Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Roletka

Pieluszki wielorazowe

Polecane posty

Macie z nimi jakieś doświadczenia? Dla dziecka kupiłam 6 otulaczy pul i wkłady z tetry. Byłam bardzo zadowolona, że nie produkuję śmieci, że w sumie to nic trudnego i nie muszę wydawać już pieniędzy na pampersy. Do dzisiaj. Dziecko było przewinięte i nakarmione, a mimo to marudziło. Okazało się, że ma mokrą całą pupę. Całą, a nie że był jakiś mały przeciek. Wzięłam otulacz pod kran i woda przepływała przez niego jak przez sito. Co zrobilam nie tak? Zajechałam ten PUL? Prałam w 60 stopniach, suszyłam na suszarce. Ta pieluszka ma może z 2 miesiące. Miałam dużo samozaparcia, ale dzisiaj mam załamkę, że ani to wygodne ani ekonomiczne 😞

o, podepnę się pod pytanie, bo już niedługo i mnie czeka zmienianie pieluch 🙂

26 minut temu, nellaa napisał:

o, podepnę się pod pytanie, bo już niedługo i mnie czeka zmienianie pieluch 🙂

Podpowiem Ci tylko, że nie ma co szaleć z zakupami jeszcze w ciąży. Nie wiesz jaki system będzie Tobie najbardziej odpowiadał, więc bez sensu płacić pieniądze za coś co Cię tylko zniechęci. Kup na próbę po 1 z każdego rodzaju pieluch albo rozejrzyj się za "pieluchoteką". Nam najbardziej odpowiada na ten moment tetra i otulacz, to rozwiązanie dość tanie. Jeden dobry otulacz kosztuje około 50 zł, tetra taka lepsza 4 zł, trzeba mieć z 30-40 na zmianę jeśli chcesz robić pranie co 2-3 dzień. Byłam pozytywnie nastawiona, ale dzisiejsza wpadka mnie załamała 🙂

Podziwiam samozaparcie. Ja jestem goraca zwolenniczka pampersow ze wzgledu na wygode ich stosowania. Dziecko ma sucho, a ja nie mam dodatkowego prania, a i tak przy 2 dzieci piore wlasciwie codziennie. 

Moj maluszek ma 2,5 mc, jestesmy na wielorazowkach i bardzo sobie chwalę. Tetra i otulacz u mnie tylko w domu, jak mala szykuje sie na dłuższą drzemkę to wybieram wklad. Mam 6 otulaczy i 12 kieszonek. Teraz, gdy dzidza nabrala kształtów 😉 przecieki przy nozkach zdarzają nam sie sporadycznie, ale ja od razu wybieralam OS, nie mialam nic w rozmiarze noworodkowym. Nie wiem, co u Ciebie moglo sie stac, moze zbyt wysokie obroty przy wirowaniu? Ja piore w 40' z odkazaczem. 

Właśnie mam pytanie co do prania. Piorę co drugi, trzeci dzień w 60 stopniach, 800 obrotów. Najpierw płukanie, potem 2 godziny prania. Zazwyczaj oddzielnie pieluchy, czasem dorzucam pościel czy ręczniki. W tych 40 stopniach pierzesz tylko pieluchy czy coś dorzucasz? 

Wrzucam najpierw same pieluchy na plukanie lub krotki program do odswiezania 20 min, pozniej pranie w 40' 1,5 godz dorzucam do tego ubranka itp bo mam wsad 8 kg wiec i tak maja luzno. Potem dodatkowe plukanie, wyjmuje PUL, a ubranka i wklady wiruje na wyzszych obrotach. A jakiej firmy masz otulacze? U mnie bambams, pupus i  chinskie. 

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować