Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć dziewczyny 😊

Alicja nie mam co to może być.  Przeszło już? 

Melissa, lekarz przepisze coś z pewnością,  nie martw się.  

Ola fajnie że wszystko ok,  teraz to my tylko tyc bedziemy.  Oby nie za dużo 😉 

Mi minęły  senność i mdłości. Z jednej strony się cieszę ale z drugiej już myślę dlaczego minęły 🙄 przecież to jeszcze nie czas 

Olu świetnie, że wszystko w porządku 😊

Aniu u mnie mdłości też minęły ale potem wróciły wieczorami. Teraz znowu minęły 🤷‍♀️ 

We wtorek mam wizytę, już przebieram nogami tak się nie mogę doczekać 🙆‍♀️

Kasiu,  fajnie,  jutro już blisko. Ja przed chwilą dzwoniłam do poradni się zapisać.  Termin 13.07🤦‍♀️ 

Dobrze że byłam chociaż już prywatnie na jednej wizycie,  a tutaj teraz tyle czekania.  Nie wiem czy wytrzymam tyle czy nie pójdę gdzieś wcześniej na usg,  bo jak byłam na wizycie to był dopiero 5 tydz więc sam pęcherzyk widoczny.  Chciałabym zobaczyć dzieciątko 😁

A gdzie reszta dziewczyn się podziewa? 

Hej dziewczyny, ja się czuję za dobrze przez co martwię się ciągle czy wszystko jest ok. Po za uczuciem że mam "coś"  w brzuchu i mega bolesnymi piersiami zero objawów.  Na wizytach wszystko ok ale jakoś 
mnie tak to ciągle martwi że zupełnie nic się nie dzieje zwłaszcza że w poprzedniej ciąży wymiotowałam od testu do 5 miesiąca bez przerwy i wszystko śmierdziało strasznie. Do toalety chodzę normalnie, śpiąca nie jestem wcale wręcz nie śpię po nocach. Teraz mam wizytę w czwartek prywatnie. U mnie już 9 tydzień i 4 dni. W niedzielę jadę z rodzinką nad morze więc może uda sie zrelaksować i nie myśleć o tym braku objawów 😄

A Wy myślicie już nad ewentualnym imieniem z opcją dla obu płci? 😊

A może macie jakieś odczucia czy chłopczyk czy dziewczynka? 😊 😘❤️

Ja też się czuje nieźle.

Imiona mamy wybrane od początku. Tata wymyślił imię dla chłopca a ja dla dziewczynki. Co do odczuć to czuje że to będzie ona... Tata z kolei czuje że to będzie syn. 😉 dla mnie to  bez znaczenia oby było zdrowe. 🙂

Ja mam lekkie mdłości bardziej czuje się zmęczona... I trochę mam zawroty głowy.. 

Czasem pobolewa mnie brzuch. 

Do zapachów też mam niechęć. Gdy coś powacham to robi mi się niedobrze.

Mam problemy ze spaniem...

Jest mi niewygodnie. Powinnam spać na lewym boku a ja wolę na wznak. Niby to niedobrze w ciąży. Pozdrawiam:)

Ja mam przeczucie że będzie chłopak,  imię mamy tylko dla chłopca Bruno i Borys.  A najlepiej gdyby były bliźnięta bo mój partner chce mieć więcej dzieci 🤦‍♀️

2 minuty temu, Aaniaap napisał:

Ja mam przeczucie że będzie chłopak,  imię mamy tylko dla chłopca Bruno i Borys.  A najlepiej gdyby były bliźnięta bo mój partner chce mieć więcej dzieci 🤦‍♀️

Ja też bardzo chciałam bliźniaki! 😁 Ale dwóch lekarzy potwierdziło że widać jedno więc chyba już nie ma co się łudzić 🙂 Ja mam 7 letnia córkę, w sumie to zupełnie obojętna mi płeć kolejnego maleństwa, ale coś mi przeczucie mówi o chłopcu i lekarze mi wkrecają że objawy na chłopca wskazują 😄 co do imion to totalnie nie mam pomysłu. Podoba mi sie kilka ale przy każdym jest jakieś ale 😊

Wczoraj zajrzałam na moje forum z poprzedniej ciąży którą niestety straciłam i tam dziewczyny właśnie się dowiadują jaka płeć dziecka...

