Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

No ja podałem przykład pokazujący istnienie wielu imion, które są bardzo różne od tych popularnych. Osobiście tylko nie nadawałbym córce imienia zapożyczonego bardzo różnego od standardowych polskich imion, bo to rodzi potem duże problemy organizacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Pokazując końce pokazujemy po prostu szerokość całego zakresu, która jest ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dobrosułka napisał:

Wyobraz sobie, ze sa tysiace imiona, ktore sa lub byly nadawane w Polsce.  Obecnie jest okolo 10 000 tysiecy imion nadanych conajmniej dwa razy, a pojedynczych nadan nie licza.  Czyli oprocz Wrocislawy i Lenki funkcjonuje w Polsce jeszcze ponad 9 000 tysiecy imion zenskich, ale tobie pewnie trudno wyliczyc nawet sto wiec nie dziwie sie przykladu.

Jest wiele orginalnych i pieknych staropolskich imion wiec czemu nie.  Imiona zapozyczone nie koncza sie jednak na Lence, Mari, Zuzi, czy Mai.  Zamiast Maria to Daria.  Zamiast Lena to pelne imie Helena.  Zamiast Mai jest Gaja czy Kaja.  

 

Powiem tak. Nie każdemu przeszkadzają popularne imiona, tak jak tobie. To tak jakby ciebie na siłę przekonywano, że masz dać imię "na czasie" a nie jakieś starodawne, odkopane itp. I robisz to w prawie każdym wątku o imionach. Pytanie było o dwa konkretne imiona. I nie, nie będzie zamiast Leny, Helena, bo mi się nie podoba. Tak samo Maria i Daria. Dwa różne imiona. Urodzisz córkę to sobie dasz. A teraz proszę cię, opuść ten wątek. Choć się domyślam, że znów zaczniesz się burzyć i przekonywać do swoich racji a ludzi wyzywać, że imię się nie podoba, bo się nie interesują i zwalać na ich niewiedzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Swojej corce nadalam imie i napewno nie oklepane.  Pytasz o zdanie ludzi na forum i burzysz sie gdy uslyszysz to czego nie chcesz.  Moze ty nie powinnas zadawac pytan na forum jezeli nie chcesz slyszec, ze twoje imiona sa oklepane i moze zauwazylas, ze zadnych zachwytow nie ma

O znów się zaczyna. A ty chociaż raz w jednym watku możesz odpowiedzieć na temat? Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Pytanie było o dwa konkretne imiona. A nie pytałam jakie imię się tobie podoba. Wyobraź sobie, że potrafie sprawdzić na którym miejscu popularności jest Lena czy Dominika. I wiesz co, jakoś mnie to nie razi. Ty patrzysz by było oryginalne, a ja uważam, że to rodzicom się ma podobać i dziecko ma nie czuć się z nim źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Obydwa imiona sa nieciekawe.  Lene uwazam za paskudna i oklepana.  Dominika minimalnie lepiej, ale nic specjalnego.  W odpowiedzi na pytanie: szukalabym bardzo ostro innych imion

No i ok. W końcu prosto i na temat. Każdy ma inny gust i każdemu podoba się coś innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jakby nie było tych oklepanych imion, to ciężko byłoby je wszystkie zapamiętać. Dobrze, że są jednak takie imiona jak na przykład Anna (najpopularniejsze imię w każdym indoeuropejskim języku zawsze w jakieś formie podobnej do polskiej).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Widzisz ja nie lubie wypowiadac sie jak paskudne niektore imiona mi sie wydaja poniewaz dokladnie kazdemu podoba sie cos innego.  Chcialas jednak wiec uslyszalas.

Jedni mają paskudne imiona (według ciebie) a inni paskudny i wredny charakter, którego już nigdy nie zmienią. Rozwaliłaś kolejny wątek o imionach i dzięki takim jak ty nie warto o cokolwiek tutaj pytać. Mimo wszystko miłego dnia Ci życzę i zdrowia w tym trudnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się oba bardzo podobają. A gdybym miała wybrać to chyba Dominikę, choć Lenka też bardzo mi się podoba. Autorko nie przejmuj się komentarzami tej dziewczyny, bo imię ma się przede wszystkim tobie i mężowi podobać a nie jej. A ona atakuje każdego kto ma odmienne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie tytułowe:

Dominika. Ponieważ mam już dość tych Len, podobnie jak Julek i Amelek.

Ale oczywiście zrobisz jak sama uznasz. Ja tylko odpowiadam na zadane pytanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Dobrosułka napisał:

To fakt.  Gdyby nie bylo oklepnaych imion to kazdy mialby inne imie i trzeba by bylo je wszystkie spamietywac, a tak to jedno imie, dziesiec osob.

