Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam,

trochę niezręcznie mi jest tu o tym pisać ale chciałabym opisać tu swój wstydliwy problem. Otóż mam 19 lat, jestem młoda dziewczyna i od jakiegoś czasu zaczęłam krwawić przy wypróżnianiu z odbytu. Niestety dość długo to ignorowałam i tłumaczyłam ze pewnie jakieś zranienie czy obtarcia przy mocnym parciu czy coś. Jednym słowem nie zwracałam na to uwagi kompletnie. Jednak wczoraj coś mnie wzięło żeby poszukać w internecie jakie mogą być tego przyczyny. No i pierwszym i głównym tematem są hemoroidy. Więc uznałam ze zobaczę czy jakieś żylaki u mnie się znajdują. I faktycznie mam dwa małe guzki zaraz u wejścia do odbytu. Nie są one w środku tylko bardziej na granicy/zewnątrz. W środku nic nie ma. Są one czerwono fioletowe ale nie dosyć duże. Bolą tylko troszczkę przy dotyku (przepraszam ze pisze tak dosłownie ale nie umiem inaczej tego wytłumaczyć). No i teraz pytanie czy to tez są hemoroidy?. W takim sensie jeżeli nie ma nic wewnątrz. Wiem ze powinnam iść do lekarza ale w czasach koronawirusa może być to lekko utrudnione dlatego najpierw postawiłam zapytać Państwa. Podobno hemoroidy to zwykle problem osób po 50 ale wiadomo jak to z tymi chorobami bywa. Może ktoś z Państwa miał podobny problem albo po prostu potrafi odpowiedzieć na moje pytania. Z góry dziękuje za odpowiedzi i ciepło pozdrawiam :))) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Trudno mi sobie wyobrazić żeby tak młoda osoba miała hemoroidy, 

co ma do rzeczy wiek? hemoroidy to tez siedzący tryb zycia, genetyczne obciazenie.. 

laska masz 19 lat konto tu umialas zalozyc a nie wiesz jak kupic czopy na hemoroidy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

laska masz 19 lat konto tu umialas zalozyc a nie wiesz jak kupic czopy na hemoroidy?

Przepraszam, chciałam się najpierw upewnić czy aby na pewno są to hemoroidy. :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Są dwie możliwości jedna to wspomniane hemoroidy a druga dużo groźniejsza rąk jelita grubego, tak na oko to raczej hemoroidy i mało prawdopodobne chociaż nie niemożliwe żeby to było co innego, 

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy hemoroidy na tym etapie da się wyleczyć w zupełności tylko maściami i czopkami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

co ma do rzeczy wiek? hemoroidy to tez siedzący tryb zycia, genetyczne obciazenie.. 

laska masz 19 lat konto tu umialas zalozyc a nie wiesz jak kupic czopy na hemoroidy?

dzięki takim jak ty strach tu o cokolwiek zapytać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A zaparcia wyeliminuje się w bardzo prosty sposób dużo owoców powinno pomóc

Dobrze, bardzo dziękuje za wszystkie rady:)) swoją droga pamietam ze byłam w grudniu/styczniu u ginekologa i miałam usg przez odbytnicze, co prawda sprawdzane były jajnik ale uważacie ze pani doktor nie zwróciłaby na hemoroidy uwagi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie robić nasiadowki z kory dębu. Patrzysz korę i później do miski lejesz i moczysz w tym tyłek. Delikatnie możesz je sobie wpychać do odbytu i powinny się wchłonąć. Oczywiście dieta jest ważna żebyś nie miała zaparć. Ruszaj się i jedz zdrowo. W ostateczności jeśli mocno cię bolą to czopki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobną sytuację. Zmagałam się z ową dolegliwościa dość długo. Faktycznie, tryb życia, a także dieta ma duzy wpływ na pojawienie się hemoroidów. Zaopatrywalam się w czopki, ale w moim przy nie działały dobrze. Skuteczniejsza okazała się polecona mi Galaretka aloesowa ( 100% miąższ aloesowy) na nośniku żelowym. Kilka razy smarowania i problem znikł. Pozdrawiam Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Witam,

trochę niezręcznie mi jest tu o tym pisać ale chciałabym opisać tu swój wstydliwy problem. Otóż mam 19 lat, jestem młoda dziewczyna i od jakiegoś czasu zaczęłam krwawić przy wypróżnianiu z odbytu. Niestety dość długo to ignorowałam i tłumaczyłam ze pewnie jakieś zranienie czy obtarcia przy mocnym parciu czy coś. Jednym słowem nie zwracałam na to uwagi kompletnie. Jednak wczoraj coś mnie wzięło żeby poszukać w internecie jakie mogą być tego przyczyny. No i pierwszym i głównym tematem są hemoroidy. Więc uznałam ze zobaczę czy jakieś żylaki u mnie się znajdują. I faktycznie mam dwa małe guzki zaraz u wejścia do odbytu. Nie są one w środku tylko bardziej na granicy/zewnątrz. W środku nic nie ma. Są one czerwono fioletowe ale nie dosyć duże. Bolą tylko troszczkę przy dotyku (przepraszam ze pisze tak dosłownie ale nie umiem inaczej tego wytłumaczyć). No i teraz pytanie czy to tez są hemoroidy?. W takim sensie jeżeli nie ma nic wewnątrz. Wiem ze powinnam iść do lekarza ale w czasach koronawirusa może być to lekko utrudnione dlatego najpierw postawiłam zapytać Państwa. Podobno hemoroidy to zwykle problem osób po 50 ale wiadomo jak to z tymi chorobami bywa. Może ktoś z Państwa miał podobny problem albo po prostu potrafi odpowiedzieć na moje pytania. Z góry dziękuje za odpowiedzi i ciepło pozdrawiam :))) 

Może to być to. Ja mam od 17 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są takie kulki twarde fioletowe  i są przy samym wejściu odbytu? Jeśli tak jest to zakrzepica splotu okołoodbytowego. Pomagają nasiadówki z kory dębu i dobrze jakbys kupila w aptece maść na hemoroidy. Za 2-3 tyg znikną, same sie wchłoną, ale niestety jak raz sie pojawią to będą wracać. Uważaj przy podcieraniu, najlepiej podmywaj sie, unikaj papieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście hemoroidy zewnetrzne a wewnetrzne troche sie różnią. Te wewnętrzne są gorsze i przewaznie wymagaja zabiegu chirurgicznego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Oczywiście hemoroidy zewnetrzne a wewnetrzne troche sie różnią. Te wewnętrzne są gorsze i przewaznie wymagaja zabiegu chirurgicznego. 

Nie przeważnie bo bardzo rzadko. Ja mam i wewnętrzne i zewnętrzne, po porodzie się pogorszyły, są bolesne i krwawiące ale do zabiegu się nie kwalifikują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dobrze, bardzo dziękuje za wszystkie rady:)) swoją droga pamietam ze byłam w grudniu/styczniu u ginekologa i miałam usg przez odbytnicze, co prawda sprawdzane były jajnik ale uważacie ze pani doktor nie zwróciłaby na hemoroidy uwagi ?

Ona nie zajmuje się hemoroidami ale chirurg. Rozumiem, że jesteś dziewicą skoro miałaś USG odbytnicze? Może po tym USG Ci wyszły. Jak masz zaparcia zmień dietę. Jedz jabłka, mniej czekolady. I słuchaj.. z małego hemoroida nie byłoby tyle krwi co opisujesz. Idź na wypadek do lekarza, dostaniesz skierowanie do gastrologa i lepiej zrobić badanie to się upewnisz, że to nic poważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×