Też podczytuję co tam słychać u dziewczyn mimo, że mi się serce kraja, że nam się nie poszczęściło. Czas mija, a i tak smutek wraca. Dobrze, że chociaż Tobie szybko się udało i głowa jest skierowana ku lepszemu 🙂

5 godzin temu, Lessy napisał:

Też podczytuję co tam słychać u dziewczyn mimo, że mi się serce kraja, że nam się nie poszczęściło. Czas mija, a i tak smutek wraca. Dobrze, że chociaż Tobie szybko się udało i głowa jest skierowana ku lepszemu 🙂

U Ciebie też napewno wszystko się ułoży i uda się, sama nie będziesz wiedziała kiedy 😘

• Like 1

Napisano (edytowany)

Cześć dziewczyny. Odebrałam wczoraj swoje wyniki badań - wszystko jest dobrze 🙂 Co do płci - ja chciałabym córeczkę, z kolei mąż syna. Ale mimo bardzo dużej chęci, czuję że to będzie  syn ( dajcie znać za parę tygodni jak wasze przeczucia się sprawdziły). No ale, najważniejsze, to żeby nasze dzieciaczki były ZDROWE :):) Chwalcie się przykładowymi imionami ::):) U mnie dla dziewczynki - Lena, Kamila, a dla chłopca Aleksy, Piotr, Maksymilian, Michał. Co do objawów, od początku ciąży nie mogę narzekać, jedyne co mi czasem doskwiera to zmęczenie i ból piersi ( ale taki znośny) i bóle podbrzusza raz na jakiś czas, no ale to dzidzia rośnie 🙂. Także nie ma co się martwić, że ktoś nie ma objawów. Każda ciąża jest inna. Wszystko jest dobrze dziewczynki 🙂 Pozdrawiam

Edytowano przez Kate90

Cześć dziewczyny! Ja już też po wizycie i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Maleństwo ma już ponad 2cm i serduszko bije 180/min. 

Długość ciąży z miesiączki i z usg wyrównała się i wychodzi 8+4 😊

Co do naszej akcji na sorze doktor powiedział że to absolutnie nie miało nic wspólnego z ciążą i jej obszarem, po prostu gdzieś w macicy zebrała mi się krew no i w końcu wyszła. Może się to powtórzyć ale nie musi. Wzięłam sobie zwolnienie na miesiąc żeby mieć spokojniejsza głowę do końca tego pierwszego trymestru 🙆‍♀️

A co do płci bardzo chcielibyśmy dziewczynkę Zuzannę i tak się do maleństwa zwracam 😂 może mnie posłucha (mimo, że wiem, że wiadomo to już od poczęcia) zobaczymy 😁  Jeżeli byłby chłopczyk to najprawdopodobniej Nikodem, chociaż podoba mi się też Oskar, Igor, Wiktor i Łukasz 😉

• Like 1

AaniaP tez mam wizyte 13.07, to moja pierwsza w sumie wiec juz nie moge sie doczekac. 

Dziewczyny tez mam mdlosci a co spojrze na jedzenie (najgorzej w supermarketach) to jest mi niedobrze. Gotowanie ogarniam, od czasu do czasu mam problem z uczuciem mdlosci podczas gotowania, ale jest to do wytrzymania.

Pomimo mdlosci wchodza mi jakies dziwne smaki, slone rzeczy bym mogla jesc non stop, ryby pieczone, bulki z maslem, no i frytkiiiii. To u mnie bardzo nietypowe bo przed ciaza slonych rzeczy moglabym wcale nie jesc, bardziej slodyczy nie moglam sobie odmowic. Czy u was tez pojawiaja sie smaki i zachcianki?

O imionach myslimy czasami ale nie mamy niczego wybranego, na razie chyba nie bedziemy sie na tym skupiac dopoki lekarz nie potwierdzi ze wszystko jest ok.

13 minut temu, Kasia9312 napisał:

Cześć dziewczyny! Ja już też po wizycie i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Maleństwo ma już ponad 2cm i serduszko bije 180/min. 

Długość ciąży z miesiączki i z usg wyrównała się i wychodzi 8+4 😊

Co do naszej akcji na sorze doktor powiedział że to absolutnie nie miało nic wspólnego z ciążą i jej obszarem, po prostu gdzieś w macicy zebrała mi się krew no i w końcu wyszła. Może się to powtórzyć ale nie musi. Wzięłam sobie zwolnienie na miesiąc żeby mieć spokojniejsza głowę do końca tego pierwszego trymestru 🙆‍♀️

A co do płci bardzo chcielibyśmy dziewczynkę Zuzannę i tak się do maleństwa zwracam 😂 może mnie posłucha (mimo, że wiem, że wiadomo to już od poczęcia) zobaczymy 😁  Jeżeli byłby chłopczyk to najprawdopodobniej Nikodem, chociaż podoba mi się też Oskar, Igor, Wiktor i Łukasz 😉

Kasia nie dziwie Ci se ze bierzesz wolne, po takim przypadku tez balabym sie przesilac i stresowac. 

