Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć zaczynam przygodę z joga, macie pomysły na jakieś pomoce które przydadzą się do ćwiczeń? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Cześć zaczynam przygodę z joga, macie pomysły na jakieś pomoce które przydadzą się do ćwiczeń? 

 

Cześć!

 

Ja na początek kupiłam wyłącznie matę i okazało się to strzałem w 10!!! Ba! Na początku po prostu ją wypożyczałam do testów z Decathlon, a jak mi się sprawdziła kupiłam ideantyczną:  https://converti.se/click/147cfbd1-136a16f8-ee2aedab/?deep_link=https%3A%2F%2Fwww.decathlon.pl%2Fmata-yoga-8mm-id_8380428.html&sid=115175

Kocham te matę na maksa i używam nie tylko do jogi, ale też np. cardio. 8mm grubość będzie okej na start 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz maty na pewno dla osoby początkującej niezbędny będzie pasek, który pomoże wykonać niektóre asany, do tego drewniane kostki i koce. Wszystko można znaleźć w internecie, zazwyczaj też różne takie akcesoria można kupić w szkołach jogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wykorzystjecie jakby to nazwać poduchy? Pufy, wypełnione np gryką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile razy trzeba ćwiczyć jogę, zaczęłam na nia chodzić 1 x w tygodniu ale ciężko mi to idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2020 o 19:05, Magda1965 napisał:

A ile razy trzeba ćwiczyć jogę, zaczęłam na nia chodzić 1 x w tygodniu ale ciężko mi to idzie.

Ja zaczęłam od kursu dla początkujących i to była świetna decyzja. Na zajęciach wszystkie podstawowe pozycje są szczegółowo omawiane, nauczyciel indywidualnie koryguje każdego i dzięki temu unikniesz złych nawyków. Uważam, że na początek mata jest wystarczająca, a takie rzeczy tj. pasek czy kostka są z reguł dostępne w szkole jogi. 

Z własnego doświadczenia powiem też, że pierwsze intensywne zajęcia okupowałam złym samopoczuciem psychicznym i fizycznym. Później już ciało się przyzwyczajało, jednak do tej pory staram się z umiarem praktykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2020 o 19:05, Magda1965 napisał:

A ile razy trzeba ćwiczyć jogę, zaczęłam na nia chodzić 1 x w tygodniu ale ciężko mi to idzie.

im więcej tym lepiej :) tego nie przedawkujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2020 o 11:35, odtyłudoprzodu napisał:

Ja zaczęłam od kursu dla początkujących i to była świetna decyzja. Na zajęciach wszystkie podstawowe pozycje są szczegółowo omawiane, nauczyciel indywidualnie koryguje każdego i dzięki temu unikniesz złych nawyków. Uważam, że na początek mata jest wystarczająca, a takie rzeczy tj. pasek czy kostka są z reguł dostępne w szkole jogi. 

Z własnego doświadczenia powiem też, że pierwsze intensywne zajęcia okupowałam złym samopoczuciem psychicznym i fizycznym. Później już ciało się przyzwyczajało, jednak do tej pory staram się z umiarem praktykować.

jak się żle czułaś na jodze to moze nie jest to dla Ciebie po prostu? każdy preferuje inną aktywność fizyczną, myślałam też z początku że joga nie dla mnie (przed jakimikolwiek ćwiczeniami) ale od pierwszych zajęć pokochałam, może jednak coś innego będzie dla Cebie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecacie jakieś instruktorów online?? jakieś filmiki albo coś?? tylko chodzi mi o rzeczy podstawowe 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak łatwo się mówi z tymi instruktorami dla początkujących, bo przecież wiecie jakie opinie kiedyś latały o Chodzi, że robi ćwiczenia niewłaściwie itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2020 o 19:05, Magda1965 napisał:

A ile razy trzeba ćwiczyć jogę, zaczęłam na nia chodzić 1 x w tygodniu ale ciężko mi to idzie.

Codziennie!

Polecam wyzwnie 30 dni Yoga with Adrienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam Adrienne, na poczatku jej cwiczenia na yt, a potem mozesz przerzucic sie na platforme streamingowa. Moje ulubione to power yoga i yoga for strength. Cwicze 3 razy w tygodniu, po dlugiej przerwie....Narazie jest ok, ale przy chaturanga opadam jak kloc na podloge. Jak sobie radzicie? Wiem, ze musze w planku przesunac sie troche do przodu, zeby lokcie byly pod katem, ale i tak opadam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któraś z was jest z okolic warszawy to polecam całym sercem jogę w Park Cafe w konstancinie, cudowna instruktorka, zajęcia odbywają się albo na trawie przed pięknym dworkiem albo na dachu budynku 😉  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zacząć ćwiczyć jogę, szczególnie w grupie, ale moje ciało jest raczej sztywne, mało rozciągnięte. Zaczęłam ćwiczyć w domu z YT, ale mimo, że słyszę, że "na początku ciało potrzebuje więcej miejsca" To po ok półtorej miesiąca jeszcze nie zauważam poprawy. Zauważyłyście wyraźną zmianę w tej kwestii? 🤔 😊

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, po woli, krok po kroku, będzie coraz lepiej. Na początku wykonuje się najprostsze asany. Na YouTube jest mnóstwo filmików dla początkujących. Jest też wiele książek. Na rozciągnięcie trzeba czasu. Jeśli się będzie ćwiczyło regularnie, to efekt będzie widoczny i odczuwalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2020 o 18:50, merkaba napisał:

joga jest  niebezpieczna  dla duszy zwłaszcza

Możesz napisac coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2020 o 15:46, amisiiia napisał:

polecacie jakieś instruktorów online?? jakieś filmiki albo coś?? tylko chodzi mi o rzeczy podstawowe 😛

Ja ćwiczę z Małgorzatą Mostowską 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam kanał pani Małgorzaty Mostowskiej na youtube, ale osobiście zaczynałam od zajęć grupowych, na których nauczyłam się ważnych podstaw i uważam że była to bardzo dobra decyzja, bo nie każdy na youtube tłumaczy wszystko dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynałam od zajęć z grupą i było super, pani instruktorka bardzo mila i wszystko super tłumaczyła, nie tylko technikę ale też cała filozofię jogi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam wpisać "joga dla początkujących" na youtube, ale jeśli masz w swoim mieście szkołe jogi to pójść na kilka zajęć pod okiem nauczyciela - tak żeby poprawił ewentualne błędy i podpowiedział nad czym pracować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×