Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Miniu1990

Samotna mama dwójki dzieci i powrót do pracy.

Polecane posty

Jestem samotna mama dwójki dzieci, dziś jest za mną pierwszy dzień w pracy po 2 letniej przerwie. Jest pierwszy dzień a jestem padnięta. Po powrocie z pracy rozpłakałam się. Czuję, że nie podołam wszystkiemu, że poprostu pewnego dnia zabraknie mi sił. Jestem znerwicowana, bardzo troszczę się o to by dzieci były zadbane a mieszkanie wysprzątane. Jestem pedantka, już teraz wiele spraw mnie przerasta. Nie wiem co będzie dalej. Jak nauczyć się panować nad emocjami. Jak zadbać o wewnętrzny spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie być wszedzie i mieć wszystko zrobione na stowe. Wysiadziesz nerwowo,a dzieci kolo ciebie. Sprzątasz raz w tygodniu, gotujesz na 2-3 dni i po pracy wypoczywasz i spędzasz czas z dziećmi. Da się! Kiedys tez miałam bzika na punkcie czystosci w domu, ale stwierdziłam że walę to,bo po oracy oralam w domu zamiast spędzić czas z rodziną. Nadal kocham czyste wnętrza, ale że nie mam czasu na bycie idealna panią domu to udaje że nie widzę bałaganu. Faceci potrafią i my też mozemy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi napewno będzie trudno przestawić się na ten tryb. Spróbuję, dla dobra dzieci i swojego. Długo tak nie wytrzymam i wyląduje gdzieś w psychiatryku;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Śliwka napisał:

Jakie duże dzieci?

Córka 6 lat, syn rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czasu, by wejść w nowy rytm dnia. Mi tez po powrocie było ciężko się przestawić i znaleźć rytm. W moim wypadku to była kwestia tygodnia lub dwóch i po tym czasie byłam bardziej zorganizowana niż kiedy siedziałam w domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Miniu1990 napisał:

Córka 6 lat, syn rok

I pewnie mają różnych ojców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko a wiesz dlaczego ci tak ciężko. Właśnie dlatego, że jesteś pedantką i wszystko chcesz mieć na top top zrobione. W domu wysprzątane, mimo, że czysto. Pewnie podłogi myjesz, choć myłaś wczoraj i nie są brudne. Musisz odpuścić trochę, bo się zajedziesz dziewczyno i będziesz chodzić ciągle nerwowa. Gotuj na 2,3 dni, bo to też zabiera czas, który mogłabyś poświęcić dzieciom. Kiedyś też taka byłam. I zobaczysz, trochę czasu minie i bedziesz lepiej zorganiziwana niż jakbyś nie pracowała. Wszystko pójdzie szybciej i łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z ojcem tych dzieci?

Zabiera dzieci do siebie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śliwka co to znowu za głupoty?  Jaki zasiłek wychowaczy dla samotnych matek?  Urlop wychowaczy jest bezpłatny a zasiłek przy niskich dochodach wynosi 400 zł.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×