Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mama w ciąży

Nauka chodzenia po schodach - kiedy?

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Cześć, 

Kiedy Wasze dzieci nauczyły się chodzić po schodach? 

Uczyłyście jakoś specjalnie maluchy, były odważne i same chciały i próbowały, czy musiałyście przekonywać je? 

U mnie schody są dosyć strome i wysokie, nie mam zbyt odważnego maluszka, więc muszę zachęcać, ale nie wiem czy to nie za trudne, choć wiem, że dzieci nawet 1,5 roczne potrafią same sobie radzić po schodach. (ja mam je poza mieszkaniem, więc widzimy je tylko gdy wychodzimy, choć mieszkamy w domu jednorodzinnym). 

 

Edytowano przez Mama w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko jak mialo troszke powyzej roczku juz staralo sie po schodach wskrabywac jak bylismy w domu u kuzynki. Teraz ma 1.5 roku i jak go trzymam za raczki to razem "wchodzimy po schodach". Ogolnie uwazam, ze to niebezpieczne dla takiego malucha, ale pod kontrola mozna rozpoczac nauke chodzenia po schodach. Natomiast nic na sile. Dziecko nie chce, boi sie-nie musi. Na wszystko przychodzi czas, ale wtedy kiedy to maluch o tym zdecyduje. Po co zniechecac? Nauczy sie predzej czy pozniej. Tak jak wszystkiego innego.:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko uczyło się względnie wcześnie, bo mieszkamy na wysokim piętrze i to z wysokimi i stromymi stopniami. Natomiast gdy obserwuję dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych (mam z mieszkania widok na drzwi wyjściowe z przedszkola ze schodami), to widzę że radzą sobie bardzo różnie a i tak opiekunki pilnują, żeby maluchy schodziły bokiem i trzymając się szczebli poręczy. Zatem - nic na siłę. 😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×