Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gabi25

Czy uważacie że walnie mega kryzys jakiego jeszcze nie znaliśmy ?

Polecane posty

 

Tutaj głównym problemem są bardzo niskie stopy procentowe, w niektórych krajach są one nawet ujemne. Taka sytuacja oznacza nic innego jak zalanie rynku pustym pieniądzem, skutkiem tego jest nic innego jak wywindowane ceny nieruchomości do kosmicznych wartości i tak dom który moglibyśmy spokojnie kupić powiedzmy za 100tys zł to w tym chorym systemie zapłacimy 400tys zł itd. tak niskie stopy procentowe to nic innego jak zamach na oszczędności ludzi, inflacja wysoka, a lokaty śmiesznie niskie, czyli oszczędzać się po prostu nie da na dłuższą metę, inflacja 3% oznacza, że w ciągu 10 lat kapitał straci ponad 1/3 wartości dzisiaj zakopuje 100tys zł po 10 latach te pieniądze są warte 65tys zł, problem polega na tym, że 3% inflację podaje rząd, wiadomo nie od dziś, że rząd różnymi sztuczkami księgowymi potrafi manipulować wskaźnikami, z tego wynika, że rzeczywista inflacja jest dużo wyzsza, nie 3% a powiedziałabym, że 6%-7%.

 

Czyli maja byc wysokie stopy % na lokatach i niskie na kredytach ? Bank to nie instytucja charytatywna 😉 

U mnie jest sytuacja,ze domy nie sa drogie w stosunku do zarobkow..ich po prostu nie ma.. popyt kolosalnie przewyzsza podaz..

Ceny najmu to juz 1 srednia pensja..

A banki jakos nie chca dawac kredytow ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli maja byc wysokie stopy % na lokatach i niskie na kredytach ? Bank to nie instytucja charytatywna 😉 

U mnie jest sytuacja,ze domy nie sa drogie w stosunku do zarobkow..ich po prostu nie ma.. popyt kolosalnie przewyzsza podaz..

Ceny najmu to juz 1 srednia pensja..

A banki jakos nie chca dawac kredytow ..

To tak nie działa moja droga. Jeżeli mamy negatywne stopy procentowe to z perspektywy banku nie ma sensu oferowania lokat, po prostu banki mają nadmiar gotówki z BC, po co im jeszcze nasza gotówka ? W wielu krajach na zachodzie lokaty są ujemne, czyli jeszcze dopłacasz do tego, że trzymasz kasę w banku, czyli procentu nie masz, oszczędzać nie możesz bo inflacja, więc jesteś skazana brać kredyt. Jeżeli stopy procentowe są wysokie to kredyty również są drogie i mało kto je bierze, czyli nie ma żadnego boomu, co oznacza, że nie ma zalewania rynku pustym pieniądzem, czyli ceny mieszkań są przyzwoite, dodatkowo nie ma inflacji, czyli możemy spokojnie oszczędzać, nie ma w ludziach przekonania typu "Mam 100tys zł muszę je wydać teraz, bo inflacja i za 10 lat stracę połowę" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To tak nie działa moja droga. Jeżeli mamy negatywne stopy procentowe to z perspektywy banku nie ma sensu oferowania lokat, po prostu banki mają nadmiar gotówki z BC, po co im jeszcze nasza gotówka ? W wielu krajach na zachodzie lokaty są ujemne, czyli jeszcze dopłacasz do tego, że trzymasz kasę w banku, czyli procentu nie masz, oszczędzać nie możesz bo inflacja, więc jesteś skazana brać kredyt. Jeżeli stopy procentowe są wysokie to kredyty również są drogie i mało kto je bierze, czyli nie ma żadnego boomu, co oznacza, że nie ma zalewania rynku pustym pieniądzem, czyli ceny mieszkań są przyzwoite, dodatkowo nie ma inflacji, czyli możemy spokojnie oszczędzać, nie ma w ludziach przekonania typu "Mam 100tys zł muszę je wydać teraz, bo inflacja i za 10 lat stracę połowę" 

Nie przekonujemnie to, wrecz mam kompletnie inne i doswiadczenia  zyciowe i wiedze i doswiadczenia zawodowe.

Chyba jestem szczesliwcem,bo nie spotkalam sie jeszcze zebym musiala doplacac bankowi za to, ze trzymam w nim kase,ani nigdy nie musialam oferowac takiego produktu klientowi 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strasznie ciezko to oszacowac, bo sie nei przewidzi ludkzich zachowan, ale z tego co czytałam powazny kryzys grozi jak sprawa  potrwa dłuzej niz do konca maja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

strasznie ciezko to oszacowac, bo sie nei przewidzi ludkzich zachowan, ale z tego co czytałam powazny kryzys grozi jak sprawa  potrwa dłuzej niz do konca maja..

Tak, dokładnie. Jesteście przygotowani na głód? Wiem, że teraz brzmi to absurdalnie, ale tak może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×