Moze marzenie sie spelni i wyjdzie Zuzanna, sliczne imie:) Nikodem tez super, od razu kojarzy mi sie z kims inteligentmym i zabawnym moze dlatego ze mam znajomego z tym imieniem i wlasnie taki jest 🙂 

• Like 1

Nikodem dopiero ostatnio wpadł mi do głowy a o Zuzannie wiedziałam już chyba od zawsze 😁

U mnie ostatnio króluje chleb z masłem 😂 na mięso dalej nie mam ochoty, mdłości przeszly 🙏 wgl czuje się super ❤️

U mnie już lepiej - mdłości mam coraz mniejsze. Chyba organizm przygotowuje się do ciąży. Co do zachcianek z jedzenia to najbardziej mam ochotę na mocne wyraziste smaki i trochę na słodycze. Staram się nie słuchać zbytnio tych podszeptow bo uważam teraz w ciąży na to co jem. Boję  sie że dziecko będzie miało alergię.. mój syn ma.. w tamtej ciąży jadłam wszystko co popadnie w tym również rzeczy niezdrowe i kaloryczne.. urodził  się zdrowy i duży ale już w 3 miesiącu miał objawy alergii  takie czerwone chropowate policzki... mimo że karmiłam go długo  piersią to i tak później chorował..  A w szóstym roku życia miał zorganizowaną alergię i astmę którą pojawiła się przez zapalenia oskrzeli które często miewał.

Zastanawiam się i dochodzę do wniosków że mogło być tak że to żywienie w ciąży doprowadziło do tego..  

Niby jest zdrowym i silnym chłopcem ale jednak przez te alergię też jest moim zdaniem słabszy.. Niby astma nie daje objawów ale musi brać leki i jest pod kontrolą alergologa..

Nie mówiąc już że w ciąży przytylam wtedy 25 kg.. 

Teraz chce być rozsądniejsza...

Dnia 29.06.2020 o 20:58, Ola0985 napisał:

Ja też się czuje nieźle.

Imiona mamy wybrane od początku. Tata wymyślił imię dla chłopca a ja dla dziewczynki. Co do odczuć to czuje że to będzie ona... Tata z kolei czuje że to będzie syn. 😉 dla mnie to  bez znaczenia oby było zdrowe. 🙂

Ja mam lekkie mdłości bardziej czuje się zmęczona... I trochę mam zawroty głowy.. 

Czasem pobolewa mnie brzuch. 

Do zapachów też mam niechęć. Gdy coś powacham to robi mi się niedobrze.

Mam problemy ze spaniem...

Jest mi niewygodnie. Powinnam spać na lewym boku a ja wolę na wznak. Niby to niedobrze w ciąży. Pozdrawiam:)

Spanie na lewym boku to dopiero w 3 trymestrze. Na poczatku nie ma znaczenia bo macica jeszcze nic nie ucidks. Takze spokojnie spij na plecach jak mozesz:) 

Hej! Miło mi Was wszystkie poznać! 😁 Dziś właśnie wróciłam od gina, według miesiączki 9 tydzień ciąży, według USG 4 tydzień. Duża rozbieżność, ale miałam mega nieregularny okres. Co 35, 46 nawet 56 dni... 

Mam problem jeśli chodzi o pracę, bo umowa kończy mi się 31.07 i według daty ostatniej miesiączki w dniu końca umowy będę w 13 tyg. czyli umowa przedłuży się automatycznie do dnia porodu, ale według USG już się na to nie łapie... Która data będzie brana pod uwagę? 🤔 Orientujecie się? Jest to dla mnie ważne, ponieważ bardzo chciałabym pracować jeszcze chociaż do września. 

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź! 🤗 

Pozdrawiam 😊 

Hej

U mnie mdłości wróciły,  szczególnie gdy jestem głodna.  

Zawsze byłam nadwrażliwa na zapachy,  teraz śmierdzi mi nawet maseczka 🙄

Apetyt mam na kwaśne.  Mogłabym kilogramami jeść ogórki małosolne.  Słodkie uwielbiam,  ale teraz jak zjem odrobinę zaraz mnie mdli.  

Lenuska bo jestem ciekawa jak to się u Ciebie skończy. Nie wiem nawet kto zadecyduje który termin brać pod uwagę 

Napisano (edytowany)

Smoothiemaker to który będziesz mieć tc jak pójdziesz na wizytę 13.07? 

A teraz doczytałam ze my równo om miałyśmy 😊

Edytowano przez Aaniaap
Uzupełnienie

w jaki sposób monitorowałyście swoje cykle? znacie tester taki mikroskopowy co ze śliny sprawdza co i jak i czy jest owulacja?

