Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MACIEJ

Czego się teraz uczycie?

Polecane posty

dokładnie tak, warto się osłuchać na początku nauki, powtarzać ile się da tego native speakera. Moja mama zaczeła się tak uczyć jakiś czas temu już od kilku tygodni i widzę duże postępy. Po prostu gada.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto ma dosyć swoich wykładowców online? Mam wrażenie, że mam więcej zajęć niż normalnie. Oszaleli teraz

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2020 o 09:47, Wolslaaa napisał:

A kto ma dosyć swoich wykładowców online? Mam wrażenie, że mam więcej zajęć niż normalnie. Oszaleli teraz

A daj spokoj brat ma w drugim pokoju zajęcia non stop jeszcze ich pyta coś ciągle, spokojnie nie można funkcjonować każdy musi być teraz uzależniony od nauki brata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam miesiąc temu uczyć się języka i u mnie sprawdza się NAUKA ANGIELSKIEGO METODĄ WAŁKOWANIA. Muszę przyznać, że dzięki takiej nauce zdecydowanie się ośmieliłam do rozmowy z innymi i mój angielski się poprawił. Mam zamiar tak samo zacząć się uczyć niemieckiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2020 o 11:26, marcel.biernacki napisał:

Moja dziewczyna szyje maseczki przydatna umiejętność, bo może sobie pare groszy zarobić. 

Wydaje mi się, że warto ten czas wykorzystać tak w 100% na naukę czy to angielskiego lub innego języka na który nie mieliśmy czasu. 🙂

jaki masz teraz stosunek do maseczek czy one coś Twoim zdaniem dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2020 o 17:25, Kamil132 napisał:

Ja  postanowiłam skupić się na nauce angielskiego.

Teraz gdzie cały świat zostaje w domu można pogadać z ludźmi z całego świata i nie dość, że można konwersować za darmo w polsce zajęcia z Native Speakerami są po 100zł/h. Teraz to można robić za darmo.

Polecam kurs online Enlinado - tutaj znalazłem bardzo nowatorskie podejście do nauki tego języka poprzez kurs 500 zwrotów 

Też się uczyłam, super kurs dla początkujących i średniozaawansowanych. Duża dawka motywacji i przede wszystkim praktyka zawsze mi zależało na tym przełamaniu się do rozmowy i tutaj mi się udało to ociągnąć. 

Co mogę doradzić to właśnie taką praktyczną naukę języka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz uczyć się od innych zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio. Bezpośrednie uczenie się ma miejsce, gdy pytasz ludzi, jak coś robią, słuchasz ich odpowiedzi i próbujesz naśladować to, co zrobili.

Ja uczę się języków, i nowa umiejętność to projektowanie wnętrz. Właśnie dostałam propozycję pracy w sklepie gdzie muszę projektować łazienki. Trzymajcie kciuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2020 o 22:04, goworek napisał:

zależy co Cię interesuje, nauka języka zawsze będzie mile widziana, oprócz tego można zacząć się doskonalić w wielu innych dziedzinach. Zależy od zainteresowań tak jak wspomniałem, ja np uczę programować itp zawsze mnie to interesowało. Dużo ludzi zaczyna teraz też nagrywać filmy 🙂

Napisałam na priv odnośnie programowania, bardzo chce się tego nauczyć. Zdaje sobie sprawe, że nie jest to łatwa umiejętność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochani jak u Was z powrotem na studia? 

Wracacie czy się wstrzymują? My do konca nie wiemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2020 o 10:53, Wolslaaa napisał:

Kochani jak u Was z powrotem na studia? 

Wracacie czy się wstrzymują? My do konca nie wiemy..

My nie wracamy na razie nic nie wiadomo, od nas nikt nie chce wracać. Przyzwyczailiśmy się do nauki w takiej formie nie jest źle, chociaż wydaje mi się że jest więcej do zrobienia niż normalnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja samodyscypliny i szczególnie nabieram wartości do świata, staram się więcej uśmiechać uczyć się cieszyć z chwili. Zawsze goniłam tylko za pracą nie patrzyłam na siebie przez co wpadłam w depresję, na szczęście nie trwała ona długo, bo trafiłam na odpowiednie osoby, które pomogły mi z niej wyjść 🙂

Myślę, że warto doceniać każdy dzień, cieszyć się z życia dużo czytać i uczyć się rzeczy, które nas interesują. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się szukać pasji, uczę się od nowa wielu rzeczy. Na języki kładę bardzo duży nacisk, chciałbym w kilka miesięcy podciągnąć moją znajomość na fajny poziom. 🙂

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się na razie uczę niemieckiego, ale myślę też nad angielskim. Mam w pracy taki wymóg, że muszę zacząć się uczyć języka niemieckiego.. 

