Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MACIEJ

Czego się teraz uczycie?

Polecane posty

Ja francuski zaczynam dopiero mam nadzieje, że dam rade. Polecilibyście od czego zacząć na czym się skupić?

Edytowano przez denzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego zacząć po długiej przerwie z niemieckim
W moim przypadku to 7 lat. Chciałabym, zwiększyć słownictwo i tu od razu pytanie jak uczycie się słówek ?

 

Odnośnie nauki języków teraz to uważam, że warto dlatego ja jak tylko mam chwilę to się uczę niemieckiego i angielskiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brat też wstaje z samwgo rana i ledwo nadrabia materiał z nauczania zdalnego. Myślę, ze nauczyciele przesadzają z materiałem..

Jak czegoś w czasie nie wyśle to 1 lecą..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie nauka angielskiego zaczynam od podstaw, nigdy się nie uczyłem tego języka tak wyszło. Znam niemiecki w miarę komunikatywnie i rosyjski do czasu udawało mi się omijać naukę z językiem angielskim. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Moja dziewczyna szyje maseczki przydatna umiejętność, bo może sobie pare groszy zarobić. 

Wydaje mi się, że warto ten czas wykorzystać tak w 100% na naukę czy to angielskiego lub innego języka na który nie mieliśmy czasu. 🙂

Jaką maszynę do szycia byś polecił z jakiej wy korzystacie? Moja mama bardzo chce się nauczyć a za niedługo ma urodziny to myślę, że mógłbym jej kupić maszynę. Napisz mi koniecznie jak odczytasz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio uczę się projektować wnetrza mojego małego mieszkania. Jest naprawdę małe ma około 30 metrów, ale lepszy taki start niz wcale. 

Poza tym w centrum Warszawy, więc nie jest zle. Uczę się też remontowych rzeczy ostatnio zrobiłem podwieszany sufit. Na naukę języków też mam czas 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, zmotywowaliście mnie do wzięcia się za siebie. Dalej jestem ciekaw pomysłów i innych inspiracji, wiem że dla niektórych czas wolny nie istnieje, ale nie uwierzę, że ktoś nie znajdzie 10 minut dziennie na coś wartościowego. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

zależy co Cię interesuje, nauka języka zawsze będzie mile widziana, oprócz tego można zacząć się doskonalić w wielu innych dziedzinach. Zależy od zainteresowań tak jak wspomniałem, ja np uczę programować itp zawsze mnie to interesowało. Dużo ludzi zaczyna teraz też nagrywać filmy 🙂

Próbować wielu rzeczy nawet trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje kosztorysy mojego domu uczę się planowania. W wolnym czasie czytam książki z tematów co mnie interesują i też uczę się języków. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jak radzicie sobie z motywacją? 

I jak u was z utrzymaniem pozytywnego myślenia? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A powiedzcie mi jeszcze jak radzicie sobie z motywacją? 

I jak u was z utrzymaniem pozytywnego myślenia? 🙂

W nauce języka, ale też innych umiejętności trudno jest utrzymać motywację, dlatego trzeba się otaczać codziennie tym czego się uczymy. 

Myślę, że efekty są największą motywacją.  

Uwielbiam to uczucie jak coś na co pracowałem wcześniej procentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zaczęłam pracować nad rozwijaniem pasji. Pasjonuje mnie fizyka i bardzo chciałabym się moją wiedzą dzielić. Na razie jestem w trakcie realizacji mojego projektu, którym być może kiedyś się z wami podzielę. Nie jestem z wykształcenia fizykiem, ale to było zawsze moje zainteresowanie. Teraz staram się je wykorzystać w praktyce. Na drugim planie jak najbardziej nauka języków do czego zachęcam innych nie ma na co czekać konkurencja jest za duża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie książki do nauki języka angielskiego do tlumaczenia dla początkujących byście polecili? Myśle nad wprowadzeniem takiej metody w nauce 🙂🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przygotowuje się do matury, w nauce języka angielskiego chce postawić na praktykę. Mam nadzieje, że przed komisją nie będę miała problemu się odzewać, bardzo się blokuje przed rozmową. Zaczynam od dziś rozmawiać z innymi po angielsku . 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja  postanowiłam skupić się na nauce angielskiego.

Teraz gdzie cały świat zostaje w domu można pogadać z ludźmi z całego świata i nie dość, że można konwersować za darmo w polsce zajęcia z Native Speakerami są po 100zł/h. Teraz to można robić za darmo.

Polecam kurs online Enlinado - tutaj znalazłem bardzo nowatorskie podejście do nauki tego języka poprzez kurs 500 zwrotów 

Widziałem darmową lekcję myśle, że warto. Chciałbym podciągnąć mój angielski, który od dłuższego czasu się nie zmieniał. Teraz chce się zacząć uczyć praktycznie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie czy da się nauczyć samemu projektowania wnętrz bez studiów? Tak, żeby sobie dorabiać.. tak jak wspomniałam wyżej mam zajęcie i bardzo mi się ono podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczę języków to jest mój PRIORYTET.

