Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dudu awła

Monika dzieciaki cudaki

Polecane posty

Nigdy nie zarzuca tej kobiecie że nie  kocha swoich dzieci, ale jej podejście do ich rozwoju mnie przeraża. Zamiast wykorzystać najlepszy okres rozwojowy, nie robi nic bo jest lekkoduchem myślącym że jakoś to będzie. Bóg dał dzieci, to zadba też i o całą resztę... 

Edytowano przez Szamankaaa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorotka ma 1,5 roku. Siada wyłącznie z pozycji szpagatu, nie raczkuje, nie czworakuje, nie próbuje wstawać czy chodzić. 

Nie mówi, wydaje tylko odgłosy. Wielokrotnie Monika mówiła coś by rozśmieszyć dzieci - Heniek się śmiał, Boguś się śmiał a Dorota patrzyła z rozdziawioną buzią bo nie kumała o co chodzi. Ona często nawet nie odpowiada uśmiechem na uśmiech.

Za rok między nią i Bogusiem będzie przepaść rozwojowa. I naprawdę żal patrzeć że Monika tego nie widzi tylko żyje w świecie fantazji i nadal wierzy, że jej dzieci będą samodzielne. 

Tu jest potrzebna terapia, na cito. Logopeda, psycholog dziecięcy, fizjoterapeuta. 

Niby gdzieś tam jeżdżą ale na serio nie wystarczy zawieźć dzieciaka dwa razy w tygodniu na zajęcia, tu jest potrzebna codzienna orka w domu.

Mój syn miał opóźniony rozwój mowy jako dwulatek. Cwiczylismy codziennie, całkowity zakaz bajek, tv, tabletów, smartfonów przy dziecku. Nie chciał ćwiczyć przy stoliku to ćwiczyliśmy na podłodze. Do tego rehabilitacja, każdego dnia dwa razy po przynajmniej pół godziny. Jakoś nie słyszałam żeby Monika wspominała że pracują vojtą czy bobathem z Dorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bigbubba napisał:

Sory ale nie ogladam a nawet nie wiem kto to Julia Kobus.Raczej jest to wątek o M z D C ale nadal nie rozumiem Twojej ekscytacji kobietą ktora zachodzi w ciaze raz za razem, ma w planach adopce uposledzonych dzieci bo znalazla tym sposób na hajs.Serio matka od ktorej mozna uczyć sie macierzyństwa to kobieta ktora nie lata z telefonem jak kot z rują, dzieci widza ja a nie aparat, poswieca im czas, a tu nawet tego czasu nie ma bo albo telefon i storka albo cyk kolejny bąbel.

Myślisz że adoptowali Dorkę bo dla nich to sposób na hajs?obrzydlistwo,Oni wtedy nawet nie mieli insta...A wiesz o tym że Wojtek w kilka sekund może znaleźć twoje dane jak będziesz wypisywać takie obrzydliwe komentarze?już zajęli się tak kilkoma osobami, Przyczepiłaś się ich że niby żerują na dzieciach i nie poświęcają im czasu...większych bzdur nie czytałam 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bigbubba napisał:

Ogladaj story uwaznie, czytaj z jej mimiki i zachowania a nie z chora fascynacja psycho fanki😂insta nie mieli ale w telewizji sniadaniowej juz byli i bloga pisala wieeeec taaaak

Oni w tv byli juz jak mieli konto, przez to tv ich znalazla. Blog tez byl pisany po zalozeniu konta. Czemu tak klamiesz? To jest do sprawdzenia w 5 min...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Dudu awła napisał:

Ile Dorotka ma miesięcy?

Ty taka wierna widzka, "adwokat" Rodziny, znasz Ich każdy krok, wiesz gdzie jeżdżą, co jedzą, co komu zrobi mąż Moniki, a nie wiesz ile mc. ma wg. Ciebie najmądrzejsze i najpiękniejsze dziecko na Świecie ?

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, bezbrzeżnysmutek napisał:

Ty taka wierna widzka, "adwokat" Rodziny, znasz Ich każdy krok, wiesz gdzie jeżdżą, co jedzą, co komu zrobi mąż Moniki, a nie wiesz ile mc. ma wg. Ciebie najmądrzejsze i najpiękniejsze dziecko na Świecie ?

