Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Lila12345

Objawy ciąży

Polecane posty

Jestem ciekawa jakie wy miałyście objawy ciąży w poszczególnych trymestrach opiszcie wady i zalety zobaczymy która z was jak przechodziła ciąże. 
1 trymestr 

wady: mdłości lecz nie wymioty, okropna cera, straszne zmęczenie, wypadanie Włosów

zalety: przespane noce bez problemu, Apetyt na słodycze 

2 trymestr 

wady: ból pleców, ciągły trądzik na twarzy i szyki 
zalety: dużo siły i pozytywnej energii, 

3 trymestr 

wady: zmęczenie, bezsenność, ciagle oddawanie moczu, zgaga, nabrzmiałe i bolące nogi, strach przed porodem, problemy z oddychaniem przez zatkany nos 

zalety: apetyt, dobre samopoczucie, idealna cera, gęste i lśniące włosy, twarde paznokcie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy trymestr praktycznie bez objawów, trochę bolał brzuch,natomiast w drugim zgaga,duszności,ogromny bol piersi,a w trzecim wilczy apetyt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistka

Ja w pierwszym nie miałam objawów, trochę mnie mdliło może. W drugim straszliwe stany depresyjne. Teraz bolą mnie plecy, kiepsko mi się wstaje z leżenia w siad i męczę się z byle powodu, muszę spać godzinę dziennie dodatkowo, czasem dwie. Zrobiłam się irytująco zależna od męża, co mnie doprowadza do szału. Ale muszę przyznać, że na tle innych kobiet przechodzę ciążę lekko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 trymestr zmęczenie, senność  i ból piersi.

odrzuciło mnie od kawy i słodyczy.

Dobry apetyt, brak wymiotów, mdłosci jedynie jak poczułam zapach kawy lub zjadłam/ napiłam się czegoś słodkiego. Przestałam nawet herbatę słodzić. 


2 trymestr przeszło wszystko prócz wstrętu do kawy i słodyczy,nocami zaczełam mieć problemy z nocnymi skurczami łydek ale kupiłam aspargin i przeszło 

3 trymestr bezsenność, sikanie co pół godz nadal nie znoszę kawy i nie słodze herbaty 😅 kupiłam melisę i zaczełam lepiej sypiać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym trymestrze nic żadnych mdłości wymiotów troszku cera się pogorszyła 

obecnie zaczęłam 2 trymestr i od kilku dni chodzę strasznie zmęczona i senna ...

Ps.. pierwszym sygnałem ze mogę być w ciąży okazały się bolesność sutków 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pare dni przed terminem okresu miałam czucie igiełek w piersiach, bylo to bardzo wyraźne i bolesne. Wstawanie do łazienki w nocy tez przed okresem. Około 3 dni przed okresem test pozytywny.

1 trymestr do 6 tyg brak jakiś wyraźnych objawów. Miedzy 6 a 7 tyg początek mdłości i wymiotow na początku rano, pózniej o każdej porze dnia i nocy. Wymioty trwały do około 14 -15 t c. Brak apetytu. Były tez dni gdzie potrafiłam przespać duża cześć dnia. Migreny 3 dniowe z wymiotami. Przed ciąża brałam tryptany. 

Obecnie jestem pod koniec 2 trym i dopiero wróciłam do wagi sprzed ciąży. W 2 trym rownież migreny, jednak trochę słabsze. Bol podbrzusza, gdy nie mogłam sie podnieść / ruszyć brałam nospe. Problem ze snem wstawanie do łazienki 2-3 razy w nocy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 trymestr: ból piersi. 

2 trymestr: brak objawow 

3 trymestr: lekka zgaga, skurcze przepowiadające i niewielkie zmęczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam lekkie zawroty głowy, teraz się staramy o kolejnego członka rodziny, na razie skupiamy się na kontroli mojej owulacji za pomocą badania lh i śluzu płodnego, mam cyklotester 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny 😄

Urodziłam córeczkę w październiku 2018. Teraz mam ochotę na kolejnego bobasa😉 

Moim pierwszym objawem ciązy bylo kilksekundowe szczypanie sutkow. To było kilka dni po owulacji, podczas ubierania sie - rano. Wtedy zorientowałam sie, ze cos moze byc na rzeczy 😉 ale szczerze mówiąc nie chciałam do konca wierzyć, że udało nam sie w pierwszym cyklu. 

Pozniej, jak juz mialam pozytywny test to ciagle mnie mdliło. Najgorzej było wieczorami. Jeden raz wymiotowalam i bylo to po soku pomaranczowym, ktory normalnie uwielbiam. W ciazy nie za bardzo mi wchodził. Mialam za to ochotę na jabłka! Zjadalam kilka dziennie i piłam sok jabłkowy. 

Jak juz rósł brzuch to ciezko mi sie spało, bo nie moglam zlapac glebokiego oddechu leżąc. Latem puchly mi stopy i tak juz zostało do końca. Wiec jak pare dni po porodzie zobaczyłam, ze znowu mam szczupłe stopy to sie poplakalam ze szczęścia 🙈😆 hormony chyba szalały 😂 

Ciążę ogolnie wspominam super i już nie mogę się doczekac kolejnej 😄 mam nadzieje, że bedzie równie sympatyczna 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×