Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hela12

Drucik retencyjny

Polecane posty

Witam, mam problem i nie za bardzo wiem co robić. Nosiłam aparat stały i po zdjęciu ortodonta założył mi za zębami drucik. I pare dni temu drucik mi się odkleił z jednego zęba a przez to ze koronawirus jest wszystkie gabinety są pozamykane, a nawet jeśli by nie były to troszkę boje się isc w obecnej sytuacji. W każdym razie ząb z którego odkleił się drut zaczyna mi się przekrzywiać lekko do stanu jaki był przed noszeniem aparatu. Nie jest to drastyczna zmiana ale mimo wszystko jest. Czy jeżeli poczekam jeszcze trochę to później będzie można wyprostować ząb odpowiednio Doklejając drucik ?bo obawiam się ze może mi założyć aparat stały ponownie. Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry dziękuje ) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz ten aparat retencyjny wkładany na noc? Jak tak to noś go jak najczęściej, z przerwami na posiłki tylko 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś miałam. Zęby skrzywiły się na tyle, że ortodonta musiał mi wyprostować zęby na nowo. Już bez aparatu, przykleił mi łańcuszek z gumek na miesiąc chyba. Dopiero wtedy mi założył nowy drut, za który musiałam . zabulić 300zl. Na twoim miejscu zadzwoniłabym do swojego ortodonty od razu, może wyjątkowo Cię przyjmie i użyje jeszcze tego starego drucika jeżeli nie jest zniszczony, a przynajmniej zaoszczędzisz sobie krzywych zębów. A jak nie masz do niego kontaktu to szukałabym innych ale możliwe że zawołają więcej, w końcu nie jesteś ich pacjentką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×