Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gość Gośćc

AUTENTYCZNIE PRZERAŻA MNIE to, że lekarze wybierają kogo ratować

Polecane posty

Jak w jakimś średniowieczu. Nadal ciężko mi uwierzyć, że to się dzieje naprawdę w XXI  w. ... Jak można było do tego dopuścić w tych czasach? Przecież widzieli co się działo w Chinach. Gdzie jakaś pomoc od innych państw EU? I po uj ta przynależność do EU skoro w takich chwilach i tak każde państwo musi być zdane samo na siebie?

Jedynie Rosja wykazała jakąś inicjatywę i wysłała własnych lekarzy oraz sprzęt. 

Wyobrażacie sobie sytuację, ze lekarze nie chcą ratować Waszego partnera, rodzica czy brata/siostry?  I jeszcze te dziesiątki trumien pod oknami mieszkańców. Bezsilność, lęk i klimat prawie jak na wojnie.

Naprawdę współczuję włochom i hiszpanom 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwisz się o Włochów a w Polsce będzie to samo albo już jest. Mi też odmówiono testu i tysiącom innych ludzi. Badają umierajacyxh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej to wiecie że i tak wszyscy kiedyś umrzemy? Bo niektórzy sprawiają wrażenie jakby w ogóle sobie z tego nie zdawali sprawy 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak czy inaczej to wiecie że i tak wszyscy kiedyś umrzemy? Bo niektórzy sprawiają wrażenie jakby w ogóle sobie z tego nie zdawali sprawy 😬

Lepiej później niż szybciej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak w jakimś średniowieczu. Nadal ciężko mi uwierzyć, że to się dzieje naprawdę w XXI  w. ... Jak można było do tego dopuścić w tych czasach? Przecież widzieli co się działo w Chinach. Gdzie jakaś pomoc od innych państw EU? I po uj ta przynależność do EU skoro w takich chwilach i tak każde państwo musi być zdane samo na siebie?

Jedynie Rosja wykazała jakąś inicjatywę i wysłała własnych lekarzy oraz sprzęt. 

Wyobrażacie sobie sytuację, ze lekarze nie chcą ratować Waszego partnera, rodzica czy brata/siostry?  I jeszcze te dziesiątki trumien pod oknami mieszkańców. Bezsilność, lęk i klimat prawie jak na wojnie.

Naprawdę współczuję włochom i hiszpanom 😞 

Niestety cała idea ratowania wybranych nie jest średniowieczna. Jest na wskroś nowoczesna w najgorszym tego słowa znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wiem, że u nas w polszy  testów odmawiają,  nawet w przypadku typowych objawów koronawira. 

Znajoma moich rodziców 3 tygodnie temu wróciła z zagranicy i po tygodniu zaczęła bardzo źle się czuć- kaszel, bóle w mięśniach,  gorączka 38,5 itd. Nie pomagają jej leki przeciwzapalne. Cały czas źle się czuje.

Dodam, że ta znajoma pracuje w szpitalu i na co dzień ma kontakt  z wieloma pacjentami i resztą personelu. A Ci idioci odmówili jej zrobienia testu!

To jakiś absurd. I dziwić się , że w Europie tak skaczą statystyki, skoro wszyscy mają to w doopie. W Chinach przynajmniej wszyscy rygorystycznie się stosowali do wszelakich zaleceń, a lekarze nosili obowiązkowo uniformy lub maseczki. 

U nas nawet maseczek nie noszą lekarze - kolejny absurd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Martwisz się o Włochów a w Polsce będzie to samo albo już jest. Mi też odmówiono testu i tysiącom innych ludzi. Badają umierajacyxh

Odmówiono bo być może przydział jaki otrzymali już im się skończył... woj świętokrzyskie do ubiegłej niedzieli dysponowało trochę ponad 360 sztukami a to ponoc niecałe 2% z calosci jaką rozdzielono między wszystkie wojewodztwa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że stracili nad tym kontrolę a dowodem na to ma być ucieczka Żydów z Europy, ucieczka elit jakby w popłochu.. co mogło pójść nie tak? Czy poszło coś nie tak. się dowiemy wkrótce...☠️ Jak się okaże za parę dni że już prawie każdy człowiek na ziemi ma virus 😷🤧

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu zasłabłam w przychodni. Żaden lekarz nie wyszedł z gabinetu, przyjechało pogotowie zbadało puls, saturację i odesłali spowrotem do lekarza po skierowanie do szpitala. Lekarz uznał, że jednak nie do szpitala, że to z nerwów.

