Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dziewczynka z zapałkami

Co to znaczy, że ktoś umie gotować?

Polecane posty

Serio nie wiem. Jeśli np.ja umiem gotować, jeśli mam przepis,to zaliczam się do tych ,co umieją, czy nie ?

No i jeśli umiem ugotować i zrobić:

Kotlet mielony ,schabowy, po kijowsku 

Spagetii bolognese, carbonara

Sałatkę jarzynową

Pierogi ruskie

Rosół 

Pomidorową 

Grzybową 

To co,umiem gotować?????

Czy musiałam jeszcze umieć jakieś cuda na kiju i piec ciasta i torty i znać różne kuchnie, skomplikowane przepisy....?

Napisano (edytowany)

To trzeba czuć i przede wszystkim lubieć.  Jeśli ma się trochę fantazji i wyobraźni to i to jest fajna zabawa i udany posiłek. Przepisy są ważne jak robisz coś pierwszy raz.  Jednak potem już człowiek bez przepisu leci i według własnego smaku.  A przypraw pysznych jest tyle w sklepach.  

Czy umiesz ? Coś tam potrafisz. Jak jutro będę miała więcej czasu to Ci parę fajnych dań polecę.  Kociołek jest pyszny np.  Też nie trudne danie a tak aromatyczne ,mocne i smaczne 🙂 jeść mi się zachciało z tego gadania o jedzeniu a jest późno ... Idę po jabłko 🙁

Edytowano przez Anastazja 88

Niestety nie umiesz gotować. Dewolaje, żabie udka w sosie chrzanowym, kasztany na słodko, polędwiczki w cieście francuskim własnej roboty i budyń własej roboty! Nie mówiąc o czeburekach, dzyndzelkach i kiszkach ziemniaczanych.

Papryczki faszerowane.  Farsz z mielonym , cebulką , pieczarkami.  Można na górę wyłożyć serem.  Daszkiem zakryć.  

Zresztą bakłażan faszerowany też pyszny jest.  

• Thanks 1

Niestety nie umiesz gotować. Dewolaje, żabie udka w sosie chrzanowym, kasztany na słodko, polędwiczki w cieście francuskim własnej roboty i budyń własej roboty! Nie mówiąc o czeburekach, dzyndzelkach i kiszkach ziemniaczanych.

I gęsich pipkach

O,no to w końcu wiem !!!!!!! Tak myślałam. Moja kuchnia jest prostacka i tradycyjna, ale wiedza nawet w tych kategoriach wybrakowana. 

Uwielbiam przyprawy ...I garam masala...generalnie lubię gotować, ale całe życie byłam biedna jak mysz kościelna i nie stać mnie było na coś więcej niż pasztet i chleb. Serio. Dopiero niedawno odkułam sie od dna . Moze wiec zaczne gotowac cziburieki , które znam i lubię.

🙂

Czasami nie ma sensu pytać bo to co ludzie sadza na dany temat ma gownianie czyli żadne znaczenie. Głodna chodzisz? To masz odpowiedz. 

Jak ci wystarcza 

Rzadko ktoś mnie tu wkurza,ale Ty tak. Taki leniwy sposób wypowiedzi, dodatkowo nieciekawy. I nie wiem ,czy zadajesz pytanie, czy to stwierdzenie. 

Czasami nie ma sensu pytać bo to co ludzie sadza na dany temat ma gownianie czyli żadne znaczenie. Głodna chodzisz? To masz odpowiedz. 

Ale ja lubię znać cudze opinie!!! Biorę z nich co zechcę. 

1 minutę temu, Dziewczynka z zapałkami napisał: Rzadko ktoś mnie tu wkurza,ale Ty tak. Taki leniwy sposób wypowiedzi, dodatkowo nieciekawy. I nie wiem ,czy zadajesz pytanie, czy to stwierdzenie.  X minimalist 👌😗 trudno mieć energie jak się robiło cały dzień tereny łowieckie na czasy złote medale w horajzon. Wpisz sobie na yt  [PL] All Blazing Suns / Wszystkie żarsłońca na wszystkich terenach - Horizon Zero Dawn 14 tys. wyświetleń

1 minutę temu, Dziewczynka z zapałkami napisał: Rzadko ktoś mnie tu wkurza,ale Ty tak. Taki leniwy sposób wypowiedzi, dodatkowo nieciekawy. I nie wiem ,czy zadajesz pytanie, czy to stwierdzenie.  X minimalist 👌😗 trudno mieć energie jak się robiło cały dzień tereny łowieckie na czasy złote medale w horajzon. Wpisz sobie na yt  [PL] All Blazing Suns / Wszystkie żarsłońca na wszystkich terenach - Horizon Zero Dawn 14 tys. wyświetleń

Ty wiesz ze zachowujesz się jak nastolatek któremu rzeczywistość się myli z grami? 

Przed chwilą, BoniBluBombelek napisał: Ty wiesz ze zachowujesz się jak nastolatek któremu rzeczywistość się myli z grami?  X mi się nic nie myli ☝😗

Wiesz mięso też jest ważne - warto przy jakim kolwiek np schabowym ,pierś z kurczaka czy inne. Potrzymać go z minimum 2 godziny w mleku z przyprawami . Jest przede wszystkim soczyste i intensywne  . Jeśli chodzi o panierkę to nie tylko jest bułka tarta.  Bo samo to zbrzydnie.  Wejdź w neta i złap inspiracje.  Warzywa / mięso ,sałatki ... Dodatki ,przekąski.  Tyle tego jest ! Kurczaka można faszerować. .. bawić się po prostu.  Ale pierogów z jagodami nie polecam ! W życiu już nie zrobię.  Każde inne tak ale nie z tym.  Co za dziadostwo.  😕

Spróbuj pograć 10 godzin to zobaczymy czy nie będziesz zmęczona 😙

Spróbuj pograć 10 godzin to zobaczymy czy nie będziesz zmęczona 😙

No właśnie o tym pisze ale ty chyba nie rozumiesz. 

