Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Melahela

Torba do szpitala

Polecane posty

Witam do porodu mam jeszcze trochę czasu to jest tez mój pierwszy i jestem ciekawa co dokładnie jest potrzebne w szpitalu dla mamy i Maluszka z góry dziękuje za odpowiedzi 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę szpitala prawdopodobnie tam znajdziesz listę wyprawkową.Co szpital to inaczej, jeden prosi o waciki do mycia pupy inny o chusteczki nawilżanie, w jednym trzeba mieć własne ubranka, w kolejnym żadnych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś znajomą która rodziła w wybranym przez Ciebie szpitalu? Mogłaby potwierdzić zgodność listy internetowej z rzeczywistością. Położne środowiskowe też często orientują się co w danym szpitalu jest oferowane. Mam nadzieję, że jesteś już pod opieką położonej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistka

Doradzałabym wziąć raczej więcej niż mniej. Mi mówiono, żeby zabrać tylko to, co na liście szpitala, a potem okazywało się, że na każdym kroku czegoś mi brakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak dziewczyny wyzej sprawdzilam liste ze strony internetowej szpitala, z tym ze wydrukowalam sobie ta liste i skonsultowalam z moim lekarzem prowadzacym. Costam wykreslil "bo nieaktualne", costam dopisal "bo to teraz potrzebne" i ostatecznie w szpitalu mialam wszystko co niezbedne.

Mozesz tez przedzwonic na izbe przyjec, tam tez powinni ci doradzic co i jak.

Najgorsze to w ciemno napakowac wielka walize "bo moze sie przyda", bo duzy bagaz potem w szpitalu jest naprawde uciazliwy. Ja zapakowalam sie w srednia torbe sportowa, bo szpital w wiekszosc rzeczy nas zaopatrzal.

I pamietaj ze oprocz rzeczy w stylu pizama, kapcie i kosmetyki, bardzo wazne sa wyniki badan m.in. grupy krwi i wymazu na paciorkowiec.

No i poszykuj dla osoby ktora cie bedzie odbierac ze szpitala walizeczke z ciuszkami na wyjscie dla malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, co ja mogę doradzić, to więcej par tych siateczkowych majtek, tak ze 4. Jeśli obficie odchody będą schodziły, to te ogromne wkładki mogą i tak przeciec. I skarpetki. Mi strasznie stopy marzły, a że dodatkowo były opuchnięte od zatrzymanej wody w organizmie, to nie mogłam klapek wciągnąć i chodziłam w samych skarpetkach po oddziale.

Mi się też przydały batony zbożowe. Posiłki szpitalne były mało apetyczne i energetyczne, więc jak zdążyłam to sobie na szybko dojadłam batona i stabilniej stałam na nogach 😉 I zapas wody mineralnej. Suszyło gorzej niż na kacu 😛 

Z innych ciekawostek - jeśli zamierzasz karmić piersią i pierwsze próby przystawiania malucha będą kończyły się pękaniem sutków, to możesz prosić położną o waciki i sól fizjologiczną do robienia okładów. Ładnie się tak regenerują sutki i mniejsze cierpienie z kolejnym przystawianiem dzidziusia. Raczej kremów na sutki nie pozwalają stosować, a same chętnie biusty jedynie obgniatają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim szpitalu nie ma takiej listy sama musiałam się dowiedzieć co jest potrzebne najlepiej od kogoś kto już rodził w danym szpitalu, nie ma konkretnej listy każdy szpital ma swoje wymogi 

u mnie np, nie trzeba mieć ubranek dla dziecka bo sami ubierają tylko na wyjście trzeba mieć swój komplet a po za tym warto zaopatrzyć się w rzeczy dla siebie kosmetyczne i piżamy, bielizny dużo, jedzenia nie zabieram bo i tak apetyt po ciąży nie jest najlepszy po za tym to pare dni to po co zabierać jedzenie, trzeba mieć tylko wodę ze sobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się w szpitalu w którym rodzisz u mnie to wygląda tak że każdy wymaga czego innego. W moim szpitalu muszę mieć fotelik samochodowy i ubranie na wypis dziecka. Zakładając że ja wyjdę w tym co przyjdę i będę korzystać ze szpitalnej wyprawki. Dla siebie
biore tylko 2koszule mimo że nie muszę, ale dowiedziałam się ższpital zapewnia tylko te wiązane z tyłu gdzie jak wstaniesz widać pupę 😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×