Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Namysłów opolskie 22

Chcecie by rząd PiS wprowadził 1800 złotych dochodu gwarantowanego dla kazdego obywatela czy pracuje czy też nie 1800 złotych miesięcznie za nic i na zawsze

Polecane posty

Większość ludzi zwyczajnie przestanie pracować bo w sumie po co. Pensje musiały by być conajmniej 10 krotnie większe niż dochód podstawowy by było to opłacalne ekonomicznie dla ludzi. Osobiście jestem przeciwny demoralizowaniu ludzi i dawaniu im coś za nic. Pomoc oczywiście może istnieć ale jako dobrowolny gest a nie jako przymus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie. Bo planem iluminati jest Państwo milicyjne Europa.😎 W końcu bez naszej pomocy USA nie wgra wojny z Chińskim 🐉. I to ma właśnie miejsce na naszych 🙄☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale najpewniej my dostaniemy 1800pln a taki Niemiaszek w 💶. Czy inny obywatel super państwa 👽

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

17 minut temu, k0ntozapasowe napisał: trzeba być chorym psychicznie żeby czegoś takiego chcieć. X mogło by być to wypłacane na konto ike ikze z którego nie można wypłacić a jedynie płacić za służbę zdrowia, edukację, giełdę, 👮, wkład własny na mieszkanie takie rzeczy. 

aha, i podatki w górę. doskonale wiesz jak bardzo taki pomysł jest nietrafiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto wypracuje te 1800 złotych na łebka? Bezrobotni to mają pomysły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak jak to wprowadziła Finlandia, Hiszpania czy Szwajcaria? 

A dlaczego nie? Nie jesteśmy gorsi od Finlandii, Hiszpanii i Szwajcarii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w dobie kryzysu będą robić jak hordy bezdomnych zaczną na ulicach się przewalać.. w USA już miliony bez pracy.. to tylko kwestia czasu można też ludzi trzymać w obozach na wzór starych i nowych czasów. Tylko to im pozostaje dać kase 😏 będzie pensja gwarantowana no bo co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, może sie zajma twórczością, kulturą, sztuką albo pozakładaja firmy, Polacy to nie amerykanie, a te pieniądze mogą uratować niejednemu życie. 

Jak ktoś był świnią i sie dorobił w PRL na donosicielstwie i byciu TW tak jak ty, to nie potrzebuje pomocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A dlaczego nie? Nie jesteśmy gorsi od Finlandii, Hiszpanii i Szwajcarii. 

dokładnie, nie jesteśmy więc po co sprowadzać się na ich poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny powód matek polek to siedzenia w domu z kilkuletnim dzieckiem i pierdzenia w dresy.. Maskara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Chyba podnieść się do ich poziomu. Stać nas na to. 

no nie, instalowanie maszyny która pochłonie koszt obsługi biu/rokratów i rozda pieniądze wyciągnięte z kieszeni tych którzy płacą podatki to jest zaniżenie poziomu.

 

finlandia wprowadziła dochód podstawowy jako eksperyment społeczny i efekt okazał się porażką.

 

w szwajcarii dochód podstawowy odrzucono poprzez ogólnonarodowe referendum 77% było przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nawet w państwie sowieckim były próby tego wprowadzenia i też nie wypaliło. Ogółem ta cała koncepcja jest utopijna.

Będzie kryzys po tej całej pandemii, to pewne, ale w końcu i tak minie.

to zwyczajnie nie działa jak każde zboczenie w stronę komunizmu, bo ktoś musi zapracować na to aby było co rozdawać i jest to zwykłe okradanie tych którzy zapracowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ,ponieważ ten rząd nie wskazuje źródeł finansowania . Na rok to każdy obieca a potem ? Komuś trzeba zabrać aby komuś dać .a co gdy ci którym zabieramy powiedzą do widzenia i przeniosą biznes do innego kraju ? W pewnym momencie obciążenia tak spowodują ,takie realia ,skąd wtedy kasa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

6 godzin temu, k0ntozapasowe napisał: aha, i podatki w górę. doskonale wiesz jak bardzo taki pomysł jest nietrafiony. X nie koniecznie, weź caly roczny budżet państwa i podziel na obywateli. Wyjdzie takie 1800 pewnie. I wtedy zlikwidować wszystko, wszystkie rozdawnictwo, emerytury. 

pkb z 2017 roku masz 524 i pół miliarda, w polsce ludzi jest 38 milionów w 2019. możesz sobie policzyć z tym że przecież nie każdy zarabia tyle samo. z jakiej racji ma jakiś menel typu suchodolski dostawać pieniądze tych co sobie zarobili. cieszyłbyś się jakby ci z lokaty ucięli 1% bo menel musi mieć na piwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodaj do tego jeszcze jakie są koszta obsługi takiego programu - tworzenie sztucznych miejsc pracy żeby go obsłużyć to też koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak ja bym wział od każdego 1800 to potem bym każdemu  dał po 1500

