Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
czarny_aniol22

Płeć dziecka w którym tygodniu

Polecane posty

Ja teraz jestem w 12 wczoraj miałam USG prenatalne i lekarz powiedział że jeszcze nie widać płci. Kolejną wizytę mam za tydzień u ginekologa prowadzącego ciążę dlatego zastanawiam się czy przez ten czas może już się coś zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dowiedziałam się dopiero na badaniach połówkowych w 22 tygodniu ciąży 😊 wczesniej mimo usilnych prób dziecko nie chciało „współpracować”😬
rzeczy dla dziecka kupowałam w neutralnych kolorach i miałam dziwne przeczucie ze to będzie chłopak 😏

niestety się pomyliłam 🤪 i będzie 3 dziewczynka🤰🏻

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej ciąży 18 tydzień, w drugiej 13, bo robiłam nifty. Na wizycie w 13 tygodniu mówiono mi, że bardziej chłopak, a z nifty wyszła dziewczynka, no i oczywiście jest dziewczynka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 12. Okazało się, że jak była wstępnie wtedy dziewczynka, tak jest dziewczynka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 12 tygodniu. Lekarz w pierwszej ciazy obstawial dziewczynke, a w drugiej chlopca. W obu przypadkach mial racje. Ostrzegal nas, ze na tak wczesnym etapie moze sie mylic, jednak nie mylil sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej na badaniu połowkowym po 20 tyg. Wczesniej to zwykle tylko domysly na chybil trafil. Czasami lekarz mowi plec w 12 tyg a w 20 okazuje sie, ze jest inna. Radze cierpliwie poczekac do połowkowego. Mowi to mama dwojki dzieciaczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiedziałam w 14 tygodniu ale to tak nie na 100% w 20 tygodniu potwierdziło się już Na 99% ze chłopczyk 😍😍 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem o.płci dowiedziałam się na badaniu połówkowym. W drugiej ciąży byłam na pogotowiu w 16tc z krwawieniem i robiono mi usg,gdzie dojżałam dwie magiczne kulki,więc po cichu wiedziałam,że będzie drugi syn. Nie powiedziałam mężowi, bo bardzo liczył na córke, wolałam zeby pretensje spadła na lekarza ,który oznajmi syna 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od jakości USG i od ułożenia malucha. W pierwszej ciąży dopiero 😉 w 19 tc, bo synek nie chciał się dobrze pokazać...W drugiej już w 13 tc, choć lekarz  mówił, że to nie do końca pewne, że chłopak, ale powiedział to jednak z taką pewnością, że musiało się  potwierdzić :D...No i tak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na wizycie w przyszłym tygodniu zapytam może powie co będzie bardziej prawdopodobne... Dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w 23 tygodniu - leżałam na patologii ciąży i był to drugie usg kontrolne na oddziale. Na wcześniejszych planowanych zgodnie z kalendarzem ciążowym bardzo ładnie pokazywał skrzyżowane nóżki i tyle było oglądania 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obu ciążach w 12-13 tyg. Za pierwszym razem "prawdopodobnie dziewczynka", za drugim po prostu "dziewczynka".

Moja koleżanka była na badaniach u tego samego lekarza i w 13 tyg lekarz nic jej o płci nie powiedział, bo nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 tydzień na badaniach prenatalnych. Lekarz stwierdził a 99,9% dziewczynę, tydzień później potwierdził mój gin na regularnej wizycie. Oczywiście mieli rację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłam w klinice gdzie koleżance powiedzieli w 12 tyg (podobno na dobrym sprzęcie nie ma mowy o pomyłce na tym etapie ciąży)

niestety u mnie dzidziuś zasłaniał się rączką, lub bawił się pępowiną akurat między nogami, kazali przyjść tydzień później. 
 

w 13 tyg dowiedziałam się że będzie syn i tak już było do samego końca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja w 7 mcu, bo córka ciągle źle obrócona, albo pępowina między nóżkami albo coś. Na pierwszych prenatalnych powiedział "chyba chłopak", potem że nie widać, potem że na 80% dziewczynka i prawie do porodu było że na 90% córka.

Znam kilka historii że dziewczynka na 100%, pokój walnięty na różowo a rodzi się chłopiec. Albo na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chciała chłopca ale ucieszyła bym się też gdyby była dziewczynka. Myślicie że we wczesnej ciąży szybciej widać płeć u dziewczynek czy chłopców? A może to nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płeć dziecka: TO, to nie ma płci. Jeśli chodzi o ciało materialne, to mózg- sam człowiek decyduje o płci i to bez zaglądania w majtki. Co to za teatrzyk? Rozumiem zapomnieli, ze kobieta/ facet to tylko nazwy. Mózg- tu się przyzwyczajam do końcówek am/em. Mogę sobie zmieniać jak mi się zachce. Ale co... jak ma w majtkach ktoś np.  Członka , a czuje się kobieta ( mózg ) to wtedy rodzice i otoczenie źli i się śmieją. .. ile niewiedzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 18 mówiła że dziewczynka później ze 21 chłopiec wiec wydaje mi ze po 20 dopiero jest ta pewność zależy tez jaki sprzęt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2020 o 15:26, czarny_aniol22 napisał:

Ja bym bardzo chciała chłopca ale ucieszyła bym się też gdyby była dziewczynka. Myślicie że we wczesnej ciąży szybciej widać płeć u dziewczynek czy chłopców? A może to nie ma znaczenia

Nie ma znaczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czarny_aniol22 napisał:

A myślicie że badanie USG jest bezpieczne dla dziecka i może je często wykonywać? 

Tez się tego obawiałam w ciąży i naczytałam się w internecie różnych historii... 

Natomiast wszyscy lekarze, jakiego bym nie zapytała mówili co innego i przekonywali że jest ono całkowicie bezpieczne. Od 4 do 16 tyg ciąży miałam usg raz w tygodniu później co dwa tyg, syn zdrowiutki, tłuściutki, 10punktów i jak na razie książkowo się rozwija (odpukać) Jesteśmy na etapie 2miesiąca więc niewiele ci mogę powiedzieć więcej, zaczynamy pełzać i przymierzamy się do gaworzenia 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dzisiaj byłam kolejny raz u lekarza i stwierdził że nie widzi męskiego narządu więc pewnie będzie dziewczynka. Myślicie że mogło być jeszcze za wcześnie żeby stwierdzić płeć i jest jeszcze szansa że to będzie chłopiec? Dodam że to 14 tydzień 4 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×