Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karolinaaaaa

Kiedy miałyście pierwszy okres po ciąży przy kp?

Polecane posty

Przy drugim dziecku po ośmiu miesiącach a przy trzecim już po pół roku mimo tego że były tak samo karmione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie okres szybko wrocił, ze starszym mialam problemy z karmieniem i karmilam nieregularnie (czesciej niż rzadziej) ,okres dostalam po 3 msc. Mlodszy bardzo ksiazkowy, jadl co 3 h, okres dostalam miesiac po zakonczeniu połogu,wiec w zasadzie nie miałam przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dziecko 3 miesiące, drugie 2 i pół, właśnie kilka dni temu dostałam. Karmię bardzo dużo, liczyłam, że dłużej będzie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość szybko, bo po dwóch miesiącach miałam krwawienie. Ale dlatego, że musiałam córkę odstawić od piersi na dwie doby (żeby szybciej zbić żółtaczkę - długa historia). Krwawienie trwało jeden dzień ale potem po miesiącu miałam następną skąpą miesiączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ten czas zależy nie tylko od karmienia ale ogólnego zachowania dziecka. Moje niemowlaki najchętniej by się do mnie przykleiły superglue żebym im nie uciekła nawet do wc. Wysyłały baaaardzo mocny przekaz do mojego organizmu- nie czas na kolejne dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przy karmieniu mlekiem modyfikowanym miesiączka też wraca szybciej ? Wie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc po całkowitym zakończeniu kp. Jak przy pierwszym, tak przy drugi dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszym dzieckiem już 2,5 miesiąca po porodzie dostałam okres, mimo że karmiłam tylko kp, w dzień bardzo często, w nocy ok. 2 razy. Byłam w szoku, że tak wcześnie. No i od początku już miałam regularne cykle.  Z drugim dzieckiem po 5,5 miesiącu, też kp, ale miałam dużo więcej stresu z drugim dzieckiem i myślę, że dlatego później, choć niecałe pół roku, to też jest szybko. Ja mam teorie, że kobiety, które generalnie mają regularne miesiączki przed ciążami po ciąży dostają dość szybko okres i wraca płodność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzy razy, w okolicahc 3 mż dziecka,  a historie trzy różne  Pierwsze tylko kp,bez smoka. Przy drugim  dziecku  mleko wywalczyłam po 7 dniach ciągłego przystawiania i prób odciągania, potem już ładnie ssał, , ale bywało że dawałam butelkę,smoka dostał jak miał 4miesiące,  Ostatnie  na laktatorze do 6tż, potem też ładnie poszło, bez sztucznego mm, smoka dostała od razu, ale średnio sie znim zaprzyjaźniła.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie mały ma 5.5m i jeszcze nie dostałam. Karmię regularnie w ciągu dnia A w nocy bardzo dużo/czesto sobie "musi possac". Smoczka w nocy nie wezmie... jest ryk ze sasiedzi sie moga obudzić... także ssie sobie jak często tylko chce w nocy. Też się zastanawiam kiedy mi wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×