Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sylvia121

Okres próbny na umowę o pracę a ciąża?

Polecane posty

Dzień dobry 

Jestem zatrudniona na umowie o pracę na okres próbny 1 miesiąc. Po tym okresie zostanie przedłużona mi umowa .Moj pracodawca nie wie o ciąży (która rozpoczęła się przed pracą)  ale również prawnie nie mam obowiązku o tym informować oraz pracodawca nie może o to pytać. Jeśli zataje informację o ciąży i będę już na umowie o pracę, to należeć mi się będzie zasiłek macierzyński?  Zaznaczam, że okres próbny trwa 1 miesiąc ,a nie 3 .Tylko nie wiem, czy ma to znaczenie po podpisaniu już umowy o pracę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzydko. Jestes nieuczciwa. Zapewne w dniu powrotu do pracy otrzymasz wypowiedze. 

Jesli chodzi o Twoje pytanie to zasilek bedzie Ci przyslugiwal. Przy czym jego wysokosc zalezy od okresu za jaki byly odprowadzane skladki jak rowniez ich wysokosci. 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Brzydko. Jestes nieuczciwa. Zapewne w dniu powrotu do pracy otrzymasz wypowiedze. 

Jesli chodzi o Twoje pytanie to zasilek bedzie Ci przyslugiwal. Przy czym jego wysokosc zalezy od okresu za jaki byly odprowadzane skladki jak rowniez ich wysokosci. 

 

Nieuczciwa jest również dyskryminacja kobiet w ciąży i brak chęci jej zatrudnienia ( zresztą karalna)  .Dziękuję za odpowiedź. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
7 minut temu, sylvia121 napisał:

Nieuczciwa jest również dyskryminacja kobiet w ciąży i brak chęci jej zatrudnienia ( zresztą karalna)  .Dziękuję za odpowiedź. 

Właśnie nie chcą zatrudniać młodych kobiet przez takie jak ty. Znalazłaś pracę tylko po to, żeby otrzymać macierzyńskie. 

Pewnie jeszcze za miesiąc, po otrzymaniu umowy na stałe pójdziesz na L4. W ogóle się nie dziwię pracodawcom, że nie chcą zatrudniać. 

Edytowano przez Iwna
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Iwna napisał:

Właśnie nie chcą zatrudniać młodych kobiet przez takie jak ty. Znalazłaś pracę tylko po to, żeby otrzymać macierzyńskie. 

Pewnie jeszcze za miesiąc, po otrzymaniu umowy na stałe pójdziesz na L4. W ogóle się nie dziwię pracodawcom, że nie chcą zatrudniać. 

Nie przez takie jak ja, tylko przez dyskryminację. Poczytaj w internecie trochę. Nie będę rezygnowała z dochodu tylko dlatego, że dla ciebie to brzydkie. Potrzebuje pieniędzy, inaczej się nie utrzymam a nie mam zamiaru być szczera i nie podpisywać umowy, tylko dlatego, że jestem w ciąży 

Z góry mówię, że nie chce czytać "mogłas myśleć wcześniej " ciąża nie jest planowana i nie będę wchodziła w szczegóły poczęcia. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz normalnie pracowała, to postąpisz uczciwe i raczej nikt nie będzie mial pretensji. Natomiast jeżeli zwiejesz od razu na zwolnienie, to cóż, zostaniesz naciągaczką i tyle, chociaż będzie to zgodne z prawem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
10 minut temu, sylvia121 napisał:

Nie przez takie jak ja, tylko przez dyskryminację. Poczytaj w internecie trochę. Nie będę rezygnowała z dochodu tylko dlatego, że dla ciebie to brzydkie. Potrzebuje pieniędzy, inaczej się nie utrzymam a nie mam zamiaru być szczera i nie podpisywać umowy, tylko dlatego, że jestem w ciąży 

Z góry mówię, że nie chce czytać "mogłas myśleć wcześniej " ciąża nie jest planowana i nie będę wchodziła w szczegóły poczęcia. Pozdrawiam 

A przed zajściem w ciążę nie pracowałaś, bo...? 

