Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
RZECZOM

czy dużo byście zmienili gdybyście mogli cofnąć czas?

Polecane posty

Nie spotkałabym jednej osoby i nie było by problemów do dziś. 😉 

Kiedyś mówiłam,że niczego nie żałuję,ale dziś...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Argen napisał:

Zależy czy z tym cofaniem traciłoby się dotychczasową wiedzę... Bo jeżeli nie, to zmieniłbym trzy rzeczy:

- kierunek w szkole średniej

- próbował „uderzać” do pewnej panny (ciekawe co by się stało)

- oszczędzał więcej kasy

Ja też uderzyłbym do pewnej, bardzo atrakcyjnej  panny, do której nie uderzyłem, mimo tego, że na 100 % nie dostałbym kosza. Z pewnością przeżyłbym z nią piękne, niezapomniane chwile. Problem w tym, że w takim przypadku nie spotkałbym mojej pięknej żony, z którą żyję w szczęśliwym związku. Czy z tamtą panną byłbym w równie szczęśliwym związku? Tego nigdy się nie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka Mi

Nie walczyłaby o miłość, od razu delikwent dostałby kopa 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2020 o 17:14, Kulfon napisał:

No widzisz, jakos nie czuje sie lepiej gdy widze tragedie innych. Wrecz przeciwnie, to mnie jeszcze utwierdza w przekonaniu, ze zycie wcale nie jest takie super jak wszyscy naokolo staraja mi sie wmowic.

Mądrze piszesz. Ja się z Tobą zgadzam . Trochę lat trzeba przeżyć aby niektóre rzeczy zauważyć i dojść do takich wniosków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym się miał cofnąć z tym doświadczeniem i wiedzą, którą mam teraz to tak.

Ale, przenigdy z własnej woli nie cofnąłbym się jeszcze raz żeby przeżyć to samo co przeżyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, lonelyman napisał:

Mądrze piszesz. Ja się z Tobą zgadzam . Trochę lat trzeba przeżyć aby niektóre rzeczy zauważyć i dojść do takich wniosków. 

Pozwolisz, że ja nie zgodzę się z Tobą. Są ludzie, którzy nie mając problemów w życiu będą twierdzić, że ni ma szału, a są ludzie który dostaną nieźle w kość ale nadal będą twierdzić, że warto żyć i walczyć o szczęście. To kwestia psychiki, podejścia do życia. Ja nie wmawiam nic nikomu. Tak jak wy nie przekonacie mnie, że życie jest mierdą, tak ja nie przekonam was, że jest cudem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Bezedury napisał:

Jakbym się miał cofnąć z tym doświadczeniem i wiedzą, którą mam teraz to tak.

Ale, przenigdy z własnej woli nie cofnąłbym się jeszcze raz żeby przeżyć to samo co przeżyłem.

Gdybyś mógł cofnąć czas czy byś coś zmienił? Nie czy byś chciał to przeżyć jeszcze raz. Ja bym nie chciała, ale o ironio, nie zmieniłabym nic. Jaki sens żałować np. wyboru studiów, jak wiem, że te które dzisiaj bym wybrała kilkanaście lat temu byłyby katorgą? KAŻDY z nas chciałby swój rozum i 15lat ale to niestety tak nie działa, mądrość przychodzi z wiekiem. Trzeba ją wykorzystać wprzód, a nie gdybać co wstecz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję. Ja po prostu nie chciałbym jeszcze raz włazić do tej samej rzeki, bo po co? Jakbym miał się cofnąć to chciałbym, żeby moje życie innym torem się potoczyło - jakbym miał możliwość skorzystać z tego doświadczenia i wiedzy co mam obecnie,  to by było super ciekawe doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Bezedury napisał:

Ja nie żałuję. Ja po prostu nie chciałbym jeszcze raz włazić do tej samej rzeki, bo po co? Jakbym miał się cofnąć to chciałbym, żeby moje życie innym torem się potoczyło - jakbym miał możliwość skorzystać z tego doświadczenia i wiedzy co mam obecnie,  to by było super ciekawe doświadczenie.

Suma sumarum doszedłbyś do tego co masz dziś (ten wiek i ta wiedza) bo lepsze życie nie nauczyłoby Cię niczego. Przeżyłbyś je MOŻE szczęśliwiej ale dziś byłbyś w tej samej kaczej doopie 😉 zakrecilam 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błędów bym pewnie dużo nie popełnił takich jak popełniłem ale pewnie były by inne błędy. Pewnie dążyłbym do tego o czym marzyłem a się wszystko zrypało i jestem tam gdzie jestem.

Nie ma co gdybać. Cza dożyć co mam dożyć i umrzeć bez większych jakiś narzekań czy pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Bezedury napisał:

dążyłbym do tego o czym marzyłem

dlaczego nie dążysz teraz? nigdy nie jest za późno ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, elektryzująca napisał:

dlaczego nie dążysz teraz? nigdy nie jest za późno ... 

Już za późno. Tak starych jak ja nie biorą do tego zawodu. Musiałbym być ze 20 lat młodszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skadi

Na pewno coś by się zmieniło. Innych wybórów bym dokonała.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Skadi napisał:

Na pewno coś by się zmieniło. Innych wybórów bym dokonała.  

czy dałaby szczęście? nie wiesz bo nie przeżyłaś. Może nie dałyby Ci wcale takiej satysfakcji jak się wydaje? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze coś innego. Chciałabyś powtarzać za każdym razem ten sam scenariusz wydarzeń czy jednak pociągałoby Cię coś innego??

Oglądałaś film "Dzień świstaka" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skadi
2 minuty temu, elektryzująca napisał:

czy dałaby szczęście? nie wiesz bo nie przeżyłaś. Może nie dałyby Ci wcale takiej satysfakcji jak się wydaje? 🤔

 Może spokojniejsze życie miałabym? A szczęscie ? Szczęście to są chwile, chwile, ulotne jak motyle 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, Kulfon napisał:

No więc też byś nie chciała przeżyć znowu swojego życia? 

czemu nie, maso.chizm podobno daje dreszczyk podniecenia 😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Bezedury napisał:

Ale zawsze coś innego. Chciałabyś powtarzać za każdym razem ten sam scenariusz wydarzeń czy jednak pociągałoby Cię coś innego??

Oglądałaś film "Dzień świstaka" ??

oglądałam. Wiem, że wyciągając z tej układanki jeden element już nic nie byłoby takie same, a wszystko co przeżyłam jakby nie patrzeć  ubogacilo mnie i miało dobre strony. Natomiast jeśli wyrwę sytuację z kontekstu życia (np. gdy mój syn przestał oddychać), nie powiem Ci, że chciałabym przeżyć to drugi raz...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×