Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
calzone99

Nie potrafię się wysławiać

Polecane posty

Cześć. Mam 26 lat i zauważyłem, w sumie to rodzice mi uświadomili, że nie potrafię się poprawnie wysławiać. Często brakuje mi słów w ustach, a podczas rozmowy zastanawiam się nad każdym dobranym słowem. Coś w stylu planowania każdego słowa po kolei. Nie potrafię ot tak po prostu zacząć płynnie mówić. Nie ma w moich wypowiedzieć luzu. Być może jest to wina moej bardzo ubogiej historii związanej z czytaniem książek. Czy jest dla mnie za późno? Dam radę jeszcze rozbudować moją bibliotekę słów i mówić bez spiny, że zabraknie mi słów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gadanym trzeba się urodzić. Jedni mają łatwość wysławiania się a inni nie. Czytanie może trochę to poprawić, ale najlepsza byłaby nauka retoryki. Po sposobie, w jaki piszesz widać, że nie jesteś jakiś ograniczony, po prostu nie masz talentu do lania wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, kiedy piszę, to słowa same przechodzą mi przez palce, ale kiedy mam stanąć z kimś do rozmowy, to zaczynam gęgać i zapominać słów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się jąkałem tylko raz w życiu, jak stali nade mna policjani i wrzeszczeli na mnie wyma...ąc pałami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×