Dyskryminacja skądś się bierze. Właśnie z podejścia takich jak ty. Z tego co wiem istnieje coś takiego jak kosiniakowe, które otrzymywałabyś co miesiąc jako macierzyńskie. Ale lepiej oszukać pracodawcę. A później się dziwić, że nie chcą zatrudniać młodych kobiet. 

Kompletnie nie interesują mnie szczegóły poczęcia. 

Edytowano przez Iwna
  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sylvia121 napisał:

Nie przez takie jak ja, tylko przez dyskryminację. Poczytaj w internecie trochę. Nie będę rezygnowała z dochodu tylko dlatego, że dla ciebie to brzydkie. Potrzebuje pieniędzy, inaczej się nie utrzymam a nie mam zamiaru być szczera i nie podpisywać umowy, tylko dlatego, że jestem w ciąży 

Z góry mówię, że nie chce czytać "mogłas myśleć wcześniej " ciąża nie jest planowana i nie będę wchodziła w szczegóły poczęcia. Pozdrawiam 

Taaaaak nieplanowana ciąża, bo pewnie antykoncepcja zawiodła i nie wiedziałaś, że seks może prowadzić do ciąży. 

I tak, właśnie przez takie jak Ty kombinatorki i oszustki ja nie zatrudniam młodych kobiet. Wolę zatrudnić panią koło 50 lub mężczyznę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Iwna napisał:

A przed zajściem w ciążę nie pracował, bo...? 

Dyskryminacja skądś się bierze. Właśnie z podejścia takich jak ty. Z tego co wiem istnieje coś takiego jak kosiniakowe, które otrzymywałabyś co miesiąc jako macierzyńskie. Ale lepiej osuzkac pracodawcę. A później się dziwić, że nie chcą zatrudniać młodych kobiet. 

Kompletnie nie interesują mnie szczegóły poczęcia. 

Kto nie pracował?  Ja jestem kobietą  

Nie oszukuje, poczytaj kodeksy prawne. Nie mam obowiązku mówić o ciąży a pracodawca nie ma prawa pytać o ciąże. To nie jest oszustwo. 

1000 zl na utrzymanie?  Te pieniądze pomagają ale nie utrzymują .Jak napisałam wyżej, nie mogę zrezygnować z podpisania umowy. Proszę zaprzestać pisania " takich jak ty " ,ponieważ to jest argument dzieci z piaskownicy, nie ludzi dorosłych . Forum jest po to by rozmawiać. Zawsze mnie bawiło tutaj, że pod każdym postem znajdą się dziwni ludzie odbiegający od tematu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sylvia121 napisał:

Kto nie pracował?  Ja jestem kobietą  

Nie oszukuje, poczytaj kodeksy prawne. Nie mam obowiązku mówić o ciąży a pracodawca nie ma prawa pytać o ciąże. To nie jest oszustwo. 

1000 zl na utrzymanie?  Te pieniądze pomagają ale nie utrzymują .Jak napisałam wyżej, nie mogę zrezygnować z podpisania umowy. Proszę zaprzestać pisania " takich jak ty " ,ponieważ to jest argument dzieci z piaskownicy, nie ludzi dorosłych . Forum jest po to by rozmawiać. Zawsze mnie bawiło tutaj, że pod każdym postem znajdą się dziwni ludzie odbiegający od tematu. 

A pracodawca ma prawo Cię zwolnić zaraz po macierzyńskim i co wtedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, BitchNaughty napisał:

A pracodawca ma prawo Cię zwolnić zaraz po macierzyńskim i co wtedy? 

Po macierzyńskim, od porodu macierzyński łącznie z rodzicielskim trwa rok. To długo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BitchNaughty napisał:

Taaaaak nieplanowana ciąża, bo pewnie antykoncepcja zawiodła i nie wiedziałaś, że seks może prowadzić do ciąży. 

I tak, właśnie przez takie jak Ty kombinatorki i oszustki ja nie zatrudniam młodych kobiet. Wolę zatrudnić panią koło 50 lub mężczyznę. 