Dnia 30.06.2020 o 22:35, Lenuśka napisał:
Dnia 29.06.2020 o 12:11, Aaniaap napisał:

Kasiu,  fajnie,  jutro już blisko. Ja przed chwilą dzwoniłam do poradni się zapisać.  Termin 13.07🤦‍♀️ 

Dobrze że byłam chociaż już prywatnie na jednej wizycie,  a tutaj teraz tyle czekania.  Nie wiem czy wytrzymam tyle czy nie pójdę gdzieś wcześniej na usg,  bo jak byłam na wizycie to był dopiero 5 tydz więc sam pęcherzyk widoczny.  Chciałabym zobaczyć dzieciątko 😁

A gdzie reszta dziewczyn się podziewa? 

Hej dziewczyny, ja już po dzisiejszej wizycie. Mój maluch ma już 2,5 cm. Serce pięknie bije, nawet machał rączkami 😁Piękny widok 😁 Na wadze u lekarza o dziwo mniej niż poprzednio a nie mam żadnych nudności ani wymiotów. Co do moich wyników powiedział że jak na ciążę jest wszystko dobrze. Jutro stuknie nam 10 tydzień 😊❤️

A jak tam u Was? Czy Wy też macie wizyty co 2 tygodnie? 

Ja mam raz na 4 tygodnie 🤷‍♀️ teraz dopiero 28.07 i zaraz po niej pewnie będę się umawiać na prenatalne, bo na razie lekarz nic o tym nie wspomniał a wtedy będę w 12+4 więc zostanie tylko tydzień na to.. Niby wiem, że to nie obowiązkowe ale będę robić i tak, zawsze to większa pewność. 

Cieszę się że u Was wszystko w porządku i maleństwa ładnie rosną.

Ja się czuje nieźle. Jestem wrażliwa na zapachy szczególnie na zapachy różnych kosmetyków.

Trochę mi ciężko w te upały. Mam lekkie zawroty głowy. No i apetyt na słodkie.

Ja mam wizytę u lekarza co 3 tygodnie. Na prenatalne idę 28.07.

Na prenatalntch często już widać płeć.

Dziewczyny mam teraz zagwozdkę 🤷‍♀️ byłam dzisiaj w przychodni odebrać grupę krwi i weszłam do mojej położnej zapytać o te prenatalne, bo lekarz na ostatniej wizycie nic o tym nie wspomniał a gdybym chciała je wykonać to muszę się już rejestrować.

No i ona do mnie, że nie widzi potrzeby żebym robiła je prywatnie, bo nie mam wieku żeby to było konieczne ani innych wskazań do takiego badania a mój ginekolog i tak wszystko będzie tam sprawdzał i mierzył (na kolejnej wizycie będzie 12tc+4). I teraz już sama nie wiem, robić, nie robić? Mam na myśli samo usg prenatalne a nie test pappa który wykonuje się później (BTW. Będziecie je robić?) 

1 godzinę temu, Kasia9312 napisał:

Dziewczyny mam teraz zagwozdkę 🤷‍♀️ byłam dzisiaj w przychodni odebrać grupę krwi i weszłam do mojej położnej zapytać o te prenatalne, bo lekarz na ostatniej wizycie nic o tym nie wspomniał a gdybym chciała je wykonać to muszę się już rejestrować.

No i ona do mnie, że nie widzi potrzeby żebym robiła je prywatnie, bo nie mam wieku żeby to było konieczne ani innych wskazań do takiego badania a mój ginekolog i tak wszystko będzie tam sprawdzał i mierzył (na kolejnej wizycie będzie 12tc+4). I teraz już sama nie wiem, robić, nie robić? Mam na myśli samo usg prenatalne a nie test pappa który wykonuje się później (BTW. Będziecie je robić?) 

Mnie wczoraj na wizycie ginekolog pytał o choroby w rodzinie i wogole i mówił że to byłoby wskazanie do badań prenatalnych. Ale ze nic takiego u nas nie ma to powiedział że nie będzie mi dawał skierowania i że porządnie wszystko sprawdzi na swoim sprzęcie na następnej wizycie. Czyli to będzie 12 tc. 

Melissa więc dodatkowo nigdzie nie idziesz tak? U mnie w rodzinie nie było żadnych chorob genetycznych więc pod tym względem również u mnie nie ma wskazań. 

10 minut temu, Kasia9312 napisał:

Melissa więc dodatkowo nigdzie nie idziesz tak? U mnie w rodzinie nie było żadnych chorob genetycznych więc pod tym względem również u mnie nie ma wskazań. 

Wiesz co, jeśli będę usatysfakcjonowana badaniem u mojego lekarza do odpuszczę sobie prenatalne. Ale jak będę miała jakiś wątpliwości to się zapisze. W poprzedniej ciąży nie byłam na prenatalnych 

Dzięki za odpowiedź 😉 chyba zrobię tak samo, w razie czego w ciągu tygodnia znajdę kogos kto mnie przyjmie 🤷‍♀️

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się