Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
koronka

Chciałabym zasadzić z dzieckiem coś w doniczce

Polecane posty

A ogrodniczka ze mnie żadna 😄

Chodzi mi o jakieś nasiona, może warzywa, nie wiem.. Mam duzo malych doniczek, worek ziemi, może coś byście poradziły? Co mogłoby kiełkować, mały mógłby to obserwować, podlewać? Kompletnie się na tym nie znam, będę ogromnie wdzięczna za jakieś wskazówki 🙂 nadałyby się jakieś nasiona, które są dostępne np na każdym dziale ogrodniczym w markecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A ogrodniczka ze mnie żadna 😄

Chodzi mi o jakieś nasiona, może warzywa, nie wiem.. Mam duzo malych doniczek, worek ziemi, może coś byście poradziły? Co mogłoby kiełkować, mały mógłby to obserwować, podlewać? Kompletnie się na tym nie znam, będę ogromnie wdzięczna za jakieś wskazówki 🙂 nadałyby się jakieś nasiona, które są dostępne np na każdym dziale ogrodniczym w markecie??

Rzeżuchy nie przeleje : ) a ta lubi wodę i szybko rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź pietruszkę, odetnij jej górę tak na 2-3 cm i wsadź do doniczki. Powinna puścić natkę. Możesz kupić cebulę dymkę i posadzić w doniczce, też wyrośnie. Wszelakiego rodzaju kwiaty cebulkowe. Jak czegoś nie będziesz wiedzieć, to żaden problem poszukać tutorialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś do obserwacji, to polecam fasolę w plastikowym, przeźroczystym kubeczku. Fajnie widać, jak się korzonki rozwijają 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej zasadzic rzerzuche, zwłaszcza ze wyrosnie po max 3 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzerzucha, cebula na szczypior, natka pietruszki, mozesz tez kupic bratki i przesadzic do doniczek. Beda pieknie kwitly jeszcze przrz caly maj i w czerwcu. Ziola wszelkiej masci.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Najprosciej zasadzic rzerzuche, zwłaszcza ze wyrosnie po max 3 dniach.

Najprościej zajrzeć do słownika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My rzeżuchę na święta, a poza tym cebulki, rzodkiewkę, rukolę, a z kwiatów bukszpan 😅 bo Mały zawsze zrywa kielichy kwiatów i zostaje i tak sama zielenina 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś po zjedzeniu arbuza zostawiliśmy kilka pestek i też była fajna zabawa w obserwację czy wykiełkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kiedyś po zjedzeniu arbuza zostawiliśmy kilka pestek i też była fajna zabawa w obserwację czy wykiełkują.

I co, wykiełkowało coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×