Skąd wiesz, że antykoncepcja zawiodła?  Napisałam, że nie będę pisać o historii poczęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sylvia121 napisał:

Kto nie pracował?  Ja jestem kobietą  

Nie oszukuje, poczytaj kodeksy prawne. Nie mam obowiązku mówić o ciąży a pracodawca nie ma prawa pytać o ciąże. To nie jest oszustwo. 

1000 zl na utrzymanie?  Te pieniądze pomagają ale nie utrzymują .Jak napisałam wyżej, nie mogę zrezygnować z podpisania umowy. Proszę zaprzestać pisania " takich jak ty " ,ponieważ to jest argument dzieci z piaskownicy, nie ludzi dorosłych . Forum jest po to by rozmawiać. Zawsze mnie bawiło tutaj, że pod każdym postem znajdą się dziwni ludzie odbiegający od tematu. 

Z takim podejściem mam nadzieję, że nie dostaniesz tej umowy na stałe. To też będzie zgodne z prawem.

Wcześniej pracą się nie skalałaś, a jak wpadłaś (co w XXI wieku jest zachowaniem 'dziecka z piaskownicy') nagle znalazłaś pracę, oszukasz pracodawcę i jeszcze, widząc po twoim toku myślenia, uciekniesz na L4 zaraz po podpisaniu umowy. 

Przez takie jak ty cierpią uczciwe, młode kobiety. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sylvia121 napisał:

Po macierzyńskim, od porodu macierzyński łącznie z rodzicielskim trwa rok. To długo 

A później co? Zresztą skoro nie pracowałaś wcześniej to o jakim macierzyńskim Ty piszesz skoro jego wysokość wylicza się na podstawie średnie z 12 miesięcy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sylvia121 napisał:

Skąd wiesz, że antykoncepcja zawiodła?  Napisałam, że nie będę pisać o historii poczęcia. 

Czyli jednak planowana skoro to nie antykoncepcja zawiodła. Jesteś w takim razie zwykłą kombinatorką. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny zobaczcie wczesniejszy watek autorki i sprawa jest jasna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, BitchNaughty napisał:

A później co? Zresztą skoro nie pracowałaś wcześniej to o jakim macierzyńskim Ty piszesz skoro jego wysokość wylicza się na podstawie średnie z 12 miesięcy? 

Nieprawda, wiem z doswiadczenia, że jest inaczej. Moja koleżanka po 3 miesiącach okresu próbnego zaszła w ciąże. Była już na umówię o pracę i dostawała l4 100% płatne, a następnie macierzyński 100% płatne a później 60% .Nie pracowała wcześniej. To była jej pierwsza praca. Oczywiście nie była jedynym przypadkiem w takiej sytuacji, który znam. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Iwna napisał:

Z takim podejściem mam nadzieję, że nie dostaniesz tej umowy na stałe. To też będzie zgodne z prawem.

Wcześniej pracą się nie skalałaś, a jak wpadłaś (co w XXI wieku jest zachowaniem 'dziecka z piaskownicy') nagle znalazłaś pracę, oszukasz pracodawcę i jeszcze, widząc po twoim toku myślenia, uciekniesz na L4 zaraz po podpisaniu umowy. 

Przez takie jak ty cierpią uczciwe, młode kobiety. 

Nie wiem skąd wiedza, że wcześniej nie pracowałam. Nigdzie ne napisałam, że ucieknę na l4.Naucz się czytać. Myślenie nie boli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj jak brzydko tak kręcić autorko, brzydko. To w końcu jaka Ty masz umowę, bo w styczniu podobno miałaś na 3 miesiące, teraz nagle na miesiąc. Weź się zdecyduj. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BitchNaughty napisał:

Czyli jednak planowana skoro to nie antykoncepcja zawiodła. Jesteś w takim razie zwykłą kombinatorką. 

Nie jest planowana. Proszę przestać mówić o poczęciu ciąży bo nie o ten temat chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, BitchNaughty napisał:

Oj jak brzydko tak kręcić autorko, brzydko. To w końcu jaka Ty masz umowę, bo w styczniu podobno miałaś na 3 miesiące, teraz nagle na miesiąc. Weź się zdecyduj. 

