Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lila12345

2 becikowe komu się należy ?

Polecane posty

Koś korzystał z tego drugiego becikowego i na jakich zasadach można się starać ? Słyszałam że to dodatek z tytułu urodzenia się dziecka i należy się osobie z niskim dochodem razem z zasiłkiem rodzinnym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie wiem komu należy się becikowe ale wiem komu należy się bacikowe.

Komu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie jesteś ubezpieczona . Jeżeli w krus to krus płaci jeżeli w urzędzie pracy to urzad pracy  . 1tys zł miesięcznie przez 12 miesięcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zależy gdzie jesteś ubezpieczona . Jeżeli w krus to krus płaci jeżeli w urzędzie pracy to urzad pracy  . 1tys zł miesięcznie przez 12 miesięcy 

Ale mi nie chodzi o kosiniakowe to wiem że można pobierać przez mopsa i na jakich zasadach, miałam na myśli jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

Podwójne becikowe przysługuje rodzinom, których dochód nie przekracza 539 zł na osobę miesięcznie (lub 623 zł w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym).

 

Jeśli jesteś w tak trudnej sytuacji, zostanie Wam wypłacone becikowe w wysokości 2000 zł netto czyli podwójne becikowe. 
 

Składasz wniosek w Mops. Drugie becikowe wypłaca gmina/ Urząd Miasta.

 

Czyli tak jak myślałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

Podwójne becikowe przysługuje rodzinom, których dochód nie przekracza 539 zł na osobę miesięcznie (lub 623 zł w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym).

 

Jeśli jesteś w tak trudnej sytuacji, zostanie Wam wypłacone becikowe w wysokości 2000 zł netto czyli podwójne becikowe. 
 

Składasz wniosek w Mops. Drugie becikowe wypłaca gmina/ Urząd Miasta.

 

Dokładnie tak. Jeżeli należy się zasiłek rodzinny to należy się też drugie becikowe. Dodatkowo w niektórych miastach jest becikowe miastowe nie zależne od dochodu. Miasto daje takie pieniądze jednorazowe w związku z urodzeniem się nowego mieszkańca miasta 🙂 Ale to kwoty są już różne, bo to dobra wola miasta czy da i ile 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×