowiedniego momentu, bo zawsze jest coś, co chcemy jeszcze zrobić... Mój mąż o dziwo ucieszony, i o dziwo jakoś bardziej opiekuńczy i wyrozumiały niż w 2 poprzednich ciążach. Dojrzał 😅 Teraz najważniejsze, aby dzidzia była zdrowa. Zalecenie położnej i lekarza: relax, lekkostrawna dieta, nie wychodzić z domu i unikać możliwości zarażenia koronowirusem bo nie ma badań na temat wpływu wirusa na zarodek w 1 trymestrze, a jak wiadomo, wtedy wszystko kształtuje się.  Także dziewczyny dbajcie o siebie😊

• Like 1
  • Thanks 1

Hej:)

Dziewczyny czy można się przyłączyć?

Właśnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży. Jestem przerażona koronowirusem. Boję się.

• Like 2

Właśnie się dowiedziałam, że jestem w ciąży. Jestem przerażona koronowirusem. Boję się.

Witamy 🙂 Nie bój się, jakoś trzeba to przetrwać. Byłaś już u lekarza?

Nie bój się kochana. Zapraszamy! Wszystko będzie dobrze ❤️

Witamy 🙂 Nie bój się, jakoś trzeba to przetrwać. Byłaś już u lekarza?

Byłam na usg już dwa razy. Jestem w 5tc.

Szczęście miesza się ze strachem.

Dostałam od lekarza już l4 ponieważ dojeżdżam z przesiadkami do pracy i najzwyczajniej się boję.

Nie bój się kochana. Zapraszamy! Wszystko będzie dobrze ❤️

Dziekuję za słowa otuchy:)

• Like 1

Martwię się tym, że nie mam żadnych objawów ciążowych. Chyba jest za wcześnie. Jestem tylko jakaś rozkojarzona, nie umiem na niczym się skupić.🤪

A apropo badań o których piszecie. Jestem po stracie jednego dziecka, mimo że chodzilam zawsze prywatnie do lekarza i takie badania jak krew, mocz itd zawsze robiłam odpłatnie ale jeżeli chodzi o te testy połówkowe to miałam je za darmo, ze względu na wiek i strate jednej ciązy. Mimo że chodziłam prywatnie dostałam skierowanie na zrobienie tych badań za darmo. I co śmieszne-robiłam je w prywatnym gabinecie innej pani ginekolog, nie w żadnej przychodni czy szpitalu. 

Megx3 chodziło mi o to, że teraz lekarze mogą zamykać prywatne gabinety, a z dostaniem się do innego lekarza (nawet prywatnie) w celu przeprowadzenia badań prenatalnych może być utrudnione... A badania prenatalne można zrobić na NFZ również w klinikach. Oby nie było z tym problemów 🙄

Co do badań na NFZ to owszem usg i test pappa są refundowane, ale test nifty niestety nie 🙁

Mam nadzieję, że Twój mąż już przetrawił sprawę i w te pędy pobiegł po 💐💚

Dziewczyny może dziwne pytanie, ale waha się wam czasami temperatura? (Mierzona w pochwie), jestem w 5 tygodniu. Martwię się, a lekarza mam dopiero 16 kwietnia 

Edytowano przez nataluxxx6

Cześć dziewczyny!

A ja mam takie pytanie, czy któraś z Was miała zrobioną już cytologie na początku ciąży? Za tydzień idę do gina będzie 8 tydz ciąży ( jak wszystko będzie okey) na ostatniej wizycie tydzień temu powiedział mi, że pobierze na następnej wizycie cytologie, mówił że po tym się krwawi i w sumie trochę się obawiam, żeby nic się nie stało..

Dziewczyny może dziwne pytanie, ale waha się wam czasami temperatura? (Mierzona w pochwie), jestem w 5 tygodniu. Martwię się, a lekarza mam dopiero 16 kwietnia 

Mogą być wahania temperatur, także ja już przestałam mierzyć 🙂 nie ma się co tym stresować. Pozdrawiam☺️

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się