Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kasia

Płyn/olejek nawilżający do kąpieli w ciąży

Polecane posty

Macie/znacie jakieś sprawdzone płyny/olejki do kąpieli, które fajnie nawilżają skórę? Zaczynam 7. miesiąc ciąży i mimo częstego smarowania balsamami i kremami dla przyszłych mam moja skóra ciągle jest sucha. Możecie polecić jakiś płyn czy coś takiego albo coś innego co się u Was sprawdzało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam olejek Bielendy w spraju, używam ze względu na zapach i wtedy zamiast kremu, ale fakt że także natłuszcza i nawilża przyjemnie. Olej kokosowy jest dobry - ale chyba tylko jakiś nierafinowany, eko, bo gdy kiedyś miałam po kolei dwa najtańsze, to po jakimś czasie stosowania wysuszały mi skórę. Bardzo dobrze działa balsam arganowy marki Green Pharmacy... Do mycia: szare mydło czy jakieś szare z dodatkami...

Emolienty do kąpieli są naprawdę świetne, ale drogie, wszelkie np Oillan.

Ogólnie wydaje mi się że od tego, czego użyjesz WAŻNIEJSZE JEST, żebyś czegoś natłuszczającego używała często np przy okazji każdego podmycia się, gdy możesz potem nanieść na brzuch, piersi, uda, tyłek. 

Od czasu do czasu np raz na tydzień czy kilka dni (ale nie za często), warto sobie zrobić peeling z cukru i oliwy z oliwek. Sprawdź, jeśli nie znasz. Absolutna rewelacja (tylko wanna jest od razu do mycia, po oliwie, i to koniecznie, żeby jeszcze wychodząc się nie poślizgnąć 😄).

Ja tak postępowałam (tzn częstotliwość najważniejsza) w pierwszej i drugiej ciąży, i nie mam żadnych rozstępów ani innych problemów, a jestem dobrze po 40-tce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(P.S. Też jestem w siódmym miesiącu ciąży. 🙂 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam ogromne problemy z rozstępami na udach - skóra mocno się przesuszała. Stosowałam połączenie balsam + olej kosmetyczny kokosowy (albo lniany, czasem awokado, chociaż ten pierwszy najlepiej mi się sprawdził).  

Jeśli skóra jest przesuszona, nie wystarczy nałożyć olej, ale pod niego warstwę "wilgoci" czyli np. balsam, hydrolat, albo po prostu nie wycierać skóry po kąpieli, ale od razu nałożyć kosmetyk 🙂 

Natłuszczanie skóry jednak bardzo ważne - można w ten sposób poprawić też troszkę wygląd już istniejących rozstępów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałam krem i olejek na rozstępy Mustela. Bardzo fajnie nawilża i uelastycznia skórę, a mam na prawdę bardzo suchą, aż czasami szczypie 😞  Przyznam się też, że używam czasami olejku do kąpieli (Mustela), co prawda jest dla maluszków, ale skóra po nim jest cudowna 😄  więc podkradam sobie od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×