No widzisz nie wiem wszystkiego 😁😁peszek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorotka jest chora. Ma zwiodczenie mięśni czy coś podobnego. Nie wiadomo czy ona wogle sie rozwinie nie wiadomo czy będzie chodzić. Z tego co wiem to oni adoptowali jak własne dziecko dając jej swoje nazwisko i na pewno z tego tytułu nie mają kasy jak rodzina zastępcza. To jest różnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Trum11 napisał:

Dorotka jest chora. Ma zwiodczenie mięśni czy coś podobnego. Nie wiadomo czy ona wogle sie rozwinie nie wiadomo czy będzie chodzić. Z tego co wiem to oni adoptowali jak własne dziecko dając jej swoje nazwisko i na pewno z tego tytułu nie mają kasy jak rodzina zastępcza. To jest różnica. 

Ale tutaj i tak Dorotka jest obrażana i cała ich rodzina że zależy im tylko na kasie,okropne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Bigbubba napisał:

Nikt nie jest obrażany, to Ty to tak widzisz.Straszysz W, sama obrazając inna matke na innym forum.Wyrazamy tylko swoje zdanie po tym co widzimy.Czy ktoś ubliża personalnie D? Nie , piszemy prawde ze jest dzieckiem chorym, wymagajacym opieki i pracy.A co robi matka? Zatrudnia nianie, zachodzi w ciaze za ciazą, i od rana do wieczora reklamuje buble za darmoszki, dziecko widzi smarfon zamiast twarzy matki.To, ze piszemy ze dora jest chora, malo robi postepow i malo ogarnia to prawda nie ublizanie.

Ale co wam ta niania tak przeszkadza ?stać ich to mają nianie zamiast żłobka i już 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nic tu nie piszcie, niech tu zostanie sama autorka tematu i wypisuje co rusz swoje mądrości jacy to oni cudowni, śliczni, itd. Bo chyba po to ten temat założyła? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dobranocpaństwu napisał:

Lepiej nic tu nie piszcie, niech tu zostanie sama autorka tematu i wypisuje co rusz swoje mądrości jacy to oni cudowni, śliczni, itd. Bo chyba po to ten temat założyła? 😉

No tak,to kafe tutaj trzeba tylko hejtować 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bigbubba napisał:

Jest to forum plotkarskie.Nie hejt tylko KONSTRUKTYWNA KRYTYKA.Jesli coś mi sie nie podoboba mowie o tym glosno a nie oham i aham, mam takie prawo.Ty nie lubisz Kobusowej ja Cudakowej i tyle w temacie.

Konstruktywna krytyka😂😂😂 wez bo az sie zaplulam ze smiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudne mają dzieci. No Boguś to kradnie serducho, uwielbiam jego uśmiech. 

Nie wiem skąd tyle gorzkich słów, że rzekomo zbyt mało terapii mają Henio i Dorcia. Dzieci muszą mieć przede wszystkim dzieciństwo. Zresztą na przykładzie Dorotki i Henia widać, że kluczowe są uwarunkowania osobnicze. Niby 2 dzieci z ZD, zapewne takie samo wsparcie, podobne zajęcia, a dzieli ich spora różnica w rozwoju. Jednak to Henio wg mnie rozwija się ponadprzeciętnie jak na dziecko z ZD i tylko dlatego Dorcia na jego tle wypada blado. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Dudu awła napisał:

Myślisz że adoptowali Dorkę bo dla nich to sposób na hajs?obrzydlistwo,Oni wtedy nawet nie mieli insta...A wiesz o tym że Wojtek w kilka sekund może znaleźć twoje dane jak będziesz wypisywać takie obrzydliwe komentarze?już zajęli się tak kilkoma osobami, Przyczepiłaś się ich że niby żerują na dzieciach i nie poświęcają im czasu...większych bzdur nie czytałam 

A wiesz że takie namierzanie na własną rękę jest nielegalne? 😂 zajęli się czy straszyli że się zajmą? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Huest napisał:

H madry bardzo ,D urocza  ,B nerwusek ,a W narazie slodki niemowlaczek...

Czworo malenkich dzieciaczkow...

Ogrom pracy dla Rodzicow ,opiekunek I rodziny

Pranie, nianczenie ,czytanie ,gotowanie ,przewijanie ,kapanie ,czytanie ,przytulanie,wychowywanie ,matkowanie ,plus dodatkowe zajecia dla H I D . 

