Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Alinka98

krwawienia/plamienia śródcykliczne - tabletki anty - proszę o pomoc

Polecane posty

Witam, 
jestem obecnie w trakcie zażywania 3 rodzaju tabletek antykoncepcyjnych (brałam wcześniej Vibin Mini oraz Vines) aktualnie mam ostatnie dwie tabletki Rigevedonu. 
Niestety każda zmiana tabletek wiązała się z tym, że przy każdym pudełku występowały i występują krwawienia/plamienia śródcykliczne. Jest to dla mnie niezwykle uciążliwe, gdyż mam wrażenie jak bym cały czas miała okres. 
Zastanawiam się by nie zrezygnować całkowicie z brania tabletek i za parę miesięcy znów spróbować. Konsultacja z ginekologiem wygląda tak, że Pani za każdym razem stwierdza, że tabletki muszą być dla mnie za słabe i przepisuje mi kolejne  (obecnie na recepcie mam przepisane 3 rodzaje - Rigevidon, Lesine oraz Kontracept).  Powiedziała, że jeśli w dwóch pierwszych opakowaniach będzie dalej coś nie tak żeby zmienić na kolejny rodzaj i tak dalej, i tak dalej.... 
Lecz ja mam wrażenie, że zmieniając te tabletki coś w końcu sobie w organizmie zepsuje i mam już tego powoli dość i takie "próbowanie" jak nie te to te też jest dla mnie śmieszną sytuacją. 


Co by Panie mi poleciły w takim wypadku zrobić? Proszę o pomoc i ewentualne sugestie... 


Ja zastanawiam się nad odłożeniem tabletek i zmianą ginekologa, który będzie umiał dobrać mi prawidłowo tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze trzy miesiące brania danego rodzaju tabletek mogą się pojawiać krwawienia śródcykliczne. Wynika to z tego, że organizm musi się przyzwyczaić do nowych dawek hormonów. Dopiero jeśli po tych trzech miesiącach krwawienia nie ustępują to znaczy, że dane tabletki są nieodpowiednie dla Twojego organizmu i trzeba zmienić na inne. Jeśli ginekolog co miesiąc przepisuje Ci inne to ja bym zmieniła, ale ginekologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam ten sam problem brałam 6 miesięcy tabletki vines i 2 miesiące były krwawienia kolejne 2 nie i ostatnie 2 znowu, podobno to przez to ze te tabletki są słabe i moja koleżanka miała tak samo, na twoim miejscu albo próbowałabym dalej albo zmieniła tabletki lub Wgl metodę anty, są jeszcze podobno tabletki które hamują krwawienie przy braniu tabletek anty ale to wydaje mi się być trochę głupie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to do 6 miesięcy przy stosowaniu pigułek, na poczatku mają prawo występować krwawienia śródcykliczne. Problemem jest, gdy po tym czasie występują. Może powinnaś skonsultować jeszcze zinnym ginekologiem, no chyba że to tej masz zaufanie. Zastanów się, czy nie wystarczyłaby u Ciebie metoda barierowa. Jest bardzo dobra alternatywa dla prezerwatyw, a mianowicie diafragma dopochwowa Caya. Może dodatkowo badanie temperatury podczas cyklu i wtedy bez tabletek. Musisz przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×