Gdzie w styczniu?  Chodzi ci o stary post, ktory napisałam z ciekawości?  Zaznaczyłam tak, że pisze z ciekawości ale widocznie czytać nie umiesz. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz uwaga, wątek autorki ze stycznia 

"

sylvia121     1

 

Napisano 29 Styczeń

Mam pytanie 

Obecnie jestem na umowie o prace (okres próbny 3 miesiące)  .Po okresie próbnym jest kolejna umowa na dwa lata. Planuje dziecko ale chciałabym by przysługiwał mi zasiłek macierzyński. W kwietniu (jeśli przedłuże umowę)  podpisuję tą na dwa lata. Czy  w trakcie trwania już w kwietniu umowy o pracę na dwa lata mogę starać się o dziecko?  Wiem, że poproszą mnie o zaświadczenie o ciąży. Co jeśli na zaświadczeniu będzie dokładny tydzień ciąży ( który liczy się od ostatniej miesiączki ) a ostatnia miesiączka była na umowie na okres próbny?  Będę wtedy miała zasiłek tylko do rozwiązania porodu, czy po porodzie również zasiłek macierzyński będzie mi przysługiwał bo podpisałam umowę o pracę na dwa lata?"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BitchNaughty napisał:

A teraz uwaga, wątek autorki ze stycznia 

"

sylvia121     1

 

Napisano 29 Styczeń

Mam pytanie 

Obecnie jestem na umowie o prace (okres próbny 3 miesiące)  .Po okresie próbnym jest kolejna umowa na dwa lata. Planuje dziecko ale chciałabym by przysługiwał mi zasiłek macierzyński. W kwietniu (jeśli przedłuże umowę)  podpisuję tą na dwa lata. Czy  w trakcie trwania już w kwietniu umowy o pracę na dwa lata mogę starać się o dziecko?  Wiem, że poproszą mnie o zaświadczenie o ciąży. Co jeśli na zaświadczeniu będzie dokładny tydzień ciąży ( który liczy się od ostatniej miesiączki ) a ostatnia miesiączka była na umowie na okres próbny?  Będę wtedy miała zasiłek tylko do rozwiązania porodu, czy po porodzie również zasiłek macierzyński będzie mi przysługiwał bo podpisałam umowę o pracę na dwa lata?"

Zacytuj też poniższe komentarze. 

Nie wiem co to ma do obecnego tematu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, BitchNaughty napisał:

W sumie to autorka trąca patologią. Radośnie robi sobie dziecko nie mając pieniędzy na jego utrzymanie. 

Dziecko z gwałtu. A to cytat z poprzedniego postu, który zapomniałaś wkleić  "Nie jestem w ciąży ale to pytanie mnie ciekawi. Są różne sytuacje i jak to wygląda w takich przypadkach. " cytat oczywiście mój .Jak wspomniałam, post był z ciekawości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, sylvia121 napisał:

Dziecko z gwałtu. A to cytat z poprzedniego postu, który zapomniałaś wkleić  "Nie jestem w ciąży ale to pytanie mnie ciekawi. Są różne sytuacje i jak to wygląda w takich przypadkach. " cytat oczywiście mój .Jak wspomniałam, post był z ciekawości. 

Taaak, cztery miesiące temu byłaś zainteresowana sytuacja, w której dokładnie jesteś teraz i taki zbieg okoliczności, że cię ktoś zgwałcił. Prowo jak nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Iwna napisał:

Taaak, cztery miesiące temu byłaś zainteresowana sytuacja, w której dokładnie jesteś teraz i taki zbieg okoliczności, że cię ktoś zgwałcił. Prowo jak nic. 

