Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
petysana

Grudki w nosie

Polecane posty

Ktoś może kiedyś tak miał albo chociaż słyszał coś o tym?

Gdy wkładam palec do nosa czuję tak jakby grudki w obu dziurkach i one się czasem cofają, a czasem przybliżają, zwykle jedna grudka w jednej dziurce jest bliżej niż druga grudka w drugiej dziurce, a znów za innym razem jest odwrotne. Czasem mam też wrażenie jakbym coś miała w gardle, taką jakby gulę. Moje problemy z drożnością nosa zaczęły się kilka lat temu, najpierw łagodnie (potrzeba wydmuchiwania nosa, chociaż nic nie wychodziło), a pół roku temu znacznie uniemożliwiło mi to normalne funkcjonowanie (do tego stopnia, że bardzo ciężko mi się oddycha i nawet ograniczam mówienie do minimum, bo tracę dech gdy mówię. Często też nie mogę spać w nocy, bo gdy leżę, nie mogę złapać oddechu w żaden sposób). Niedawno zauważyłam też, że wykrztuszam wydzielinę, która czasem ma żółtawy odcień (zwłaszcza krótko po obudzeniu się), a przeważnie jest koloru białego albo przezroczystego (gdy jest przezroczyta, ma żelową konsystencję), często odczuwam dyskomfort gdy zalega mi ona gdzieś pomiędzy nosem a gardłem, ale nie chce wychodzić nosem, zawsze muszę bardzo mocno kaszleć, żeby się jej pozbyć. Nic mnie raczej nie boli, a na pewno nie mam żadnych bólów, które byłyby dla mnie szczególnie alarmujące. Mam za sobą kilka wizyt u lekarzy (rodzinnego, laryngologa, alergologa), które nie przyniosły żadnego sensownego rezultatu. RTG klatki piersiowej miałam robione 2 razy (wyniki w normie), RTK zatok (w normie), testy alergiczne (19 próbek, ale nie wiem jakich, bo pielęgniarka zapisała mnie na drugą wizytę i chyba wtedy bym dostała wyniki na piśmie, ale przez pandemię niestety nie doczekałam się tej drugiej wizyty, w każdym bądź razie testy których się doczekałam wykazały, że nie mam alergii). Gdy byłam u laryngologa, byłam badana jakimś urządzeniem ze światłem, trwało to kilka sekund i laryngolog nic tam nie zauważyła. Gdy powiedziałam pani doktor, że czuję coś tam w nosie, odparła, że to normalne i martwilibyśmy się, gdyby tego nie było. Ale czy było to na tyle dokładne badanie, by można coś było stwierdzić na 100%? I co mam robić dalej? Czuję się źle, gdy brakuje mi powietrza mam taką wrażliwą skórę na szyi i klatce piersiowej, a także czasem jest mi słabo. Jestem załamana moim stanem, chciałabym, żeby ktoś mi wreszcie pomógł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×