Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
KKL

Proszę o radę dotycząca laktacji

Polecane posty

Jestem mama od trzech tygodni karmiaca dziecko piersia. Jest to dla mnie coś nowego i nieznanego i chciałabym się dowiedzieć, czy zawsze juz tak będzie że podczas karmienia jedna piersia z drugiej też będzie leciało mleko? Nie miałabym z tym większego problemu, ale chciałabym przestać spać w staniku 🙂 widziałam na necie koszulki topy do karmienia. Czy do nich też trzeba nosić stanik? Może to by była dobra opcja do zakładania na noc, bo do karmienia odpina się je z boku piersi i widziałam na zdjęciu,ze mają taka zakładkę na piersiach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas nie będzie już takich dużych wycieków ale jeszcze mogą się zdarzyć przy intensywnym ssaniu. Ja po kilku miesiącach spania w staniku z wkładką wreszcie się od niego uwolniłam. Ale podczas nocnego karmienia przykładam pieluszkę tetrową na drugą pierś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za odpowiedzi 🙂

mam wkładki laktscyjne jednorazowe. Strasznie słabe sa. Praktycznie wogole nie trzymają się stanika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karmilam synka 7 miesięcy. Przez cały ten czas mleko tryskało mi z piersi. Po kilka strumieni. Bez stanika i wkładek byłabym zalana mlekiem. Czasami podczas karmienia z drugiej piersi tak leciało mi mleko że wkładka nie dawała rady. Miałam czasami tego dość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie laktacja uspokoiła się dopiero po 6 miesiącach. Tak to spanie w staniku z wkładkami cały czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie ponad 2 miesisce. Mlody ma duzy apetyt wiec mam duzo mleka i czesto leci mi pokarm, czasami kropelkami a czasami nawet pod cisnieniem, i to nie tylko podczas karmienia. Jak przychodzi godzina w ktorej mlody przewaznie jadl np. w nocy (a.mlody juz przesypia ten moment) to tez mleko zaczyna plynac. Posciel prawie co noc mokra.

Wkladki tez dla mnie byly za slabe. Ani to praktyczne, ani wygodne. 

Ja sobie z tym poradzilam wklejajac w biustonosz wkladki higieniczne z discreet (rozowy karton), bo klej maja na calej powierzchni, sa cienkie i mocno chłona i dla mnie sa lepsze, wygodniejsze i praktyczniejsze niz te typowo laktacyjne. Podklejam 2 na krzyz na 1 miseczke w sportowym biustonoszu i jest ok.

Generalnie kombinuj tak zeby tobie bylo wygodnie. Jesli te topy sa przylegajace i z przepuszczajacego powietrze materialu, a ty lubisz ciuchy z klapka (bo ja np. nie przepadam) to powinny byc w porzadku do spania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie juz 7 miesięcy i zarówno w dzień jak w nocy, mleko leci z drugiej piersi. Co do wkladek laktacyjnych polecam babyono, sa stabilniejsze i lepiej sie trzymaja w biustonoszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stanik z wkładkami mi w nocy po prostu fruwał i tak miałam mokra koszulę 🤦 babcinym sposobem wkladalam sobie w luźniejszy stanik pieluchę tetrową i bylo git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laktacja sie unormuje, są staniki do karmienia, one nie mają nawet drutu, w zasadzie ich nie czuć. Zamiast wkładek laktacyjnych używałam podpasek bella niebieskich, potem wystarczyły juz wkładki. Rozcinałam na pół, sklejałam rozcięcie tasmą papierową, więcej chłonęło i klej mocnieszy. To jest paskudny okres, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

moja sis chciała już odstawić- chciała się zabezpieczać hormonalnie, a tu dalej miała pokarm, do wszystkiego można sie przyzwyczaić 😜 w końcu zdecydowała się na diafragmę dopochwową i karmiła długo

Przecież są tabletki antykoncepcyjne, które można brać podczas karmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Przecież są tabletki antykoncepcyjne, które można brać podczas karmienia. 

To jest spamerka z którymś już kontem do reklamowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To jest spamerka z którymś już kontem do reklamowania. 

Wiem, już zauważyłam, po prostu to był jeden z jej pierwszych postów 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×