Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghggggg

Mam jeszcze jedno pytanie czy 4 letnie dziecko mogło być mieć anoreksje

Polecane posty

Jak pisałam córka ma 4 lata. Waży 10 kg i ma 99 cm wzrostu. Lekarz powiedział że trzeba zrobić badania a jeśli wyjdą dobrze to przyczyną mogą być np.zaburzenia odżywiania. Czy możliwe żeby dziecko które nawet nie wie co znaczy żeby się odchudzać miało anoreksje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież.  Anoreksja nie bierze się tylko "z odchudzania,przyczyny jadło wstrętu moGa mieć różne psychiczne podłoża, np jakas trauma.Aczkolwiek wiele dzieci tak ma ze mało je i ma niedowage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobić badania, moja córka od 2 r.z z waga poniżej 3 centyla, ze wzrostem na 3-10, zaraz dali skierowanie na tsh, kał, mocz, morfologię pełna oraz skierowanie do gastroenterologa w celu wykluczenia celiaki. Wszystkie badania wyszły super, endokrynolog mówił że gorzej by było gdyby waga była niska w wzrost wysoki albo nagły spadek wagi. 

Córka obecnie ma już 12 lat i nadal jest jedną z najniższych i najszczuplejszych w klasie. Lekarz mówił że będzie drobna i nie osiągnie w wieku dorosłym więcej niż 155-160 cm, gdyby była chłopcem to byłoby smutno a tak to trudno. Dodam że i ja i mąż mamy +170 cm wzrostu a starszy syn 14 lat jest prawie mojego wzrostu już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×