Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
NIMFA

Projekt indywidualny domu

Polecane posty

Chciałabym uzyskać opinii na temat wyboru architekta domu, jak i projektanta wnętrz jednocześnie razem. Mam przykre wrażenia ze spotkania z architektem domu. Wiele czytałam w internecie na temat wyboru architekta i tak sobie myślałam, że jednak Polacy za za bardzo wybrzydzają w wyborze architekta podczas wyboru do wykonania projektu indywidualnego. Aż doszło do mojego spotkania i wtedy zmieniłam zdanie …. Ale najlepiej jak sama się przekonałam na swojej skórze. Otóż moje spotkanie wyglądało następująco …. Czego pani oczekuje?… więc przedstawiam swoje wizje architektoniczne … I co słyszę … większość została odrzucona, ponieważ nie zgadzała się moja wizja, a z jego dotychczas wykonanymi projektami. Krótko mówiąc …. Projekt mój indywidualny powinien wyglądać praktycznie tak samo jak dotychczas wykonane projekty architektoniczne, które były wykonane na indywidualne zamówienie innych klientów. A ja myślałam i myślę, że skoro idę do architekta po indywidualny projekt to ma być nie powtarzalny i nie skopiowany z innego projektu. Byłam wręcz nachalnie namawiana, aby zamówić projekt już wykonany. Aby metraż się zgadzał budynku z moimi wymogami byłam przekonywana do wydłużenia prawej strony budynku o kilka metrów. I najważniejsze … jaki posiada pani fundusz na budowę domu ?? Architekt nie wiedział jaka cenę mi powiedzieć, ponieważ nie wiedział kim jestem, jaki zawód wykonuje i najważniejsze ile zarabiam. Ponieważ co wyczytałam w internecie powinien zażądać minimum 8% – 10% wzwyż przeznaczonego kapitału na budowę domu. Po wizycie u architekta i rozczarowaniu po spotkaniu daje ogłoszenie na oferteo. W ogłoszeniu jasno jest napisane, że tylko i wyłącznie interesuje mnie projekt na wzór domy polskie. Co otrzymuje w ofercie ?? Jakieś nowoczesne kwadraty poskładane z prostokątami z wyciętymi otworami na okna. Totalnie nie mój gust. Wiec następnie przez kilka ładnych tygodni przeglądam stronę ARCHITEKCI. PL. Wybieram strony architektów odpowiadającym moim wymogom i wysyłam zapytania ofertowe. Na koniec mogę powiedzieć, że nie wiedziałam, że jestem aż tak BOGATA, ponieważ najtańszą ofertę otrzymałam projektu budowlanego domu na 400m2 za 160 000 tys., zł do 420 000 tys. zł. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że nie dziwię się polskiemu społeczeństwu, że wybierają projekty gotowe za 4 tys. zł. HITROŚĆ architektów nie zna granic. Za wszelką cenę muszą wiedzieć gdzie dom będzie stawiany i ile zarabiasz, a nie daj boże jak masz swoją firmę. Warunki zabudowy były przedstawione w opisie, włącznie z badaniami gruntu , więc więcej nie musieli nic wiedzieć. Przeglądając stronę architekci.pl muszę powiedzieć, że większość młodego pokolenia architektów idą z trendem nowoczesnych kwadratów z prostokątami nic wartościowego nie przedstawiając. Nie maja swojego zdania tylko jak baranki idą z trendem kwadratów …… Moje pytanie ?? jak wybieraliście architekta swojego wymarzonego domu ??

Nie ma takiego dla mnie gotowego projektu do przeróbki  taki jaki chce ….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobne odczucia. Pierwszy architekt z jakim miałam do czynienia okazał się takim bufonem, że zrezygnowałam w ostatniej chwili.Dosłownie trzymałam już pieniądze w dłoni ale jego jakaś prostacka odzywka przelała czarę. Naturalnie ceny miał kosmiczne. Ale to tak już chyba jest w małych miasteczkach. Podobnie do ciebie wertowałam gotowe projekty. Nie maiłam pojęcia, że oferta jest az tak bogata. Kiedy już się zdecydowałam, znajomy namówił mnie na zmianę dachu na prefabrykowany i robiony pod konkretny wymiar. Posłuchałam się, zleciłam robotę firmie https://mgdachy.pl/wiezba-dachowa/ i zostało mi z tego sporo oszczędności. Domek Wygląda elegancko a projekt, który wybrałam był strzałem w dziesiątkę. Nie chodzi nawet o wygląd zewnętrzny ale o walory użytkowe i rozplanowanie pomieszczeń i wykorzystanie każdego metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×