Nigdy nnie lubiłem tego języka, ale mus to mus. Muszę się jakoś do niego przekonać. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2020 o 10:00, amelka853 napisał:

Ja planuje kosztorysy mojego domu uczę się planowania. W wolnym czasie czytam książki z tematów co mnie interesują i też uczę się języków. :))

Zazdroszcze tej umiejętności mi jej brakuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja świadomości siebie, myślę nad medytacją ostatnio mam różne myśli negatywne.. 

Nauka języka angielskiego i niemieckiego tego też się uczę, chociaż to pozwala mi na trochę zapomnieć. I wiadomo przydaje się w pracy i funkcjonowaniu nie wyobrażam sobie tych języków nie znać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja też dzięki wam zmotywowałem się do nauki języków. Chyba teraz na to trzeba największy nacisk kłaść. 

Jak sądzicie za kilkadziesiąt lat, który język opanuje świat? Chiński czy angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MACIEJ napisał:

Dzięki, ja też dzięki wam zmotywowałem się do nauki języków. Chyba teraz na to trzeba największy nacisk kłaść. 

Jak sądzicie za kilkadziesiąt lat, który język opanuje świat? Chiński czy angielski?

Zdecydowanie obydwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2020 o 10:53, Wolslaaa napisał:

Kochani jak u Was z powrotem na studia? 

Wracacie czy się wstrzymują? My do konca nie wiemy..

#obronaonline, przynajmniej u mnie, nie oplaca im sie robic powrotu na sesje

o wlasnie, aktualnie ucze sie ze sprawiedliwosci naprawczej

i kodeksow KK i KKW na temat dozoru elektronicznego 😉

takie tam 😉

pouczylabym sie za to np. takiego hiszpanskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz więcej powiedzieć jak wyglądać będzie teraz obrona online? Jestem bardzo ciekawa jak teraz w kwarantannie obrona będzie wyglądać, ja mam obronę za rok nie wiadomo czy wszystko wróci do normy. 

Bardzo mnie zaciekawiła taka obrona online kurde z jednej strony jakby to było w domu to można mieć notatki za laptopem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, agaan napisał:

Możesz więcej powiedzieć jak wyglądać będzie teraz obrona online? Jestem bardzo ciekawa jak teraz w kwarantannie obrona będzie wyglądać, ja mam obronę za rok nie wiadomo czy wszystko wróci do normy. 

Bardzo mnie zaciekawiła taka obrona online kurde z jednej strony jakby to było w domu to można mieć notatki za laptopem :))

u mnie mowia, ze przez skype lub MSTeams ( mamy na portalu studenta pakiet Office i przez to sie logujemy)

i kazdy kierunek u danego promotowa ma swoja "godzine", np. 12

w czasei tej godziny wchodzimy w link wyslany przez promotora i jestesmy wywolywani do dolaczenia do konwersacji

trzeba wlaczyc kamere, udostepnic pulpit

3 pytanka i dziekuje 😉

noooo moi ludzie stwierdzili, ze beda zdawac na przeciwko szafki lub sciany i na tym sobie notatki przykleic

ja mam rzeczy z kodeksu, wiec moge i sobie post-ity nakeic kolo kamerki, bedzie wygladalo jakbym w kamere patrzyla 😜

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe życie jestem Copywriterem, więc na stare lata (38), zacząłem naukę programowania. Tworzę strony internetowe w WordPress i mam dość PHP, więc postanowiłem, że przerzucę się na Django i Python. Zobaczymy co z tego będzie. 

Zastanawiałem się nad kursami z Kodilli albo Coders Lab. Jeśli jest ktoś z Was, kto korzystał lub ukończył kurs programowania, w którejś z powyższych firm, proszę o info czy opłaca się wydać ponad 10 tysięcy na ukończenie kursu i jakie są szanse znalezienie pracodawcy 😉
Z pewnością jestem już za stary na rynku pracy, ale w formie współpracy B2B chyba nie będzie tak źle 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CodersLab sa spoko, tylko zalezy w ktorym oddziale. U mnie facet do teorii i ISTQB przygotowal nas cudownie (tester), ale drugi od praktyki to byla jakas lipa 😕 Takie np. SDA az ocieka nachalna reklama i mnie wkurza.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bazibaz napisał:

CodersLab sa spoko, tylko zalezy w ktorym oddziale. U mnie facet do teorii i ISTQB przygotowal nas cudownie (tester), ale drugi od praktyki to byla jakas lipa 😕 Takie np. SDA az ocieka nachalna reklama i mnie wkurza.