Jakim cudem M znajduje czas (I to w pologu)na bieganie I nagrywanie tego wszystkiego?

Tam Chyba jakis grafik I logistyka obowiazuje 

Ja wysiadlabym po pierwszy dniu takiego mlynka

Ale ja nigdy nie chcialam.miec wielodzietnej rodziny, zatem chyba nie powinnam sie wypowiadac ?

Z boku wygladaja na zorganizowanych ,szczesliwych I jakos tak to naturalnie im wychodzi...

Niezmiennie zycze im zdrowia I dobra

Dzieci sa naprawde urocze 

 

 

Mój ulubiony argument. Dziecko ma mieć dzieciństwo a nie terapię 😂 Bo przecież terapia to przykuwanie dziecka do stolika i stanie nad nim z drewnianą linijką w ręce i lanie po łapach jak się pomyli 🤦 W tym wieku terapia to ma być zabawa, coś takiego jak dziś pokazała na story czyli szukanie na macie gdzie jest drugi miś. Można też sortować klocki na kolory, uczyć pojęć mały/duży, układać pierwsze sekwencje nawet i z owoców. 

Jasne, czwórka dzieci, niemowlak na cycku a tu jest czas na Instagram, chodzenie z telefonem w ręce przez pół dnia i jeszcze śledzenie co o niej piszą na kafeterii. Bo dziwnym trafem po komentarzach że dzieci nie robią postępów nagle pojawia się filmik pt. Heniek, pokaż co potrafisz, wczoraj nieudolnie chciała pokazać co potrafi Dorota 🤣

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze ze znalazła się rodzina która dała dom obcemu dziecku. Dla tej dziewczynki to rechabilitacja jest to że dorasta w śród dzieci, bawi się, uczy się. Co by ją czekało w domu dziecka? Siedziałaby w łóżeczku przez pół dnia albo na podłodze bo nikt by jej nie zauważył nawet. Dali by jeść i wszystko kto by ją na ręce wziął? Każda opiekunka pewnie ma swoje najkochansze i tylko to najbardziej przytula. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ta co hejtuje czy konstruktywnie pisze niech idzie raz w tygodniu do takiego sierocińca takiego gdzie maluchy są i niech  zabaczy te dzieci i jakie to emocje. Najlepiej do dzieci chorych żeby zobaczyła czy ich rechabilitacją. Niech wróci tu i nam opowie jak tam było.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do instytucji niani. Nigdy nie korzystałam, ale rozumiem potrzebę zatrudniania jej gdy np. matka z ojcem pracują a dziecko chore, czy nie ma kto zaprowadzić i odebrać z przedszkola, albo rodzice wracają późno z pracy a dzieciak nie ma zapewnionej opieki dziadków.

Nie rozumiem i nawet nie chcę rozumieć tego co odwaliła Monika. Natrzaskać dzieci, siedzieć w domu i zatrudnić nianię żeby te dzieci ogarniała 🤦 Co ich matka robi w tym czasie? Nagrywa snapy, odpowiada na komentarze, blokuje ludzi, załatwia kolejne współprace, chodzi do fryzjera, kosmetyczki, na paznokcie.

WTF. Chciała się bawić w dom, to niech to teraz ogarnia. Ona i Wojtek. Dorośli ludzie zazwyczaj ponoszą konsekwencje swoich decyzji. Brzydzę się rodzicami, którzy wydają dziecko na świat, a potem uprawiają taką spychologię - to półroczne dziecko do żłobka żeby choć przez pół dnia nie musieć siedzieć w pieluchach, to do przedszkola od 6 do 16 a potem odebrać, dać obiad i do spania, to do dziadków na noc, to podrzucić koleżance 🤦🤦🤦 Urodziłaś, to wychowuj a nie wyręczają się wszystkimi dookoła. Wstyd by mi było przed własnym dzieckiem odpierniczać takie akcje. 