1 minutę temu, BoniBluBombelek napisał: No właśnie o tym pisze ale ty chyba nie rozumiesz.  X nie rozumiem to wyjaśnij 👌😗

Wiesz mięso też jest ważne - warto przy jakim kolwiek np schabowym ,pierś z kurczaka czy inne. Potrzymać go z minimum 2 godziny w mleku z przyprawami . Jest przede wszystkim soczyste i intensywne  . Jeśli chodzi o panierkę to nie tylko jest bułka tarta.  Bo samo to zbrzydnie.  Wejdź w neta i złap inspiracje.  Warzywa / mięso ,sałatki ... Dodatki ,przekąski.  Tyle tego jest ! Kurczaka można faszerować. .. bawić się po prostu.  Ale pierogów z jagodami nie polecam ! W życiu już nie zrobię.  Każde inne tak ale nie z tym.  Co za dziadostwo.  😕

O,w końcu ktoś mi coś napisał inspirującego! Od jutra idę w gotowanie!!:)

O,no to w końcu wiem !!!!!!! Tak myślałam. Moja kuchnia jest prostacka i tradycyjna, ale wiedza nawet w tych kategoriach wybrakowana. 

Uwielbiam przyprawy ...I garam masala...generalnie lubię gotować, ale całe życie byłam biedna jak mysz kościelna i nie stać mnie było na coś więcej niż pasztet i chleb. Serio. Dopiero niedawno odkułam sie od dna . Moze wiec zaczne gotowac cziburieki , które znam i lubię.

🙂

Przykro mi z tego powodu.  W takim razie najpierw zajmij się kuchnia staropolska - to jest ważne by nauczyć się Perfect . Bo kotlet a kotlet.  Zupa a zupa to jednak różnica.  Ryby też inaczej się doprawia.  Jutro Ci parę rzeczy podeślę.  Bo za 10 min idę spać.  Góra 8 musze być na nogach.  I mała zobaczysz że nie ma tragedii.  

O,w końcu ktoś mi coś napisał inspirującego! Od jutra idę w gotowanie!!:)

☺️☺️ Na pewno będziesz miała po jakimś czasie ciekawa podróż jeśli chodzi o smaki.  I Cie to umocni na przyszłość. 🙃

8 minut temu, BoniBluBombelek napisał: No właśnie o tym pisze ale ty chyba nie rozumiesz.  X no robiłem w międzyczasie obiad, portfel, kolacje, kawy i wiadomości 👑 to była rzeczywiśc a gra 🎮 to tereny łowieckie dzisiaj 15x złoty medal 😌

2 minuty temu, k0ntozapasowe napisał: aby dostarczyć do organizmu potrzebne składniki odżywcze niewiele trzeba umieć, wystarczy nie przypalić. wtedy moim zdaniem już się umie gotować.   a marnowanie czasu na naukę robienia takich trutek z cukrem jak ciasta, słodycze, dania które gotuje się po 2 godziny, dania złożone z 20 składników, to jest strata czasu. X to samo napisałem jak komuś wystarcza że umie się wyzywić to umie gotować. Gorzej gdyby będąc bez restauracji nie umiał robić nic 

2 minuty temu, k0ntozapasowe napisał: aby dostarczyć do organizmu potrzebne składniki odżywcze niewiele trzeba umieć, wystarczy nie przypalić. wtedy moim zdaniem już się umie gotować.   a marnowanie czasu na naukę robienia takich trutek z cukrem jak ciasta, słodycze, dania które gotuje się po 2 godziny, dania złożone z 20 składników, to jest strata czasu. X to samo napisałem jak komuś wystarcza że umie się wyzywić to umie gotować. Gorzej gdyby będąc bez restauracji nie umiał robić nic 

Ale dziewczyna niech się uczy.  Założy rodzinę / przyjdą święta czy posiedzianki to przede wszystkim nie będzie się bała.  Wiadomo że dla samej siebie to mi wystarczy na szybko coś zrobić i jestem pojedzona.  Nie będę robiła gołąbków na tą okazję że głodna jestem . Ale warto umieć. 🙂

2 minuty temu, Anastazja 88 napisał: Ale dziewczyna niech się uczy.  Założy rodzinę / przyjdą święta czy posiedzianki to przede wszystkim nie będzie się bała.  Wiadomo że dla samej siebie to mi wystarczy na szybko coś zrobić i jestem pojedzona.  Nie będę robiła gołąbków na tą okazję że głodna jestem . Ale warto umieć. X a ja robię na obiad sobie i mamie czasami 😙 Raczej nie chodzi, że ktoś umie otworzyć konserwe 😙

2 minuty temu, Anastazja 88 napisał: Ale dziewczyna niech się uczy.  Założy rodzinę / przyjdą święta czy posiedzianki to przede wszystkim nie będzie się bała.  Wiadomo że dla samej siebie to mi wystarczy na szybko coś zrobić i jestem pojedzona.  Nie będę robiła gołąbków na tą okazję że głodna jestem . Ale warto umieć. X a ja robię na obiad sobie i mamie czasami 😙 Raczej nie chodzi, że ktoś umie otworzyć konserwe 😙

Faaajnie że przynajmniej z mamą mieszkasz. Ja jak z rodzicami mieszkałam to miałam dla kogo. Związek to tym bardziej.  Lubię mieszkać sama ale pod względem gotowania  to od jakiegoś czasu klapa.  😃 przyjdzie czas to wszystko wróci do normy . Z puszki nie jem - niezdrowe dziadostwo.  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się