Wkleje ten cytat bo widać, że nie przeczytałaś "Nie jestem w ciąży ale to pytanie mnie ciekawi. Są różne sytuacje i jak to wygląda w takich przypadkach. " cytat z paru miesięcy temu. Nie byłam wtedy w takiej sytuacji. Gdybym byla, byłabym w zaawansowanej ciąży na l4.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sylvia121 napisał:

Nie przez takie jak ja, tylko przez dyskryminację. Poczytaj w internecie trochę. Nie będę rezygnowała z dochodu tylko dlatego, że dla ciebie to brzydkie. Potrzebuje pieniędzy, inaczej się nie utrzymam a nie mam zamiaru być szczera i nie podpisywać umowy, tylko dlatego, że jestem w ciąży 

Z góry mówię, że nie chce czytać "mogłas myśleć wcześniej " ciąża nie jest planowana i nie będę wchodziła w szczegóły poczęcia. Pozdrawiam 

Napisano 29 Styczeń

Mam pytanie 

Obecnie jestem na umowie o prace (okres próbny 3 miesiące)  .Po okresie próbnym jest kolejna umowa na dwa lata. Planuje dziecko ale chciałabym by przysługiwał mi zasiłek macierzyński. W kwietniu (jeśli przedłuże umowę)  podpisuję tą na dwa lata. Czy  w trakcie trwania już w kwietniu umowy o pracę na dwa lata mogę starać się o dziecko?  Wiem, że poproszą mnie o zaświadczenie o ciąży. Co jeśli na zaświadczeniu będzie dokładny tydzień ciąży ( który liczy się od ostatniej miesiączki ) a ostatnia miesiączka była na umowie na okres próbny?  Będę wtedy miała zasiłek tylko do rozwiązania porodu, czy po porodzie również zasiłek macierzyński będzie mi przysługiwał bo podpisałam umowę o pracę na dwa lata?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Aniac napisał:

Napisano 29 Styczeń

Mam pytanie 

Obecnie jestem na umowie o prace (okres próbny 3 miesiące)  .Po okresie próbnym jest kolejna umowa na dwa lata. Planuje dziecko ale chciałabym by przysługiwał mi zasiłek macierzyński. W kwietniu (jeśli przedłuże umowę)  podpisuję tą na dwa lata. Czy  w trakcie trwania już w kwietniu umowy o pracę na dwa lata mogę starać się o dziecko?  Wiem, że poproszą mnie o zaświadczenie o ciąży. Co jeśli na zaświadczeniu będzie dokładny tydzień ciąży ( który liczy się od ostatniej miesiączki ) a ostatnia miesiączka była na umowie na okres próbny?  Będę wtedy miała zasiłek tylko do rozwiązania porodu, czy po porodzie również zasiłek macierzyński będzie mi przysługiwał bo podpisałam umowę o pracę na dwa lata?"

Spóźniłaś się, ktoś już to zacytował. Ja zresztą również nawiązanie ale piernik będzie podążał za piernikiem. 

Ach te kobiety...

  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sylvia121 napisał:

Nieprawda, wiem z doswiadczenia, że jest inaczej. Moja koleżanka po 3 miesiącach okresu próbnego zaszła w ciąże. Była już na umówię o pracę i dostawała l4 100% płatne, a następnie macierzyński 100% płatne a później 60% .Nie pracowała wcześniej. To była jej pierwsza praca. Oczywiście nie była jedynym przypadkiem w takiej sytuacji, który znam. 

Rozumiem, ze kolezanki natchnely Cie mysla by oszukiwac. Spoko, jakie towarzystwo taka i Ty. 

Jesli to nie prowokacja, to az przykro to czytac. 

Myslisz, ze rok to duzo, z malym dzieckiem? To chwila. Ktora bardzo szybko sie skonczy a Ty zostaniesz bez dochodu za to z obowiazkiem utrzymania juz nie tylko siebie ale i dziecka. Kobiety z malymi dziecmi tez maja pod gorke. Nikt ich nie chce zatrudniac bo dzieci choruja, tak to jest niesprawiedliwe, takie jest jednak zycie. Myslisz, ze wtedy znajdziesz prace, oszukasz nastepnego pracodawce? Zdziwisz sie jak szybko z takiej pracy wylecisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Lilll napisał:

Jeżeli będziesz normalnie pracowała, to postąpisz uczciwe i raczej nikt nie będzie mial pretensji. Natomiast jeżeli zwiejesz od razu na zwolnienie, to cóż, zostaniesz naciągaczką i tyle, chociaż będzie to zgodne z prawem. 

No tak ale nie przedłużą mi umowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×