Dziecko jest małe tylko przez jakiś czas. Zamiast się tym cieszyć i być przy nim, to tu jest tylko telefon przyklejony do ręki. Szczytem było posadzenie ich przed laptopem czy tv i puszczanie bajek i chowanie się za wyspą kuchenną żeby dzieci jej nie widziały by miała święty spokój 🤦 

Odnoszę wrażenie, że ta kobieta czerpie radość z zachodzenia w ciążę i bycia w niej, a nie z wychowywania dzieci. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty wiesz ze nie da się sprzątnąć ugotować pozmywać i zająć się dziećmi w jednym czasie? Bo albo zajmujesz się grupką dzieci albo sprzątasz mieszkanie. Ja opiekowałam się trojaczkami przez pewien czas. Miałam pełne ręce roboty przy samych dzieciach. A jak szłam siku to wsadzałam ich do łóżeczka każdego w swoje i biegłam się wysikać bo inaczej rozeszły by się po całym domu. Na spacery nie wychodziłam bo jak znieść 3 dzieci na raz w bloku? Przychodziła moja siostra żeby dzieci znieść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Trum11 napisał:
16 minut temu, Trum11 napisał:

A ta co hejtuje czy konstruktywnie pisze niech idzie raz w tygodniu do takiego sierocińca takiego gdzie maluchy są i niech  zabaczy te dzieci i jakie to emocje. Najlepiej do dzieci chorych żeby zobaczyła czy ich rechabilitacją. Niech wróci tu i nam opowie jak tam było.... 

Skąd pewność, że Dora by nie trafiła do innego, lepszego domu gdzie by miała poświęcone 100% uwagi?

Dzieci w domach dziecka to z reguły ofiary matek pijących w ciąży. I nawet te z FAS z reguły znajdują dom. 

Tyle że ich adopcyjni rodzice nie robią na tym biznesu. Znam kobietę, która adoptowała trójkę rodzeństwa, z czego dwoje dzieci ma FAS. O tym co zrobiła dowiedziałam się po roku znajomości. Nie szukała poklasku w mediach, nie czekała na współprace, lajki, nie chwaliła się każdemu dookoła że jest cudownym aniołem o gołębim serduszku który przygarnął dwójkę niepełnosprawnych dzieci. Zamiast zakładania konta na insta, dołączyła do grupy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i tam pomagała rodzicom w podobnej sytuacji. Zrobiła kilka szkoleń, zdecydowała się na edukację domową i sama pracuje dzień w dzień z tymi dziećmi żeby wyrównać deficyty. I mają zajebiste efekty! Namawiałam ją na założenie konta na insta i wiesz co powiedziała? Że nie chce sprzedawać prywatności dzieci. Nie chce chce ciąż by mogła zarobić tyle, że by miała męża przy sobie (pracuje na TIRach). To są dla mnie rodzice, których będę zawsze szanować, podziwiać i chcieć naśladować. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To byly roczne dzieci które nawet chodzić nie umiały. One nawet na czworaka nie chodziły. Przez okres wakacji gdy ich pilnowałam nauczyły się chodzić bo przez całe dni siedziałam z nimi i się nimi zajmowałam.tylko nimi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Trum11 napisał:

A ty wiesz ze nie da się sprzątnąć ugotować pozmywać i zająć się dziećmi w jednym czasie? Bo albo zajmujesz się grupką dzieci albo sprzątasz mieszkanie. Ja opiekowałam się trojaczkami przez pewien czas. Miałam pełne ręce roboty przy samych dzieciach. A jak szłam siku to wsadzałam ich do łóżeczka każdego w swoje i biegłam się wysikać bo inaczej rozeszły by się po całym domu. Na spacery nie wychodziłam bo jak znieść 3 dzieci na raz w bloku? Przychodziła moja siostra żeby dzieci znieść. 

Ona nie musi znosić bo mieszka w domu a nie bloku. Nadal nie rozumiesz o czym piszę.

Jest różnica między proszeniem kogoś o pomoc gdy nie ogarniasz opieki nad dziećmi, a zatrudnieniem niani by mieć czas na lans na instagramie i próżniacze życie. 

Mam jedno dziecko i czasem nie wiem w co ręce włożyć, ale jeśli wraca z przedszkola (o 14), to do momentu gdy zaśnie, jestem tylko dla niego - bawimy się, gramy, czytamy, jeździmy na wycieczki, chodzimy na spacery, prowadzimy terapię. Nie trzymam wtedy telefonu w ręce, nie odpisuję na insta, nie robię tysiąca zdjęć, nie nagrywam, bo to jest nasz czas. 

