Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ziajah

Pościel do łóżeczka dla noworodka?

Polecane posty

Dziewczyny za miesiąc poród mojej córeczki. To pierwsza ciąża. Już teraz kompletuje wyprawkę i stoję przed wyborem zakupu pościeli do łóżeczka. Jaką powinnam kupić? Gdzie? Czy poduszkę dziecko mieć w łóżeczko powinno, czy nie? W sklepie ewox.pl są też dostępne do kompletu inne elementy jak kokony i pościele do wózka. Czy jest sens coś z tego kupować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup łóżeczko i dobry materacyk. ŻADNYCH poduszek czy pościeli (wszyscy lekarze oraz specjaliści mówią że to 1roku nie jest to bezpieczne czy potrzebne). Możesz kupić taki spiworek z długim bądź krótkim rekawkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko śpiworek. Żadnej poduszki. Pościel jest niebezpieczna, noworodek może zarzucić sobie ją na głowę, nie będzie potrafiło jej ściągnąć i może się udusić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poduszeczki po 1 roku życia dopiero. Moje dzieci spaly poczatkowo w tych rozkach dla niemowląt. Sa bezpieczne. Smyk ma dobre rzeczy dla takich maluszkow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciepło, nie ma sensu inwestować w pościel. Tak jak dziewczyny mówią - żadnych poduszek do 1. roku. Tak samo nie ma co kupować ochraniaczy na łóżeczko

 

Jeśli chcesz kup śpiworek. U nas na początku było spanie w rożku, a potem wystarczyły kocyki - robiłam tak, że rozkładałam kocyk na szerokość, kładłam dziecko i przykrywałam tym kocykiem - zawijałam małego w taki naleśnik. Dzięki temu nie zarzucił sobie niczego na głowę. W upalne noce do spania wystarczyła pielucha flanelowa lub tetrowa z tych największych wymiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śpiworki świetnie się sprawdzają.  Żadnych poduszek i kołder.  Ja zawsze jeszcze używałam ochraniacza na szczebelki.  Na prześcieradle flanelowa pieluszka pod głową,  bo się maluch poci. Oczywiście wcisnieta pod materac,  żeby jej nie nałożył na buzię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszyscy uważam że dobry materac prześcieradło i śpiworek wystarczy można tez dokupić kokon bądź rożek. A za pół roku jakaś kołderka i cienka poduszka wystarczy... polecam kupić wszystko na Allegro ja tak zrobiłam i jestem zadowolona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam kokon i rozek. Syn od pierwszych dni dosłownie fruwal po łóżeczku, wiec kokon super go amortyzowal. A w rożku jest usypiany do dzisiaj na rekach. Wtula sie w niego i zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodałabym podkłady pod prześcieradło. Takie nieprzemakalne. Czasami potrafi się mocniej ulać albo inna mokra niespodzianka i wtedy nie musisz się martwić o materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×