Może śmiertalnie chora wtedy nie byłam, ale stres, że służba zdrowia ma mnie w dupie i te ich procedury...rok z licznika życia zdjęty. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat nie jest mi obcy, kiedyś miałam wyznaczony termin na operację.Przyjechalam na umówiona datę, do znanej Kliniki. Lekarz kazał stanąć osobom które przyjechały do Szpitala w rzędzie, jak na Apelu i pokazywał palcem kto będzie operowany. Zostałam wybrana ale nigdy nie zapomnę tego upokorzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie też przeraża, że ratuje się tylko osoby z koroną, a reszta umiera na korytarzach, ale co zrobić. prawo mody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Temat nie jest mi obcy, kiedyś miałam wyznaczony termin na operację.Przyjechalam na umówiona datę, do znanej Kliniki. Lekarz kazał stanąć osobom które przyjechały do Szpitala w rzędzie, jak na Apelu i pokazywał palcem kto będzie operowany. Zostałam wybrana ale nigdy nie zapomnę tego upokorzenia.

jak się kliknie w te nazwy z wielkiej litery to się pokażą namiary czy jaki był Twój Zamiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mi się wydaje że stracili nad tym kontrolę a dowodem na to ma być ucieczka Żydów z Europy, ucieczka elit jakby w popłochu.. co mogło pójść nie tak? Czy poszło coś nie tak. się dowiemy wkrótce...☠️ Jak się okaże za parę dni że już prawie każdy człowiek na ziemi ma virus 😷🤧

bo większość ma, tak twierdzą wirusolodzy. tak samo ma większość wirusa ospy, który może wywołać kolejną chorobę, ale ospy już nie. 

ucieczka Żydów? to może nie zostaniemy objedzeni do zera, może jakiś biszkopt po obiedzie nam zostanie, jak to wszystko j;e;b;n;ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak w jakimś średniowieczu. Nadal ciężko mi uwierzyć, że to się dzieje naprawdę w XXI  w. ... Jak można było do tego dopuścić w tych czasach? Przecież widzieli co się działo w Chinach. Gdzie jakaś pomoc od innych państw EU? I po uj ta przynależność do EU skoro w takich chwilach i tak każde państwo musi być zdane samo na siebie?

Jedynie Rosja wykazała jakąś inicjatywę i wysłała własnych lekarzy oraz sprzęt. 

Wyobrażacie sobie sytuację, ze lekarze nie chcą ratować Waszego partnera, rodzica czy brata/siostry?  I jeszcze te dziesiątki trumien pod oknami mieszkańców. Bezsilność, lęk i klimat prawie jak na wojnie.

Naprawdę współczuję włochom i hiszpanom 😞 

A z czym przyleciał dziś samolot prosto z Chin? z maseczkami i z kombinezami właśnie, bo nasz polski minister zdrowia tylko mówi, że wszystkiego jest w ciul, a maseczek do tej pory w żadnej aptece nie ma. To od Chin otrzymaliśmy wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Rosjanie pomagaja sasiadom.

Niemcy lecza Francuzow i samoloty wojskowe przywoza od wczoraj  chorych  z Wloch. Poniewaz Niemcy sa dobrze zorganizowani  powiekszono liczbe lozek na stacjach intensywnych o 8000 i sa wolne miejsca. Sami spodziwaja sie kulminacji pandemi dopiero za 10 dni do tego czasu pomagaja innym. Niestety my Polacy raczej nie mowimy dobrze o sasiadach a juz o Niemcach nie wspomne.