U Moniki jest czas na wszystko, tylko nie dla dzieci. Tym się mają zająć inni - Wojtek, dziadkowie, niania, terapeuci, siostra.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie mam pewności że mogła trafić na lepszy dom. A co gdyby trafiła na gorszy dom i rodzice by ją gwałcili czy cokolwiek innego złego. Co złego jest ze ktoś pokazuje sie w mediach czy telewizji? Że gada to telefonu? Aktor gada w teatrze czy w telewizji. Też beznadziejnie. Gra w teatrze jak głupek i być może też ma dzieci. A najgłupsi to cyrkowcy. Ludzie idą za cyrk płacą i patrzą jak się znęcają nad zwierzętami. To jest głupie dopieto taki szol. A cyrkowiec może też ma dzieci. I zamiast dziecku czas poświęcić zwiwrzeta tresuje. To głupie bardzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Trum11 napisał:

To byly roczne dzieci które nawet chodzić nie umiały. One nawet na czworaka nie chodziły. Przez okres wakacji gdy ich pilnowałam nauczyły się chodzić bo przez całe dni siedziałam z nimi i się nimi zajmowałam.tylko nimi. 

Dokładnie, tylko nimi. A tu masz czwórkę dzieci, w tym noworodek i dwójka niepełnosprawnych i jest czas na siedzenie na Instagramie - storki, komentarze, wiadomości, dodawanie napisów, oznaczanie kogo się tylko da, robienie reklamy innym profilom i firmom w ramach współpracy. Też mam konto na insta, wiem ile czasu to pochłania i niestety ja odpuściłam bo coś za coś - są lajki i follow, to nie ma czasu na zajmowanie się dzieckiem. 

Ona domu nie ogarnia, robi to za nią ktoś inny 🤷 Dla mnie to jest próżniactwo, nic więcej. Pani przyjdzie i posprząta, pani przyjmie i zaopiekuje się dziećmi, a ja mam czas dla siebie. Sorry, ale mam inne pojęcie macierzyństwa i prowadzenia domu. I daleko mi do wizji matki która urobiona po łokcie pada na twarz o 20 no ba jej głowie jest wszystko. Trzeba też pomyśleć o sobie, ale nie kosztem wszystkiego innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szamanka. No co ci napisać. Super ze ona ma kim się wyręczyć i może sobie siedzieć z telefonem. W sumie nie wiem po co to ludzie robią ale robią. Dla kasy dla sławy dla fejmu.Mi to nie przeszkadza skoro jest to dziś normalne. Jeden chce być politykiem inny instagramerem. Co ci mogę napisać.no super ze tak łatwo jej te dzieci płodzić i rodzić no tego jej najbardziej zazdroszczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie jest zarabianie na własnych dzieciach. Wstawianie wszystkiego, łącznie z dokładną datą urodzenia do sieci. Wrzucanie tysiąca ich zdjęć w tym np. niemowlaka kąpanego w zlewie. Nagrywanie snapów z kąpieli czy dzieci biegających w samym pampersie, bo to takie urocze. Dodawanie do wyróżnionych relacji dziecka któremu się ulewa tak niefortunnie, że wymiocinami obrywa drugie dziecko. Pokazywanie swojego życia gdzie się tylko da żeby jak najwięcej firm się zgłosiło z gratisami. 

Głupie jest też zachwalanie wszystkiego tylko dlatego, że ktoś nam za to zapłacił. Bieganie od jednej telewizji śniadaniowej do drugiej i meldowanie o tym co się w naszym życiu zmieniło.  

Zamiast wziąć się za uczciwą pracę, wolała sprzedać swoją prywatność. Mało ze swoją, to jeszcze dzieci. Od pierwszych chwil życia już dziecko jest na insta. Pytała czy te dzieci tego chcą? Czy im nie przeszkadza że jakiś stary dziad może się onanizować patrząc na ich zdjęcia? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym tak umiało konto na Insta rozbujać żeby mieć ogrodnika sprzataczke i może panią do gotowania to ja bym była taka szczęśliwa i napieprzala do telefonu ile wlezie. Ale nie umiem. I sama jestem sprzątaczka i ogrodnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×