 

dokładnie tak to działa i dlatego nie powinno być wprowadzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

19 minut temu, k0ntozapasowe napisał: pkb z 2017 roku masz 524 i pół miliarda, w polsce ludzi jest 38 milionów w 2019. możesz sobie policzyć z tym że przecież nie każdy zarabia tyle samo. z jakiej racji ma jakiś menel typu suchodolski dostawać pieniądze tych co sobie zarobili. cieszyłbyś się jakby ci z lokaty ucięli 1% bo menel musi mieć na piwo? X mi już ucinaja 5% żeby pomóc frankowiczom. Dochód podstawowy powinien być i będzie wprowadzony. To nieunikniona przyszłośc związania z automatyzacją i robotyką. W końcu trzeba wyjść ze strachu niewolników do tego robię bo chcę jeździć ferrari a mój kolega nie robi bo wystarczy mu ferrari w gt.

jak na razie w najbardziej chyba zautomatyzowanym kraju w europie czyli finlandi doszło do wielkiego faila z dochodem podstawowym. automatyzacja i robotyka to głębokie sci-fi. nie widzę powodów żeby ludzie którzy coś sobie zarabiają mieli utrzymywać tych którzy nic nie robią + biurokrację. to jest zwykłe złodziejstwo. niech zamiast dochodu podstawowego obetną podatki, wtedy będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

19 minut temu, k0ntozapasowe napisał: pkb z 2017 roku masz 524 i pół miliarda, w polsce ludzi jest 38 milionów w 2019. możesz sobie policzyć z tym że przecież nie każdy zarabia tyle samo. z jakiej racji ma jakiś menel typu suchodolski dostawać pieniądze tych co sobie zarobili. cieszyłbyś się jakby ci z lokaty ucięli 1% bo menel musi mieć na piwo? X mi już ucinaja 5% żeby pomóc frankowiczom. Dochód podstawowy powinien być i będzie wprowadzony. To nieunikniona przyszłośc związania z automatyzacją i robotyką. W końcu trzeba wyjść ze strachu niewolników do tego robię bo chcę jeździć ferrari a mój kolega nie robi bo wystarczy mu ferrari w gt.

jak na razie w najbardziej chyba zautomatyzowanym kraju w europie czyli finlandi doszło do wielkiego faila z dochodem podstawowym. automatyzacja i robotyka to głębokie sci-fi. nie widzę powodów żeby ludzie którzy coś sobie zarabiają mieli utrzymywać tych którzy nic nie robią + biurokrację. to jest zwykłe złodziejstwo. niech zamiast dochodu podstawowego obetną podatki, wtedy będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

19 minut temu, k0ntozapasowe napisał: pkb z 2017 roku masz 524 i pół miliarda, w polsce ludzi jest 38 milionów w 2019. możesz sobie policzyć z tym że przecież nie każdy zarabia tyle samo. z jakiej racji ma jakiś menel typu suchodolski dostawać pieniądze tych co sobie zarobili. cieszyłbyś się jakby ci z lokaty ucięli 1% bo menel musi mieć na piwo? X mi już ucinaja 5% żeby pomóc frankowiczom. Dochód podstawowy powinien być i będzie wprowadzony. To nieunikniona przyszłośc związania z automatyzacją i robotyką. W końcu trzeba wyjść ze strachu niewolników do tego robię bo chcę jeździć ferrari a mój kolega nie robi bo wystarczy mu ferrari w gt.

jak na razie w najbardziej chyba zautomatyzowanym kraju w europie czyli finlandi doszło do wielkiego faila z dochodem podstawowym. automatyzacja i robotyka to głębokie sci-fi. nie widzę powodów żeby ludzie którzy coś sobie zarabiają mieli utrzymywać tych którzy nic nie robią + biu/rokrację. to jest zwykłe złodziejstwo. niech zamiast dochodu podstawowego obetną podatki, wtedy będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie takie głębokie kasy samoobsługowe, sklepy. Amazon ma już roboty. Samochody tesli się same prowadzą. 😙😪😗

a nie uważasz na przykład że zyski z robota powinien czerpać ten kto jest jego właścicielem, a nie szemrany kolektyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

