Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Hhghcbk

Czy jeśli dziecko urodziło się w 6 miesiącu ciąży to wszystko będzie w porządku?

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Lekarze mówią że tak ale  po 2 miesiącach nie chcą jej wypuścić z szpitala.  

Edytowano przez Hhghcbk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skoro lekarze mówią, że jest w porządku to chyba wiedzą lepiej niż forumowicze na kafeterii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Iwna napisał:

No skoro lekarze mówią, że jest w porządku to chyba wiedzą lepiej niż forumowicze na kafeterii. 

To dlaczego nie chcą jej wypuścić? Czy ktoś urodził tak wcześnie dziecko? Wszystko było w porządku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Hhghcbk napisał:

Lekarze mówią że tak ale  po 2 miesiącach nie chcą jej wypuścić z szpitala.  

 

18 minut temu, Hhghcbk napisał:

Lekarze mówią że tak ale  po 2 miesiącach nie chcą jej wypuścić z szpitala.  

Dlaczego nie chcą jej wypuścić? Czy ktoś urodził tak wcześnie dziecko?Wszystko było w porządku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Hhghcbk napisał:

 

Dlaczego nie chcą jej wypuścić? Czy ktoś urodził tak wcześnie dziecko?Wszystko było w porządku? 

Może po prostu zapytaj o to lekarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Iwna napisał:

Może po prostu zapytaj o to lekarza 

Już go pytałam i powiedział że wszystko jest w porządku ale na razie będą ją obserwować czyli tak jakby wszystko było w porządku ale w każdej chwili może się coś stać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mama ginekolog urodziła syna w 31 tygodniu. ^ miesiąc to skrajny wcześniak. Jeśli lekarze mówią że będzie dobrze to zapewne tak będzie.

Nie bez powodu ciążą trwa 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Hhghcbk napisał:

Już go pytałam i powiedział że wszystko jest w porządku ale na razie będą ją obserwować czyli tak jakby wszystko było w porządku ale w każdej chwili może się coś stać 

No to wydaje mi się, że sprawa jest jasna. Jest na obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam półrocznego wcześniaka: 31 tygodni i 2 dni. W szpitalu spędził 6 tygodni.  Z powikłań wcześniactwa przeszedł sepsę. Urodził się przrz cc z masą 1300 gram z powodu osłabionych przepływów stwierdzonych w 30 tyg., na początku ciąży były ok. Rozwija się prawidłowo, tylko jest troszkę mniejszy niż większość rówieśników. Nie wymaga rechabilitacji. Jednak im wcześniej dziecko przyjdzie na świat, tym jego większa niedojrzałość i z pewnością potrzebuje dłużej specjalistycznej opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to wcześniak. Chcą mieć ją na obserwacji bo wszystko moze się wydarzyć tym bardziej teraz gdy szaleje koronawirus. 

Poza tym jeśli powiedział "Wszystko jest w porządku ale chcą ją jeszcze poobserwować" to chyba znaczy że chcą ją poobserwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakieś prowo i ściema.

Żadna matka nie zadawałaby tak głupich pytań na forum, po 2 miesiącach walki o życie dziecka w szpitalu miałaby wiedzę w małym palcu. Pomijając już to, że niestety nie ma raczej żadnych szans na to, żeby "wszystko było w porządku", bo dziecko urodzone w 6 miesiącu jest skrajnym wcześniakiem, narażonym na masę powikłań neurologicznych, retinopatię, wylewy itd. 

Wcześniak wymaga bardzo intensywnej terapii i rehabilitacji od początku przez co najmniej parę lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wcześniak. Siostra mojej mamy, urodzona w 1961 roku, urodzona w 28 TC, z wagą zaledwie 1 kg. Przeżyła, jest całkowicie zdrowa, wzrok do tej pory ma prawidłowy, urodziła trójkę zdrowych dzieci. Oczywiście to cud, biorąc pod uwagę rok urodzin i poziom opieki medycznej w tamtych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy który to tydzień ciąży, bo autorka nie napisała 

6 miesiąc to 23-27 tydzien ciazy a Wiec bardzo Maly wczesniak...

wszystko zalezy od lekarzy i wyposazenia medycznego Ale martwilabym sie i To bardzo.. sama Jestem w 26 tygodniu i Wiem Ze szanse sa nieduze na To zeby dzidzius przezyc i byl w pelni zdrowy... od 30 tygodnia Juz balabym sie mniej choc wolalabym tego niedoswiadczyc i kazdy dodatkowy dla malucha w brzuszku jest na wage zlota... 

autorko Musisz rozmawiac z lekarzami, tu Ci nikt nie da 100% gwarancji Ze wszystko bedzie dobrze... zycze zdrowia dla maluszka👶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Hhghcbk napisał:

To dlaczego nie chcą jej wypuścić? Czy ktoś urodził tak wcześnie dziecko? Wszystko było w porządku? 

Moja bratowa miała termin porodu na 4 kwietnia, a urodziła 10 lutego.Rehabilitacja, wizyty po lekarzach ale wszystko jest w porządku.Dziecko rozwija się prawidłowo, ma już 6 lat i 3 miesiące,mądry chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×