Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Mamy problem z ojcem i proszę o radę co w tej sytuacji możemy zrobić.  6 osobowa rodzina mieszkajaca pod  jednym dachem. Dzieci 13lat 15lat 17lat 19lat. Ojciec nas teroryzuje, wyzwiska, krzyki, skacze do bicia, wygrania z domu, wyłącza prąd. Matka się go boi i sama nie wie co robić. Wszyscy już mamy dość życia z nim. Wydaje się nam że ocjec ma coś z głową, bierze olbrzymie ilości tabletek,np  8 nasennych na raz. Często popija to piwem. Problem jest w tym że cały dom jest na niego I nie mamy gdzie pójść. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zwrócić się po poradę prawną ( są miejsca bezpłatnych porad prawnych m.in w ramach pomocy ofiarom poszkodowanym przestępstwem),aby ustalić jakie jest Wasze prawo do nieruchomości. Ja się nie znam niestety,ale podejrzewam,że Sąd może w dużym stopniu zmienić Waszą sytuację. Moja koleżanka wywalczyła w ten sposób (gdzie mąż znęcał się nad nią i dziećmi) spłatę części mieszkania i alimenty (straciła zdrowie). Nie wiem czy sytuacja jest w ogóle porównywalna. Ale chyba wyjścia innego jak pozwać go nie ma.

Można założyć mu również niebieską kartę. Jest to jeden z dowodów w sprawie. Tak jak wszelkie badania (obdukcje) w razie agresji czynnej.

Można zwrócić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Nierzadko udzielają schronienia w sytuacji gdy trzeba uciec,a nie ma dokąd. Prowadzą hostele.

A przede wszystkim ratować siebie i mamę. Ta sytuacja każdego,by przerosła. Agresor przemocowiec,który lada chwila zacznie biegać z siekierą. Musicie już reagować,zanim stanie się nieszczęście. Czyli zgłaszać wszędzie gdzie się da i pukać do wszystkich drzwi. Tu chodzi dosłownie o Wasze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i najważniejsze. Skoro podejrzewacie go o zaburzenia psychiczne, możecie wezwać w trakcie kolejnego ataku pogotowie z policją. Podać ratownikom nazwy leków,uściślić że są mieszane z alkoholem. Zawiną go w kaftan i nawet bez własnej zgody pojedzie na obserwację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musicie jak najszybciej się usamodzielnić i uciekać razem z mamą. Mama + dwie osoby dorosłe (19 i 17 lat) to trzy osoby pracujące. Wynajmijcie coś wspólnymi siłami i spróbujcie pozbawić ojca mieszkania. Wiem ze to nie ofiary powinny uciekac ale w Polsce jest głupie prawo które niestety chroni oprawcę a nie ofiary. Skąd jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×