Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
angella9105

Proszę o pomoc, komornik za rosnący dług przez 10 lat

Polecane posty

Witam,

Ponad 10 lat temu dostałam mandat za nieposiadanie legitymacji szkolnej, jako że byłam młoda nieodpowiedzialna nie zapłaciłam tego mandatu. Po jakimś czasie, z tytułu, że nie pracowałam sprawa została umożona. Teraz po tych 10 latach przypomnieli sobie o tym o odsetki urosły mi do 1200 zł. Wysłali mi pismo o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego. Jestem załamana. W takim razie ile komornik może zabrać z wypłaty? Pracuje na 3/4 etatu zarabiam 2200 zl czasami 2400 zl

Czy komornik może ściągnąć cały dług odrazu? Proszę o pomoc jeśli ktoś cokolwiek wie?

Jeszcze pytanie, czy mogę się z nimi dogadać, aby rozłożyć to na raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz zajęcie rachunku bankowego, to bank zablokuje i przekaze do komornika wszystko, poza kwotą minimalnego wynagrodzenia netto. Czyli jakieś 1800.

Jeśli masz na koncie kilka tysiecy, to cały dlug zejdzie od razu. Jeśli tylko pensję, to bedzie się to spłacać przez kilka miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeśli nie zejdzie od razu całość, to oczekuj też zajęcia wynagrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu Ci mówię, że nie unikniesz tej splaty. Przedsiębiorstwa komunikacyjne czekały aż dawni biedni studenciaki poznajdują pracę i teraz występują do komorników. Też mialam taki mandat. O ile nie jesteś menelem ponad/poza prawem, to będziesz musiała to spłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedz! Wiem, że spłata jest nieunikniona. Tylko nie wiedziałam ile mogą zabrać z wypłaty. Ale jeżeli z rachunku bankowego będą ściągać z wypłat, myślę że w ciągu 3 miesiącu powinni już ściągnąć wszystko. Czy oni również będą kontaktować się z pracodawcą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziękuję bardzo za odpowiedz! Wiem, że spłata jest nieunikniona. Tylko nie wiedziałam ile mogą zabrać z wypłaty. Ale jeżeli z rachunku bankowego będą ściągać z wypłat, myślę że w ciągu 3 miesiącu powinni już ściągnąć wszystko. Czy oni również będą kontaktować się z pracodawcą? 

Tak, raczej tak (choć to nie jest pewne). Wierzyciel prawdopodobnie wypłacił zaliczkę na zapytanie do ZUSu o to.skąd Twoje składki i pójdzie zajęcie wynagrodzenia do pracodawcy. Ale wtedy pewnie zejdzie blokada z konta. Jeśli byś miala kasę na splate bezpośrednio do komornika, to będzie mniejsza prowizja (3procent zamiast 10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, mój wujek jest w podobnej sytuacji tzn ma dług i wszedł na niego windykator (Kruk) i ten jego windykator to bardzo w porzadku gość, rozłożyli mu raty na sensowną kwotę, żeby mógł je spłacić normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×