Za to nasi politycy w Sejmie zakladaja maski i rekawiczki gumowe. Jesli nie beda dlubac w nosach nie beda potrzebowac gumowych rekawiczek. A dopoki nie zapewnia wszystkim obywatelom maseczek sami nie powinni ich zakladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maseczki są dla chorych z objawami, którzy i tak nie mogę wychodzić i dla służby zdrowia z kontaktem z takowymi. dobrze, że nie ma tego w aptekach, może idzie do szpitali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tygrys pomyśl przez chwilę, maseczki chronią lekarzy ale zwykłych ludzi już nie uchronią 😏

lekarz nie założy jednej maseczki dwa razy i po 0,5 h wyrzuci. bo tam się zbiera turbo syf,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

2 minuty temu, brokentiger87 napisał: lekarz nie założy jednej maseczki dwa razy i po 0,5 h wyrzuci. bo tam się zbiera turbo syf,. X to każdy powinien mieć karton 📦😷

tak. tak jak w szpitalu mają kartony z rękawiczkami, igłami itd. do tego to właśnie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W Chinach za brak maski na twarzy ludziska dostawali mandaty : )

 

pewnie dlatego tam się znowu wzmaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

pewnie dlatego tam się znowu wzmaga.

Nie śledzę aż tak na bieżąco, ale te nowe przypadki chyba dotyczyly przyjezdnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

2 minuty temu, marawstala napisał: W Chinach za brak maski na twarzy ludziska dostawali mandaty : )     X a u nas brakuje nawet dla lekarzy to zablokowali handel nimi. A może dużo ludzi by szyło 😕

Dużo zakładów krawieckich szyję maski na własną rękę wyposażając w nie szpitale, które ich potrzebują... czyli praktycznie wszystkie : ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

4 minuty temu, marawstala napisał: Oczywiście szyja za darmo...  X ja nie jestem w stanie nic robić za darmo 😞

Aż tak mocno się wkręciłes w biznesy : )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak w jakimś średniowieczu. Nadal ciężko mi uwierzyć, że to się dzieje naprawdę w XXI  w. ... Jak można było do tego dopuścić w tych czasach? Przecież widzieli co się działo w Chinach. Gdzie jakaś pomoc od innych państw EU? I po uj ta przynależność do EU skoro w takich chwilach i tak każde państwo musi być zdane samo na siebie?

Jedynie Rosja wykazała jakąś inicjatywę i wysłała własnych lekarzy oraz sprzęt. 

Wyobrażacie sobie sytuację, ze lekarze nie chcą ratować Waszego partnera, rodzica czy brata/siostry?  I jeszcze te dziesiątki trumien pod oknami mieszkańców. Bezsilność, lęk i klimat prawie jak na wojnie.

Naprawdę współczuję włochom i hiszpanom 😞 

A jak odmawiają ludziom chorym na raka  terapii bo nie rokuje i go nie stać to Cię nie przeraża?? Jak dzieci w Afryce umierają z głodu to Cię nie przeraża?? W XXI wieku umierać z głodu skoro inni wyrzucają  jedzenie? Byliśmy przyzwyczajeni do dobrobytu, a w innych krajach gdzie są wojny ludzie mają piekło całe życie, taka prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lezaczek w związku z home officowaniem społeczeństwa nie może sobie znaleźć jakiegoś ciekawego zarobku?;)

x

kardulaki  - mnie wk;u;;r;wia robienie z cięższej grypy mody. jak znajdą u mnie koronę to będę dla większości ludzi ważniejsza niż osoba z ciążką chorobą nowotworową. panikarskie, poj;e;b;a;ne, robione na zamówienie WHO, czyli organizacji namawiącej do molestowania dzieci. i uśmiercania ludzi nie uczestniczących w fałszywej pandemii 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

 

 

A czym się różni lekarz od każdego z nas 😏 chyba edukacją 😏

Ode mnie raczej głównie papierami bo zwykle wiem więcej o leczeniu od niejednego konowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×