W zeszłym roku miałam maturę i egzamin tylko pokazał co to znaczy szkolna nauka a życie. Miałam dosyć dobre wyniki na 4, ale jak pracowałam w wakacje w restuaracji to nie potrafiłam się z nikim dogadać!!

Gdzie tu logika, zaczęłam się teraz uczyć praktycznie i bardzo chwalę sobie taką naukę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie motywacja dalej się utrzymuje w nauce angielskiego! Mam za sobą pierwszą rozmowę z obcokrajowcem i jestem w szoku. Czasami się zacinałam, ale nikt mnie nie wyśmiał.. 🙂🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A powiedzcie mi jeszcze jak radzicie sobie z motywacją? 

I jak u was z utrzymaniem pozytywnego myślenia? 🙂

Całkiem dobrze ja jak sobie postawię jakich cel to muszę go zrealizować inaczej źle bym się czuł. Warto być SYSTEMATYCZNYM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam się rozglądać za jakimiś kursami tańca online, w wolnym czasie uczę się angielskiego i niemieckiego. 🙂 

Dużo czasu spędzam też ostatnio na działce i uczę się ogrodowych rzeczy 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego zaczynacie naukę języka z ciekawości? Gramatyka czy słownictwo? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie słownictwo Wolslaaa, jak zaczniesz od gramatyki to bardzo się namęczysz. Chyba, że masz plany uczyć tego języka gdzieś w szkole językowej możesz próbować, ale edukacja zajmie Ci kawał czasu. Do komunikacji wystarczy znajomość 4 czasów świetne tłumaczenie znalazłam w kursie Grammar Pack 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2020 o 09:24, MACIEJ napisał:

A powiedzcie mi jeszcze jak radzicie sobie z motywacją? 

I jak u was z utrzymaniem pozytywnego myślenia? 🙂

Ja jak czegoś naprawdę chce to dążę do celu. Zawsze na lodówce drukowanymi literami piszę sobie moje cele na najbliższy miesiąc/rok. To mnie bardzo motywuje, dobrze jest też mieć jakieś oparcie w nauce np można dołączyć się do grupy na facebook jakiegoś kursu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2020 o 09:08, Wolslaaa napisał:

Od czego zaczynacie naukę języka z ciekawości? Gramatyka czy słownictwo? 🙂

Zdecydowanie słownictwo, przez naście lat nauki w szkole nie potrafiłem skleić kilku zdań. Jak zacząłem się uczyć praktycznie to dopiero pojąłem o co w nauce języków chodzi tak naprawdę. (tylko warto uczyć się przez osłuchiwanie się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2020 o 17:25, Kamil132 napisał:

Ja  postanowiłam skupić się na nauce angielskiego.

Teraz gdzie cały świat zostaje w domu można pogadać z ludźmi z całego świata i nie dość, że można konwersować za darmo w polsce zajęcia z Native Speakerami są po 100zł/h. Teraz to można robić za darmo.

Polecam kurs online Enlinado - tutaj znalazłem bardzo nowatorskie podejście do nauki tego języka poprzez kurs 500 zwrotów 

Uczę się od końca kwietna i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. Motywacja i paja nauką się udziela, a lekcje na facebook strony Enlinado są super jak i cały kurs :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zajęcia online studiuje, ale myślę poważnie nad zaczęciem nauki języka angielskiego. 

Miałem w nauce bardzo długą przerwę i nie wiem czy będzie mi łatwo do niej wrócić i przede wszystkim łatwo przyswajać nowe treści. Spróbuje, bo mam motywację i ja zazwyczaj tak mam, że jak coś zacznę to ciągnę to do końca 🙂🙂

Myślę, że ze wszystkim powinniśmy tak robić, żeby doprowadzać do końca. Nie ma nic gorszego jak zacząć uczyć się czegoś przez tydzień i przestać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dbania o rośliny, dopiero wprowadziłam się do swojego nowego mieszkania i chce żeby mój balkon był w kwiatach, ale jeszcze dużo przede mną nauki jak dbać o te rośliny..

W wolnym czasie uczę się angielskiego i niemieckiego, bardzo polecam uczyć się angielskiego metodą dziecka dzięki temu można powtarzać materiał i się nim osłuchać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, agaan napisał:

Ja dbania o rośliny, dopiero wprowadziłam się do swojego nowego mieszkania i chce żeby mój balkon był w kwiatach, ale jeszcze dużo przede mną nauki jak dbać o te rośliny..

W wolnym czasie uczę się angielskiego i niemieckiego, bardzo polecam uczyć się angielskiego metodą dziecka dzięki temu można powtarzać materiał i się nim osłuchać. 

ja też się przymierzam, mój balkon nie ma nawet jednej rośliny ja nie potrafie utrzymać nawet kaktusa.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×