No nie wiem. Ja coraz częściej sie łapie na tym, że pamiętam imię osoby z którą sie zetknęłam 20 lat temu tylko dlatego, że jej imie było nieoklepane.  Dodam jeszcze, że to, że jakies imię widnieje wyżej w rankingu imion najczęściej nadawanych nie oznacza, że jest ono "śliczniejsze" tylko po prostu jest na to aktualnie trend. Trend jak wszystko inne to chwilowy stan który przemija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imie Dominika absolutnie mi sie nie podoba. Zenski odpowiednik imienia Dominik. Slon Dominik. Pierwsze moje skojarzenie. Imie malo kobiece. Lena moze i oklepana, ale za to bardzo kobieca. 

Najwazniejsze jest jednak zdanie rodzicow i to im ma sie podobac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Dominika.Znam dwie, obie to fajne dziewczyny z ikrą. Leny też znam dwie, obie sa z patologii, w ogóle Lena kojarzy mi się od dawna z prostytutką, nie wiem czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Dominika ladniejsze. Zamiast Leny zdecydowanie ladniejsze Magdalena. Ale wiadomo to Wam sie musi podobac no i pasowac do nazwiska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sówka1313 napisał:

Dobrusia znów szaleje jak widze

Jak na każdym wątku o imionach🤦‍♀️ Nawet już nie czytam tych wypocin, najlepiej olać taką. Afera choćby chodziło o wynalezienie szczepionki na koronawirusa🙉. A wam dziewczyny dziękuję, zarówno za pozytywne jak i negatywne komentarze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie cały wątek i się zastanawiam gdzie  autorka użyła jakiegoś epitetu, który znów Dobrosułka zdążyła przypisać kolejnej osobie. No cóż, jedni nie potrzebują bycia w ciąży aby hormony szalały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dobrosułka napisał:

"Jedni mają paskudne imiona (według ciebie) a inni paskudny i wredny charakter, którego już nigdy nie zmienią."  Autorce nie odpowiadam, zeby cisnienia jej nie podniesc, ale to byl jej tekst.

Mna hormony nie kieruja.  Ja kieruje sie logika.

 

I to są te straszne epitety według ciebie? Słuchaj dziewczyno, przylazłaś na jej wątek, narobiłaś jej syfu i jeszcze masz pretensje, że ktoś ci prawdę napisze. Zresztą sama pierwsza wyjechałaś z "epitetami" i zaśmieciłaś już nie jeden temat. Nie widzisz, że nikt cię tu nie chce. Produkuj i tłumacz się dalej, ja też cię już olewam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrosułka ma misję,  (a raczej pier dolca), by przekonać kafeterianki, że jedynymi słusznymi imionami dla ich dzieci są takie, których normalny człowiek nie nadałby psu. 

Btw ciekawe, czy własne dzieci też ''uszczęśliwiła'' takim imiennym bagażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dobrosułka napisał:

"Jedni mają paskudne imiona (według ciebie) a inni paskudny i wredny charakter, którego już nigdy nie zmienią."  Autorce nie odpowiadam, zeby cisnienia jej nie podniesc, ale to byl jej tekst.

Mna hormony nie kieruja.  Ja kieruje sie logika.

 

Tobą kieruje jedynie megalomania i brak wychowania.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Chcialas zebym napisala ci edpitety w moim kierunku to ci napisalam,.  To teraz znowu sie zaczelas tlumaczyc, ze co?  Ja nie pisalam epitetow do niej osobiscie tylko do tresci jej wypowiedzi.  Ona wyskoczyla pierwsza z obrazaniem wiec sie nie tlumacz.  Dziwne poniewaz ja napisalam jej prawde o jej oklapanych imionach i jakos za to nie dostalam gwiazdki od ciebie- hipokrytka.  Podoba ci sie tylko ta prawda, ktora tobie pasuje.

Nawzajem ja ciebie rowniez olewam.  

trudno abyś dostała gwiazdkę z nieba od kogoś kto uważa, że nie masz racji. Zresztą wszyscy ci to trują od X czasu a ty dalej swoje. Dla ciebie to każdy jest hipokrytką, kto się z tobą nie zgadza. Tak spełniłaś misję jak ktoś tu już napisał i autorka z pewnością da córce na imię Gaja lub Apolonia, bo ty tak chcesz. A córce powie "wiesz kochanie, mi się to imię nie podoba, ale podobało się jednej pani z kafeterii" i dlatego takie dostałaś 😛 .

A wracając do tematu. To oba bardzo ładne, delikatne i kobiece. A gdybym miała wybrać to Dominika, ponieważ lubię dłuższe imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile z Dobrosułką można podyskutować na spokojnie na różne tematy, tak na temat imion lepiej z nią nie wchodzić w dyskusję. Bo co jest złego w tym, że jednemu się podobają popularne imiona, innemu imiona "ze środka" a jeszcze innemu oryginalne i mało spotykane. Każdy ma inny gust i każdemu może się podobać co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

 

A zreszta nie wiem po co sie produkuje.  Ludzie przy imionach nie mysla tylko kieruja sie emocjami i dlatego jest taki strach nadawac dzieciom imiona, ktore sie lubi poniewaz rodzice ucza dzieci, ze sa imiona krzywdzace.

Po to, by jak zwykle bić pianę i podrasować własne nadwątlone ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×