Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kaasiaa

Ból nadbrzusza w ciąży

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Jestem w 32tyg ciąży i mam pytanie do mam które już urodziły lub są na podobnym etapie ciąży i mają podobne dolegliwośći. Chodzi o to, że czuje ból w nadbrzuszu w miejscu żołądka głównie przy siedzeniu. Przypomina on kolkę i wiem, ze nie boli mnie żołądek bo byłoby mi niedobrze a ten ból jest odczuwalny jako tępy- tak jakby ze zmęczenia. Ciekawa jestem czy miałyście podobnie? dodam, że to pierwsza ciąża i trochę się martwie, wizytę mam jutro to podpytam lekarza ale chciałabym znać też waszą opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten bol czujesz w okolicy dolnych rzeber, promieniuje jakby z jednego punktu i jest na moment troche mniej uciazliwy jak odchylasz sie do tylu?

U mnie taki bol byl powodowany naciskiem macicy (dlatego szczegolnie mocno zaczyna bolec od siedzenia. To tak jakby "cisnienie" w brzuchu napieralo od dolu na wnetrznosci) i tym ze synek zapieral sie stópkami o moje rzebra. Im pozniej tym czesciej i dluzej ten bol czulam. Na poczatku pomagala pozycja pollezaca z koniecznie prostymi plecami. Jak masz poduche ciazowa to mozesz tez podeprzec brzuch zeby sie rozluznic. Im pozniej tym gorzej i juz potem nic nie pomaga.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ten bol czujesz w okolicy dolnych rzeber, promieniuje jakby z jednego punktu i jest na moment troche mniej uciazliwy jak odchylasz sie do tylu?

U mnie taki bol byl powodowany naciskiem macicy (dlatego szczegolnie mocno zaczyna bolec od siedzenia. To tak jakby "cisnienie" w brzuchu napieralo od dolu na wnetrznosci) i tym ze synek zapieral sie stópkami o moje rzebra. Im pozniej tym czesciej i dluzej ten bol czulam. Na poczatku pomagala pozycja pollezaca z koniecznie prostymi plecami. Jak masz poduche ciazowa to mozesz tez podeprzec brzuch zeby sie rozluznic. Im pozniej tym gorzej i juz potem nic nie pomaga.

Dokładnie o to mi chodziło!! Czyli nie muszę się jakoś specjalnie stresować tym? wystarczy się nie garbić przy siedzeniu lub częściej leżeć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie. To nic niepokojacego, poprostu kolejny nieprzyjemny objaw w zaawansowanej ciazy, tak jak zgaga czy bolace stopy.

Generalnie poprostu staraj sie tak ukladac, zeby nie "zduszac" brzucha, to powinno pomoc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

No dokladnie. To nic niepokojacego, poprostu kolejny nieprzyjemny objaw w zaawansowanej ciazy, tak jak zgaga czy bolace stopy.

Generalnie poprostu staraj sie tak ukladac, zeby nie "zduszac" brzucha, to powinno pomoc.

Dziękuje kochana uspokoiłaś mnie, bo już się bałam, że to coś niepokojącego. Ach te pierwsze ciąże 🙂 człowiek nieświadomy niczego 🙂 Jeszcze troszkę i synuś będzie z nami, już nie możemy się doczekać ❤️ 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 28tydzien. Czuję to jak za długo siedzę, chwilę potem zaczyna się refluks...  Najlepiej się czuje jak chodzę, ale nogi zaczynają puchnąć od długiego stania, siadanie zamieniłam na leżakowanie 🙂 a z refluksem i zgaga wspaniale radzi sobie Gaviscon 👌

Edytowano przez Jadziuchna92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×