Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam.

Pytanie do rodziców z Łodzi i okolic.

Chcemy ochrzcić synka ale mamy kandydatkę na chrzestną po ślubie cywilnym.

Nie mamy innego wyjśćia tylko ona.

Wiemy jakie są czasy ale księża jej nie aprobują. Czy znacie parafie w Łodzi i oklicach które znaja życie w tych czasach i wychodzą z pomocną dłonią w tych czasach ?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrzestny ma być przewodnikiem w wierze - jakim religijnym przewodnikiem może być osoba która nie wyznaje tej religii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ta kandydatka ma pomóc wychować wam dziecko w wierze katolickiej, dawać mu przykład, skoro sama nie żyje według jej zasad? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy pewni że pomoże jak najbardziej, są różne przypadki w tych czasach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże?

Chyba prezentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj syn ma chrzestna po slubie cywilnym. W parafii wyjasnila, ze jej maz jest ateista i konmi sie go nie da zaciagnac do kosciola. Ksiadz wystawil jej odpowiedni papierek. 

Dla mnie chrzest dzieci byl malo wazny. Bardziej zalezalo na tym mojej drugiej polowce wiec sie zgodzilam. Od chrzestnych niczego nie wymagalam i nie wymagam. Moze by czasem zabrali dzieci na spacer, jak maja za duzo wolnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My również niczego nie wymagamy , poprostu żeby byli blisko dziecka , u nas podobna sytuacja chrzestna po slubie z ateistą i co się zrobi ?? ona by chciała ślub kościelny , nie raz o tym mówi ale murem głowy się nie przebije a miłość to miłośc.Dziwi mnie w tej sytuacji podejście księży, dobrze wiedzą jak jest a utrudniają z każdej strony. Nasz proboszcz proponuje jednego chrzestnego , ale jak to wygląda??

Mały będzie miał rodzeństwo i niech rodzeństwu się uda i będzie miał idealnych chrzestnych to jak my mu to wytłumaczyymy gdy nas zapyta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji wystarczy jeden chrzestny. Kościół ma swoje zasady i ksiądz ma prawo odmówić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tochterm napisał:

Dziwi mnie w tej sytuacji podejście księży, dobrze wiedzą jak jest a utrudniają z każdej strony.

Przestrzeganie praw i zasad wiary nazywasz "utrudnieniami" które księża robią po złości?

I jeszcze ten argument "jak to będzie wyglądało" czyli "co ludzie powiedzą" na jednego chrzestnego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być jeden chrzestny plus świadek chrztu jeśli dobrze kojarzę. Czyli w sam raz opcja dla kogoś kto nie kwalifikuje się do formalnego bycia chrzestnym a jest fajnym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu pytamy , o to gdzie w okolicach Łodzi nie mają wygórowanych wymogów co do chrztu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytacie po prostu jak jak zahahmęcić i obejść zasady wiary.

Ale myślę że przy chciwości księży parę stówek ten problem rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zadziwia jak ksieza " musza bronic zasad wiary" , szkoda, ze nie przeszkadza im to w gwalceniu dzieci i ciaglym kombinowaniu i wyludzaniu pieniedzy. Najmniej uczciwi ludzie na swiecie, zawsze od innych beda wymagac wiecej niz od siebie. Czasami parafia obok moze byc bardziej "zyczliwa".  Zalezy na jakiego trafisz czlowieka Autorko. Niektorzy z ksiezy wciaz pozostali ludzmi i im szambo nie wybilo. Szukaj takiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj maz jest chrzestnym u swojego brata i mamy tylko ślub cywilny, bo ja byłam już rozwódka... wszystko zależy od parafii. Chrzest odbywał się w Poznaniu i tam księża podchodzili do tego ze spokojem... sami zaraz będziemy rodzicami i będziemy chcrzcic córkę, narazie jeszcze chrzestnych nie mamy😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

Zawsze mnie zadziwia jak ksieza " musza bronic zasad wiary" , szkoda, ze nie przeszkadza im to w gwalceniu dzieci i ciaglym kombinowaniu i wyludzaniu pieniedzy. Najmniej uczciwi ludzie na swiecie, zawsze od innych beda wymagac wiecej niz od siebie.

Skoro tak to po co chcecie na siłę pchać dzieci do zbliżonej i kłamliwej sekty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bimba napisał:

Skoro tak to po co chcecie na siłę pchać dzieci do zbliżonej i kłamliwej sekty???

Nie sekty tylko Bozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślisz że zboczony złodziej jest przedstawicielem "Bozi"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
6 godzin temu, AgsAgsAgs napisał:

Zawsze mnie zadziwia jak ksieza " musza bronic zasad wiary" , szkoda, ze nie przeszkadza im to w gwalceniu dzieci i ciaglym kombinowaniu i wyludzaniu pieniedzy. Najmniej uczciwi ludzie na swiecie, zawsze od innych beda wymagac wiecej niz od siebie. Czasami parafia obok moze byc bardziej "zyczliwa".  Zalezy na jakiego trafisz czlowieka Autorko. Niektorzy z ksiezy wciaz pozostali ludzmi i im szambo nie wybilo. Szukaj takiego. 

To dlaczego zgodziłaś się na indoktrynację swojego dziecka przez tych "najmniej uczciwych ludzi na swiecie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc? Czy zna ktoś z Łodzi o okolic parafie , księdza który realnie podchodzi do życia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
Przed chwilą, tochterm napisał:

Więc? Czy zna ktoś z Łodzi o okolic parafie , księdza który realnie podchodzi do życia ??

Ksiądz realnie podchodzący do życia. Oj, będzie ciężko 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego nie chcecie jednego chrzestnego ? Po co takie kombinowanie na sile ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Edit666 napisał:

To dlaczego zgodziłaś się na indoktrynację swojego dziecka przez tych "najmniej uczciwych ludzi na swiecie"?

Zgodzilam sie na chrzest ze wzgledu na meza. Gdyby to zalezalo tylko od mojej decyzji to dzieci nigdy by ochrzczone nie zostaly. On jest wierzacy w przeciwienstwie do mnie. Sprawe postawilam jasno, ze nigdy dzieci do kosciola prowadzac nie bede, nie bede tez ukrywac co mysle o kosciele i ksiezach. W sumie on tez dzieci do kosciola nie prowadzi, wiec moze tez cos do niego dotarlo pobwszystkich aferach zwiazanych z kosciolem. 🙂 Nie ukrywam, ze mnie to raczej cieszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Sprawe postawilam jasno, ze nigdy dzieci do kosciola prowadzac nie bede, nie bede tez ukrywac co mysle o kosciele i ksiezach. W sumie on tez dzieci do kosciola nie prowadzi, 

To po to chrzcisz dziecko żeby go nigdy do kościoła nie prowadzać????

To może jeszcze obrzezajcie synka w synagodze żeby go tam już nigdy więcej prowadzać!

Takie rzeczy to chyba tylko w Polsce, odcinać się się od kościoła, pluć na księży, publicznie deklarować się że się nie chce mieć z nimi nic wspólnego A potem chrzest i komunię urządzać.

Po co się ośmieszacie tymi szopkami i pisaniem takich bzdur????

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest trzepać kasę od gości na chrzcinach. Nie możecie sobie zrobić imprezki pt."powitanie nowego członka rodziny"? Z kościołem nic wspólnego nie mają ale chrzczą. I jeszcze naplują na księdza, że ma jakieś wymagania, karteczki, spowiedzi, katecheza, ofiara... Po co wam to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×