A gdzie Ty się uczyłeś? Ja jestem z Wrocławia i zastanawiam się właśnie, czy oddział spełni swoje zadanie. Wiadomo, że działają w całej Polsce i zatrudniają różnych specjalistów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3miasto

wejdz na grupy f typu programowanie wsparcie na starcie, praca dla juniorow czy cow i popytaj jaka szkole polecaja w twoim miescie, wiele firm ma tez opcje on-line ( tylko naprawde uczulam mocno na taka chamska reklama, nie wiem jak inne firmy ale w SDA ocieka to wpychactwem na kilometr- nie odbieram im kompetencji oczywiscie, ale to nachalne KUPMNASZKURS mnie odrzuca; nie wierz tez w pierdzielenie, ze 80-90% ludzi po bootcampie dostaje prace, rynek jest chlonny, oczywiscie, ale na ludzi o kompetencjach mida, juniorow jest tak srednio 60 cv na staz i 300 cv na stanowisko juniorskie na miejsce, przynajmniej w 3city)

popytaj osob, ktore po kursie dostaly prace, pozbieraj opinie uzytkownikow, nie poprzestawaj tylko na reklamie firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bazibaz napisał:

u mnie mowia, ze przez skype lub MSTeams ( mamy na portalu studenta pakiet Office i przez to sie logujemy)

i kazdy kierunek u danego promotowa ma swoja "godzine", np. 12

w czasei tej godziny wchodzimy w link wyslany przez promotora i jestesmy wywolywani do dolaczenia do konwersacji

trzeba wlaczyc kamere, udostepnic pulpit

3 pytanka i dziekuje 😉

noooo moi ludzie stwierdzili, ze beda zdawac na przeciwko szafki lub sciany i na tym sobie notatki przykleic

ja mam rzeczy z kodeksu, wiec moge i sobie post-ity nakeic kolo kamerki, bedzie wygladalo jakbym w kamere patrzyla 😜

 

Ale fajnie, mniej stresu zdecydowanie. Pamiętam swój licencjat to trochę stres był, chociaż zupełnie nie potrzebnie. Tak naprawdę mało co słuchali, może jedyną osobą, która słuchała to była promotorka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką obronę też bym chciała

Słuchajcie a o chodzi z tymi maturami jakie przecieki serio coś wyszło co będzie na polskim? W sumie można się było tego spodziewać w dobie tego jak wszystko teraz funkcjonowało. Szkoda, że za naszych czasów taki nic nie wyciekło roczniki 90te i w dół. 

W sumie może lepiej, bo jak taki co nie potrafi skleić zdania wyuczy się tematu na pamięć do pisania to cóż ta jego matura co ona daje nic, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w czym ostatnio najbardziej się realizujecie? Co was motywuje do działania? Podobno warto mieć jakąś pasję bądź coś w tym życiu robić dla siebie.. ale czy każdy ją ma? 

Ptrzyłem ostatnio na moją dziewczynę nie jest ona głupia, ale jak się bardzie przypatrzyłem na to jak wygląda jej dzień to troche się załamałem. Struje oczywiście na utrzymaniu rodziców no bo studia dzienne wiadomo teraz pandemia to siedzi w domu. 

Wstaje o godzinie 12 leży w łóżku do 16 i ogląda seriale, ogarnia się bo przyjeżdza do niej o 18 i zero fajnych tematów tylko dalej klepie te seriale. Jak mówię jej, że uczę się angielskiego to się ze mnie śmieje, że po co mi to ona nie ma zamairu wyjeżdzać. 

Nie wiem jak ona zalicza te przedmioty, ale coraz bardziej mnie od siebie odpycha. 

Dodam, że ona ma 23 lata to nie jest już młodziutka osoba i spokojnie mogłaby iść do pracy, ale nie ona przecież studiuje. Laptop gdzieś tam w koncie włączony i tyle z tego jak klepie dalej seriale. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o maturach? Dlaczego mie mieli ustnych?? 

Niesprawiedliwe moim zdaniem, ale co jest sprawiedliwe.

Edytowano przez Wolslaaa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauka języka zdecydowanie wygrywa, odnośnie matur nie, że jestem rozżalona, ale zdenerowało mnie to,  że oni nie mają ustnych. To tylko świadczy o tym co ta podstawa programowa z nas robi. 

Ja miałam maturę 3 lata temu gdzie weszły oczywiście nowe zasady (szczury doświadczalne) pamiętam ten stres i te chore pytania. Trafiłam język najgorsze co mogłam, ale zdałam.. 

Te matury dla mnie to jeden wielki pic na wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×