Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
magdalena992

Ile wasze malenstwo wazylo w 28 tyg ciazy ?

Polecane posty

Hej jestem w 28 tyg 3 dn i będąc na usg dowiedzialam sie ze moj syn jest maly jego waga wynosi 1,05 kg, polozna mowila zebym sie tym nie przejmowala bo kazde dziecko rosnie inaczej. A jak bylo z wami ? Ile wasza pociecha wazyla w podobnych tygodniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mała w 29tc ważyła ok 1400g.

Wcześniej rosła jak na drożdżach l, zawsze była większa niż aktualny tydzień, niestety przez stres który przeszłam (narzeczony w 7 mc zostawił mnie dla koleżanki z pracy), mała już tyle nie przybiera na wadze. Ale mieści się w normie więc jest ok.

A ty magdalena992, się nie przejmuj, mojej koleżanki synek też był cały czas malutki a w ostatnich 2 miesiącach tak przybrał na wadze że urodził się z wagą prawie 4kg. Zobaczysz wszystko będzie dobrze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

27 tydzień 5 dzien 915 g

Urodzila sie w 37 tyg 3 kg, nie przejmuj sie, wszystko bedzie dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w czasie USG koło 28 tc lekarz powiedział, że moja córeczka waży trochę za mało, ale że mam się tym absolutnie nie przejmować, bo od 20tc dzieci rozwijają się skokowo i być może akurat teraz Mała jest przed takim skokiem wagowym, więc zobaczymy jak będzie przy następnym badaniu. I miał rację. 3 tyg później Mała już idealnie mieściła się we wszystkich średnich, a urodziła się z wagą 3650g. Także bez obaw, pojedynczy pomiar nie musi oznaczać nic niepokojącego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według siatek centylowych Twój synek jest jednym z mniejszych, ale jak najbardziej w normie. Nie masz się co przejmować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w 30 t c wg usg około 1,5 kg Koleżanki córka, która urodziła w 30 t c odrobine ponad kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja myśle ze aż tak bardzo nie odbiegasz od średniej, pozatym ta waga jest orientacyjna... 

u mnie było to 1359gram w 30 tyg ciąży a w 39 zaraz przed cesarką wg usg miał ważyć 3730g W rzeczywistości ważył ponad 4kg 

Edytowano przez AGNlESZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2020 o 13:44, magdalena992 napisał:

Hej jestem w 28 tyg 3 dn i będąc na usg dowiedzialam sie ze moj syn jest maly jego waga wynosi 1,05 kg, polozna mowila zebym sie tym nie przejmowala bo kazde dziecko rosnie inaczej. A jak bylo z wami ? Ile wasza pociecha wazyla w podobnych tygodniach ?

nie przejmuj się tak jak mówi polozna. Mi lekarz kazał jeździć na USG do szpitala na sprawdzenie przepływów, bo według jego usg synek był za maly jak na ten wiek ciąży. Oczywiście przepływy były wporzadku, a każdy lekarz z którym rozmawiałam mówił że nie każde dziecko musi ważyć 4kg. Jak się okazało po porodzie synek ważył 3.5kg czyli kilogram więcej niż zakładał lekarz.

Pierwsze dziecko urodziło się z waga 2800g a prowadził mnie ten sam lekarz przy obu ciazach i jakoś przy pierwszej nie miał uwag co do wagi. 

Poza tym mówi sie, że waga z USG to +/- 400g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×