1 minutę temu, k0ntozapasowe napisał: a nie uważasz na przykład że zyski z robota powinien czerpać ten kto jest jego właścicielem, a nie szemrany kolektyw? X uważam że tak jednakże powyżej 7 cyfrowego stanu konta zwłaszcza rocznie dochodu mogą płacić ludzie podatki. Pomyśl o tych co zaczynają swoje finansowe życie od zera. Powinni mieć zapewnione choćby jedzenie gdy stracą wszystko od inwestycji. Żeby zmniejszyć strach. Nie każdy ma bogatych rodziców. Nie sprawiedliwe jest gdy jeden dostaje rente a drugi nie ma na chleb tylko dlatego że nie jest schorowany wystarczająco dobrze. Każdy kto doszedł do dużych pieniędzy jest zdania że dochód podstawowy jest potrzebny. Nie wiem jak bardzo chytry jesteś ale taki elon musk nie wie co robić z pieniędzmi. Patologia zawsze będzie nawet bez pieniędzy to jeszcze gorzej bo przestępczośc.

no dobra, ale skąd się wzięli ci ludzie którzy nie mają dobrego startu? z rodzin które wcześniej były fundowane na koszt podatnika, w polsce mamy bardzo dużo takiej patologii bo prl. jedyną możliwością eliminacji biedy jest usunięcie państwa opiekuńczego, bo to ono jest źródłem biedy. zasoby na planecie są ograniczone, dlaczego mielibyśmy je poświęcać na kreowanie ludzi którzy nie są zdolni do samodzielnego przetrwania? państwo jako gwarant bezpieczeństwa to jest lipa, bo gdy państwo spadnie z rowerka (co dzieje się raz na jakiś czas) to nie ma co zbierać, masz na ulicy bandę bezmózgów chodzących bez celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziecko może być zupełnie inne niż rodzice. Minimalny 500, na dowód dopiero. Wszystkim po równo. Inaczej jest niesprawiedliwe. To tylko 19 mld zł naprawdę nawet dać po 1000 38mld a sprywatyzowac kilka rzeczy. Pracować się powinno gdy chcesz mieć luksusowe rzeczy a nie grać na konsoli 🎮😗 i tutaj dochodzimy do wniosku że mamy gospodarkę pod niewolników. Naturalna kolej rzeczy że wielu ludzi zrezygnować z pracy bo po co i tak powinno być! Pensje w górę i ceny, ludzie powinni pracować z checi nie z przynusu. Wszystko by się wynormowało. Na miejsce puste przyjdą ci co chcą jeździć ferrari poza konsolą. Można by zlikwidować minimalne renty i e.

w takim wypadku ci co nie chcą pracować powinni też zostać bezdomnymi, bo pieniądz się bierze z pracy i nie mam tu na myśli etatu. a już na pewno nie powinni się rozmnażać. ja wiem że to co piszę jest brutalne, ale sytuacja się tylko będzie pogłębiać jeśli się jej nie przerwie i ludzie niedługo nie będą w stanie sami zadbać o swój byt. wtedy wystarczy jakiś kryzys i koniec. rozwiązaniem nie jest wprowadzanie nowych programów socjalnych tak jak to postulujesz tylko usunięcie starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Powinin być koniec gospodarki niewolników co żyją od 1 do 1. I pracują tylko dlatego żeby mieć na opłaty i jedzenie. To powinno być zagwarantowane bardziej wcześniej niż edukacja czy służba zdrowia. 

co powiesz na zniesienie przymusowego ubezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

8 minut temu, k0ntozapasowe napisał: w takim wypadku ci co nie chcą pracować powinni też zostać bezdomnymi, bo pieniądz się bierze z pracy i nie mam tu na myśli etatu. a już na pewno nie powinni się rozmnażać. ja wiem że to co piszę jest brutalne, ale sytuacja się tylko będzie pogłębiać jeśli się jej nie przerwie i ludzie niedługo nie będą w stanie sami zadbać o swój byt. wtedy wystarczy jakiś kryzys i koniec. rozwiązaniem nie jest wprowadzanie nowych programów socjalnych tak jak to postulujesz tylko usunięcie starych. X masz rację nad budżetem państwa to trzeba usiąść ze wszystkimi danymi a nie tak sobie pisać. Jednak nie jestem za faworyzowanien grup społecznych. Teraz zabrać wszystkie rzeczy. A jak dawać to też wszystkim po równo inaczej zawsze ktoś obrywa. Wolałbym takie rozwiązanie gdzie każdy dostaje to 500 bo na tyle nas stać nawet z nowymi podatkami od gpw. Niż jakąś graczkę co siedzi na rencie bo lata po psychiatry a drugi gracz musiał oszczędności całe życie. Niż faworyzowac kredyty, dzieci i schorowanych. Stopy procentowe bym podniósł do 5.5% tyle co wypłata zus.

problemem przy rozdawaniu jest to ile pieniędzy kosztuje samo rozdawanie. nie powinno się rozdawać w ogóle, nic, a nic, ciąć podatki które dotykają najniższe warstwy i powoli iść w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1800? Mało ja bym zaproponował 20000 dla każdego! Nawet dziecku! A co. Do tego w sklepach wszystko za darmo. Bogatym zrobiłbym 99,9 % podatku dochodowego i niech płacą złodzieje jedne  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×